خریدار ضایعات آهن در قم ♻️ + تضمین بهترین قیمت ✅

خریدار ضایعات آهن در قم

بزرگترین خریدار ضایعات آهن در قم


 در این مقاله ما نقش حیاتی و کاربردی که خریدار ضایعات آهن در قم دارد را مورد بحث قرار می دهیم و تمام تلاش خود را به کار میگیریم که بتوانیم اطلاعات کافی و لازم را در اختیار شما قرار دهد. قم جزو کلان شهرهایی است که به علت افزایش جمعیت و رشد صنعتی روز افزونی که دارد، ضایعات و قراضه آهن زیادی نیز تولید می کند. حال تصور کنید این حجم از ضایعات فلزی در صورت انباشته شدن با توجه به مساحت کمی که شهر قم دارد چه مشکلاتی را می تواند ایجاد کند.

خواهشمندم تا پایان مقاله ضایعات آسیا همراه ما باشید و در صورت نیاز به فروش ضایعات آهن با این شماره تماس بگیرید.

✅ خریدار ضایعات آهن در قم ✔ ضایعات آسیا
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
🔴 انواع ضایعات 🧲آ هن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

خریدار ضایعات آهن در قم

واژه ی ضایعات به معنای پسماند است که در واقع جمع ضایع است و از ضایعه گرفته شده است. اما واژه ی ضایعات نسبت به ضایعه در میان مردم رواج بیشتری دارد. اما تعریف کلی ضایعات آهن از این قرار است که به مواد آهنی که در چرخه تولید به علت معیوب بودن از چرخه تولید خارج می شوند و از آنها به عنوان پسماند یاد می شود و همچنین هر گونه ماده آهنی که عمر مفیدشان به پایان رسیده باشد و تبدیل به قراضه شده باشند ضایعات آهن گفته می شود.

ضایعات آهن به معنای پسماند های آهنی است، اما پسماند هایی که بیشتر از آنکه مفهوم پسماند (زباله) را دارا باشند نقش مواد اولیه صنایع را ایفا می کنند. در واقع باور عموم مردم این است که چون ضایعات از پسماند تشکیل شده اند پس بی فایده و دور ریختنی هستند.

خریدار ضایعات آهن در قم

اما لازم به ذکر است که ضایعات آهن یا قراضه ها این قابلیت را دارند که بارها بازیافت شوند و به چرخه ی تولید باز می گردند. ضایعات آهن معمولا یا از دسته داخلی هستند که این یعنی هنگام تولید خط فولاد به درجه استاندارد نرسیده و از چرخه تولید خارج می شوند و تبدیل به ضایعات آهن داخلی می شوند. یا از دسته خارجی است هستند که به این معنا است که از خارج از خط تولید فولاد به دست می آیند.

در واقع ضایعات خارجی، معمولا یا از صنایع دیگر به دست می آیند و یا از از یازیافت های شهری خریداری می شوند؛ به عنوان مثال ضایعات آهنی که از از صنایع ساختمانی یا صنایع خودرو سازی یا لوازم برقی به دست می آید. لازم به ذکر است که ضایعات آهن داخلی دارای کیفیت بهتری نسبت به ضایعات آهن خارجی هستند.

بهترین خریدار ضایعات آهن در قم کدام است؟

جهت داشتن یک معامله ی شیرین و دلچسب باید رضایت برای هر دو طرفین معامله وجود داشته باشد. پس جهت رسیدن به این مقصود و شناخت بهترین خریدار ضایعات آهن در قم بهتر است به نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می شود دقت کنید. در ابتدا مهم ترین ویژگی یک خریدار خوب انصاف آن است، از خریداری می توان به عنوان بهترین خریدار یاد کرد که جانب انصاف را در هنگام قیمت دهی رعایت کند.

این به این معنا است در زمان قیمت دهی برای خرید ضایعات آهن شما از کارشناس و متخصص استفاده کند و در صورتی که خود خریدار دارای دانش لازم جهت قیمت دهی است بهترین و بالا ترین قیمت ممکن را برای خرید ضایعات شما بدهد.

بهترین خریدار ضایعات آهن در قم

نکته  بعدی شیوه ی انتقال ضایعات آهن است. خریدار ضایعات آهن باید در کوتاه ترین زمان ممکن بعد از انجام معامله ضایعات آهن را منتقل کند. نکته ی بعدی که ادارای اهمیت است نحوه ی پرداخت است.

بهترین نوع پرداخت برای این نوع از معاملات پرداخت به صورت نقد است. پس با توجه به نکات گفته شده بهترین خریدار ضایعات آهن در قم، خریدارانی هستند  که ضایعات آهن شما را در به بالاترین قیمت ممکن و به صورت نقدی در محل خریداری کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن ضایعات آهن خریداری شده  را به انبار منتقل کنند.

نقش خریدار ضایعات آهن در مسائل زیست محیطی و شهری قم

همانطور که می دانید در نیم قرن اخیر که شاهد توسعه ی شهر نشینی و صنعت گرایی بوده ایم که این امر باعث به وجود آمدن مسائل و مشکلات پیچیده ای از جمله به وجود آمدن حجم بی رویه ای از پسماند هاست. یکی از این پسماند ها ضایعات آهن است که مانند زباله های معمولی قابل تجزیه نیست. حال تصور کنید که در شهری با مساحت شهر قم انبوهی از قراضه ها و ضایعات آهن اگر به حال خود رها شوند چه فاجعه ای به بار خواهد آمد.

درست است که ضایعات آهن قابل تجزیه نیست ولی خوشبختانه قابل بازیافت است. برای بازیافت ضایعات آهن در ابتدا باید این ضایعات را جمع آوری کرد. خریداران ضایعات آهن هستند که نقش جمع آوری این قراضه ها را ایفا می کنند. این امر باعث می شود تا آن ها از هدر رفت منابع طبیعی و انرژی نیروی انسان جلوگیری کنند زیرا آهن اصلی ترین عنصر سازنده هسته ی زمین است و متداول ترین عنصری است که پوسته ی زمین را تشکیل می دهد.

قش خریدار ضایعات آهن در مسائل زیست محیطی و شهری قم

استفاده از روش بازیافت باعث می شود که منابع طبیعی هم چون آهن یا مس که تشکیل دهنده پوسته زمین است حفظ شده و ضایعات آهن جایگزین منابع طبیعی در چرخه ی تولید و صنعت شوند.

هم چنین آنها با خریداری و جمع آوری ضایعات آهن از محیط زیست حیوانات باعث حفظ اکوسیستم و چرخه حیات حیوانات می شوند، البته لازم ذکر است که این عمل باعث حراست از زیستگاه انسان ها نیز می شود. اما این همه ی ماجرا نیست، خریدار ضایعات آهن در قم نقش مهمی در صنعت شهر نیز دارند. خریداران ضایعات در واقع تأمین کننده خوراک صنایع هستند.

تولید کننده ها با استفاده از مواد بازیافتی به جای مواد اولیه خام تا حد زیادی از هزینه های خود کاهش می دهند که این امر باعث رونق در صنعت می شود.

فرآیند جمع آوری و بازیافت ضایعات آهن قم چگونه است؟

جمع آوری ضایعات آهن یا به صورت عمده از مراکز تولیدات صنعتی انجام می شود یا توسط بازیافتی ها از محله ها و مناطق مسکونی خریداری شده و جمع آوری می شود و سپس به انبار های رو باز منتقل می شود. در این انبار ها ضایعات آهنی تناژ بالا را از ضایعات غیر آهنی تفکیک میکنند. برای تفکیک نیز از آهن رباهای بزرگ استفاده می کنند زیرا فلزات آهنی همه دارای میدان مغناطیسی هستند این در حالی است که فلزات غیر آهنی از فلزات پایه هستند و هیچ گونه مغناطیسی ندارند.

فرآیند جمع آوری و بازیافت ضایعات آهن قم چگونه است؟

پس بهترین روش برای جداسازی فلزات آهنی از غیر آهنی استفاده از آهن رباست. در ادامه ضایعات آهنی تفکیک شده را وزن می کنند و سپس آنها را در توده های مختلف طبقه بندی می کنند. بعد از جداسازی و طبقه بندی آهن ضایعات آهنی آنها را به کوره های مخصوص ذوب آهن ارسال می کنند با اعمال دمای بالا در این کوره ها ضایعات آهن را ذوب می کنند. (کوره های القایی و کوره های قوس الکتریکی از جمله مهم ترین کوره های متناسب در این زمینه هستند)

ممکن است آهن ذوب شده دارای آلودگی باشد، پس جهت اطمینان از پاکی محصول آهن به دست آمده را تصفیه می کنند. آهن فراوری شده و پاکسازی شده به کارخانه های مرتبت ارسال می شود تا مجددا در چرخه تولید قرار بگیرد.

مزایای خریداری و بازیافت ضایعات آهن

بیشتر شما نمی دانید که حجم زیادی از تولیداتی که روزانه ما با آنها سر کار داریم مانند ماشین ها، ساختمان ها و لوازم خانگی و غیره از ضایعات آهن درست شده اند. ضایعات آهن امروزه مواد اولیه بیشتر از نیمی از محصولات موجود است.  اولین قشری که از مزیت های خریدار ضایعات آهن بهره میبرند صاحبان پسماند های آهنی هستند. چرا که با فروش ضایعات خود هم از شر پسماند خود خلاص می شوند و هم از ضایعات خود کسب درآمد می کنند.

مزایای خریداری و بازیافت ضایعات آهن

در واقع به یک تیر دو نشان می زنند. از طرفی هم صاحبان تولیدات هستند که با استفاده ضایعات تحت عنوان مواد اولیه تا حد چشمگیری هزینه های خود را کاهش می دهند، اما کاهش هزینه تنها بخشی از مسئله است. همانطور که پیش تر نیز اشاره شد استفاده از ضایعات آهن به عنوان مواد اولیه باعث حفظ و حراست از محیط زیست و مانع از هدر رفت مواد اولیه خام می شود.

طبق آمار تحقیقات آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا تأثیر استفاده از ضایعات آهن به جای اهن خام بر این اساس است:

  • صرفه جویی 70 درصدی در انرژی
  • صرفه جویی 90 درصدی در استفاده از مواد خام
  • کاهش 86 درصدی آلودگی هوا
  • صرفه جویی 40 درصدی در منابع آب
  • کاهش 76 درصدی آلودگی منابع آب
  • صرفه جویی 97 درصدی در منابع
  • صرفه جویی تا 1115 کیلو گرم در مصرف آهن در هر یک تن فولاد
  • صرفه جویی تا 625 کیلو گرم در مصرف زغال سنگ در هر یک تن فولاد
  • حفظ 53 کیلوگرم سنگ آهک در هر یک تن فولاد

از دیگر مزایایی که خریداری و بازیافت ضایعات آهن دارد، فرصت های شغلی متعددی است که به وجود می آید. در زمینه ی ضایعات آهن از خرید و فروش گرفته تا تفکیک و ذوب و غیره همه نیازمند نیروهای انسانی است که همین امر موجب اشتغال زایی می شود. این مشاغل با توجه به وضعیت بد اقتصادی که گریبان گیر تمامی اقشار شده است، به دلیل عدم نیاز به سرمایه های کلان می تواند راه حلی برای بهبود اوضاع باشد.

خطرات خریداری و بازیافت ضایعات آهن

ضایعات آهن همان طور که دارای مزایای فراوانی است همان طور معایب و خطراتی نیز می تواند داشته باشد. یکی از خطراتی که  بسیار دارای اهمیت است وجود خواص رادیواکتیو در بعضی از ضایعات آهنی است. رادیواکتیو می تواند علاوه بر آسیب های جدی که به محیط زیست می زند در برخی موارد حتی خطر جدی برای جان انسان ها محسوب شود.

خطرات خریداری و بازیافت ضایعات آهن

علاوه بر آن برخی از مواد سمی مانند کادمیوم، آزبست، جیوه و بریلیوم نیز ممکن است در برخی از ضایعات آهنی و گالوانیزه وجود داشته باشد این سموم نیز می تواند برای انسان ها و محیط پیرامونشان ایجاد خطر کند. از جمله خطرات شایع در این زمینه جمع آور و خرید و فروش ضایعات آهن، خطرات و حوادث فیزیکی هستند. وجود اشیای سنگین و برنده فلزی می تواند آسیب های جدی برای افراد داشته باشد.

صنایعی که ضایعات آهن تولید می کنند کدام اند؟

یکی از صنایعی که تولیدات ضایعات آهن زیادی دارد صنعت خودروسازی است. بخش عمده ای از تجهیزات خودرو از جمله اتاق خودرو ها از آهن ساخته می شوند که همین مسئله باعث تولید ضایعات آهن می شود. همین امر برای تولید کنندگانی که در زمینه کشتی سازی و سازندگان هواپیما فعالیت دارند نیز صدق می کند. از دیگر صنایعی که می توان به آن اشاره کرد صنعت ساختمان سازی است.

صنایعی که ضایعات آهن تولید می کنند کدام اند؟

در انبوه سازی های ساختمانی فلزاتی که در ساخت استفاده می شود دور ریزهایی دارد که منبع قابل اعتمادی برای ضایعات آهنی به حساب می آیند. از دیگر صنایعی که در تولید ضایعات نقش پررنگی دارند شرکت های سقف سازی هستند که با اینکه ورق های فلزی را مدیریت می کنند اما باز هم حجم زیادی از پسماند ها و ضایعات فلزی را تشکیل می دهند.

از طرفی بسیاری از ورق هایی که در سقف استفاده می شوند در اثر هوا زدگی عمر مفید خود را از دست می دهند و نیاز به تعویض پیدا می کنند که این امر به تنهایی باعث تولید ضایعات آهن زیادی می شود. از موارد دیگر می توان، فروشگاه های بدنه خودرو، بسته بندی مواد غذایی، گرمایش و تهویه مطبوع، لوله کشی، شرکت های برق، نصب در و پنجره ها، تجهیزات الکتریکی، لوازم خانگی، کنسرو سازی ها و… را نام برد.

کلام آخر

در جهان امروز که دغدغه بشر کمبود منابع طبیعی است استفاده از مواد بازیافتی و تجدید پذیر یک امر بسیار مهم و حیاتی تلقی می شود زیرا مواد یکبار مصرف علاوه بر زیان هایی که به محیط زیست وارد می کند از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه نبوده و استفاده از آن ها توصیه نمی شود. در همین باب ما با در اختیار گذاشتن این مطالب سعی داشتیم که شما را با خریدار ضایعات آهن در قم  آشنا کنیم با این امید که با بهره برداری از مطالب گفته شده علاوه بر بهره مندی اقتصادی با استفاده از بازیافت آهن منابع غنی برای آیندگان از خود به جای بگذارید. اگر در این زمینه فعالیت و یا مطالعه دارید کمال قدردانی را داریم و در صورت نیاز به فروش ضایعات آهن با این شماره تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید