خریدار ضایعات خودرو ♻️ + تضمین بهترین قیمت ✅

خریدار ضایعات خودرو

خریدار ضایعات خودرو در بازار اقتصادی


در این مقاله سعی داریم تا شما عزیزان را با خریدار ضایعات خودرو و روند کار آن در عرصه ی رقابتی بازار آشنا کنیم و به سوالاتی که ممکن است در خصوص ضایعات خودرو و بازیافت آن برای شما مطرح شود، پاسخ کامل و جامعی را ارائه دهیم. از شما کاربران گرامی خواهشمندم تا پایان مقاله ضایعات آسیا همراه ما باشید و از محتوای مقاله، استفاده لازم را ببرید. در صورت نیاز به فروش ضایعات آهن، می توانید با شماره های قرار گرفته در این صفحه تماس حاصل فرمائید.

✅ خریدار ضایعات خودرو ✔ ضایعات آسیا
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
🔴 انواع ضایعات 🧲 آهن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

خریدار ضایعات خودرو و اهمیت آن

منظور از خریدار ضایعات خودرو یا خریدار ضایعات آهن در واقع شرکت ها، کارخانجات و انبارهایی هستند که با اتخاذ تدابیری مناسب و هدفمند همواره تلاش کرده اند تا بهترین نتیجه و مناسب ترین سود را جهت منافع مالی و جایگاه اقتصادی و رقابتی به دست آورند. شاید اینطور به نظر برسد که فعالان حاضر در این عرصه، بیشتر به فکر منافع و صعود کار خود هستند و اکثر اقداماتی هم که انجام می دهند به همین منظور اعمال می شود.

اما این درحالی است که آن ها به طور مستقیم و غیر مستقیم در حفظ محیط زیست، کاهش بهره برداری بی رویه از ذخایر و منابع، کاهش هزینه های انرژی، کاهش آلودگی های زیست محیطی مانند آب و خاک و … بسیار تأثیر گذار هستند.

خریدار ضایعات خودرو و اهمیت آن

خریدار ضایعات خودرو در عرصه گسترده صنعت خرید و فروش، جمع آوری و بازیافت ضایعات مانند سایر شرکت ها و مراکز مربوطه، با توجه به تمامی شرایط موجود در این حرفه تلاش خود را کرده است تا بهترین عملکرد را به بازار ارائه دهد. بدیهی است که  هیچ اشتغالی بی دردسر و بی اهمیت نبوده و حداقل در یکی از جنبه های کاری خود نمود پیدا می کند. بنابراین می توانیم بگوییم خرید و فروش ضایعات و بازیافت آن کار پر زحمت اما سوددهی است که فعالیت در میدان آن نیرو، وقت و آگاهی لازم را می طلبد.

از جمله مراکز مستقر در این حرفه می توانیم به خریدار ضایعات در اسلامشهر هم اشاره کنیم.

ضایعات خودرو و تقسیم بندی آن

تعاریف متعدد و کاملی از ضایعات در سایت های مختلف ارائه شده است که هرکدام به یک مقصود مشترک ختم می شوند، این کلمه از کاربردی ترین مفاهیمی است که بسیار گفته شده و زیاد هم آن را شنیده اید، به خصوص این روزها که جهان دارد به سمت و سوی پیشرفته شدن گام برمی دارد، بیشتر به آن پرداخته می شود. هرچند عده ی زیادی هستند که در این باره خیلی اطلاعات ندارند و زیاد توجهی هم به شناخت ضایعات و خرید و فروش آن ندارند، اما با این حال از ارزش و فواید آن کاسته نمی شود. لذا داشتن دانش پایه و درست درباره ی آن، خالی از لطف نیست.

برای کسب اطلاعات مربوط به موضوع خریدار ضایعات می توانید به صفحه خریدار عمده ضایعات آهن مراجعه فرمایید.

ضایعات خودرو و تقسیم بندی آن

از آن جا که در این مقاله به موضوع خریدار ضایعات خودرو پرداخته ایم، بد نیست به کلمه ضایعات هم اشاره ای کنیم و ببینم اصلا ضایعات چیست؟ ضایعات درواقع بخش یا بخش هایی از یک محصول هستند که طی مراحل تولید، دچار نقص شده و از فرآیند تولید آن محصول کنار گذاشته می شوند. این دسته از محصولات، دیگر کارایی یک محصول سالم را ندارند و نمی شود بار دیگر از آن ها در تولید استفاده کرد، اما قابل بازیافت هستند و دارای ارزش پولی می باشند. کلمه ضایعات با زائدات در دو معنی جداگانه ای تعریف می شوند.

ضایعات همانطور که گفتیم بخشی از یک محصول اند که طی مراحل تولید کنار گذاشته می شوند، درحالی که زائدات باقی مانده ها و پسماندهایی هستند که در پایان تولید از قطعات همان محصول به جای می ماند. دسته بندی ضایعات به طور کلی به شرح زیر است:

 • ضایعات فلزی و غیر فلزی
 • ضایعات الکتریکی
 • ضایعات صنعتی
 • ضایعات خانگی

چه بخش هایی از ضایعات خودرو قابلیت بازیافت دارند؟

خودروها و ماشین آلات اسقاطی پس از آن که کاربرد خود را از دست داده و دیگر قابلیت استفاده نداشته باشند، به عنوان آهن قراضه، بلا استفاده یک گوشه رها می شوند. این بی توجهی و انباشت بی رویه ضایعات، مشکلات و مضرات زیست محیطی و اقتصادی زیادی به همراه دارد که با بازیافت و احیای مجدد ضایعات می توان از خسارت های ناشی از آن کم کرد. یکی از مهم ترین اثرات آن کاهش درصد بسیار بالایی از آلودگی هوا می باشد. برخی از قسمت های خودرو که قابلیت بازیافت داشته و بسیار به آن ها توجه شده است، به شرح زیر می باشد:

 • روغن: مایعاتی که در خودرو استفاده می شوند قابلیت بازیافت دارند. روغن خودرو به معنای واقعی تمام نمی شوند، بلکه کثیف شده و اگر آن ها را به مکان های مرتبط با کار ماشین آلات انتقال دهیم، روغنی تمیز دریافت خواهیم کرد که قابلیت استفاده مجدد را دارد.
 • شیشه های ماشین: یکی از مهم ترین موارد در کاهش حجم ضایعات انباشت شده ی خودروها، بازیافت شیشه های ماشین است. شیشه های اتومبیل همه کاره هستند و از موارد استفاده آن می توان به بطری های شیشه ای، جواهرات، شیشه های پیشخوان و … اشاره کرد.
 • لاستیک ها: لاستیک های خودرو از آن دسته از ضایعات هستند که قابلیت بازیافت دارند و از آن ها می توان مواد بسیاری را به تولید رساند. لاستیک ها از آنجایی که تجزیه ناپذیرند اگر بازیافت نشوند فضای بسیاری را اشغال خواهند کرد. تایر خودروهای قدیمی و کهنه از مهم ترین قسمت های یک خودروی اسقاطی است که مورد توجه قرار می گیرد.

چه بخش هایی از خودرو قابلیت بازیافت دارند

 • موتور: موتور خودروها معمولا عمر طولانی و مفیدی دارند و چنان چه دچار نقص فنی شده و همچنین قابلیت بازسازی داشته باشند، توسط عده ای از مکانیک ها ترمیم شده و مجدد به مصرف می رسند.
 • قطعات پلاستیکی ماشین: یک خودرو به طور غیرقابل تصوری دارای حجم قابل توجهی پلاستیک می باشند. خریداران ضایعات خودرو در صورت لزوم، برخی از قطعات را ذوب و مجدد بازیافت کرده و قطعاتی که قابلیت تعمیر دارند را به دست تعمیر می سپارند.

بازیافت، از جمله موارد مهمی است که بهترین خریدار ضایعات در برنامه های کاربردی خود حتما به آن توجه خواهد کرد. در ادامه چند مورد از فواید بازیافت را نام بردیم.

 • کاهش حجم قابل توجهی از آلودگی آب و خاک
 • کاهش درصد بالایی از آلودگی هوا
 • کاهش بهره برداری از ذخایر و منابع طبیعی نظیر معادن آهن
 • بهبود عملکرد اقتصادی
 • به طور غیر مستقیم در رشد گیاهان تاثیرگذار است و …

تبدیل ضایعات خودرو به محصولات فلزی قوی

همواره تعمیر و تعویض قطعات یک خودرو نیازمند تغییر یا تعویض قطعات کهنه تر و قدیمی تر است. یکی از مهم ترین موارد بازیافتی در صنعت خرید و فروش ضایعات، بازیافت قطعات و بخش های مختلف خودروها و ماشین آلات اسقاطی است. این صنعت به خصوص در آمریکا از توجه بسیار بالایی برخوردار است. به طوری که در ردیف بهترین مشاغل کشور آمریکا به حساب می آید. یکی از کاربردهای به صرفه قطعات اسقاطی خودرو، تولیدات فلزی هستند.

تبدیل ضایعات خودرو به محصولات فلزی قوی

در جریان این تولید، ابتدا قطعات فلزی را تحت قوس های الکتریکی با حرارت بالا قرار داده و بعد در کوره ها ریخته و از آن محصولات فلزی قوی و محکمی تولید می کنند. فولاد ضد زنگ حاصل چنین فرایندی است. این روش ساخت، کربن دی اکسید کمتری مصرف کرده و از نظر اقتصادی به صرفه تر است. از آنجا که در کوره ها درصد آهن با توجه به نوع فولادی که تولید می شود متفاوت است، از این جهت ترکیبات شیمیایی موجود در آهن قراضه اهمیت بسیار زیادی در تولید انواع مختلف فولاد، از جمله فولادهای ساختمانی و فولادهای آلیاژی دارند.

عوامل تأثیرگذار در فرسوده شدن بدنه خودرو

بزرگترین صنعت پس از نفت، صنعت خودروسازی است. اکثر ضایعات بدنه ی خودرو حاصل تصادفاتی است که در مسیرها و راه ها اتفاق می افتد اما عموما ضایعات بدنه خودرو از طریق عوامل گوناگون و شناخته شده ای ایجاد می شود. در متن ذیل از چند مورد نام بردیم.

 • طیف نور خورشید: یکی از مهم ترین عوامل آسیب زننده به بدنه، شیشه ها و چراغ های خودرو، نور خورشید است که موجب آسیب رسانی و کاهش طول عمر خودرو می شود. ضرر نور خورشید چنان است که اگر خودروی خود را در معرض پرتوهای آن قرار دهیم می تواند به راحتی از یک سوم عمر خودرو بکاهد.
 • حشرات: حشرات خاصیت اسیدی در بدن خود دارند. این حشرات اکثرا در زمان غروب خورشید و نیز به هنگام  عبور از جاده ها به ماشین ها می چسبند. در این شرایط بهتر است هرچه سریعتر به شستشوی اتومبیل خود اقدام کنید.

عوامل تأثیرگذار در فرسوده شدن بدنه خودرو

 • فضله پرندگان: فضله ی پرندگان به دلیل اسیدی بودن، بعد از چند مدت ماندگاری بر روی بدنه و شیشه ها موجب تغییر رنگ خودرو در همان نواحی می شود.
 • باران های اسیدی: به هنگام بارش باران های اسیدی چنانکه به شستشوی به موقع خودرو اقدام نشود، موجب ایجاد لکه های تیره در بدنه می شود. باران های اسیدی حاوی نیتریک اسید و سولفوریک می باشند. که علت تیرگی ماشین این دو مورد ذکر شده می باشد.
 • شیره ی درخت: این مورد نیز مانند فضله ی پرندگان از خاصیت اسیدی برخوردار است که باید سریع تمیز شود.
 • اثر دست روی بدنه ی کثیف ماشین: همه ی ما حداقل تجربه ی یک بار نوشتن بر روی بدنه ی کثیف اتومبیل ها را داریم. ما بی آن که خود متوجه باشیم یک محرک فرسایشی برای بدنه ها و شیشه های اتومبیل هستیم. گرد و غباری که روی اتومبیل باقی می ماند مانند یک سمباده هستند که با حرکت دست ما بر روی بدنه ی ماشین، خدشه به آن وارد می کنند.

کلام آخر

در مقاله ای که خواندید تلاش کردیم تا به اختصار در زمینه شناخت خریدار ضایعات خودرو و مواردی که در فرسوده شدن بدنه ی خودرو ها تأثیرگذار هستند، مطالب مفیدی را ارائه دهیم و ضایعات و فواید آن را معرفی کنیم. از شما کاربران محترم تشکر می کنیم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید. لذا خواهشمندم در صورت تمایل به خرید و فروش ضایعات خود، با شماره هایی که در صفحه مشاهده می کنید تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید