خریدار ضایعات مس ♻️ + تضمین بهترین قیمت ✅

بهترین خریدار ضایعات مس در ایران

بهترین خریدار ضایعات مس ضایعات و پس‌مانده‌های مسی را به صورت یکجا از فروشنده خریداری کرده و بعد از تفکیک‌سازی آن‌ها را بازیافت می‌کند. در این مقاله ما بهترین خریدار ضایعات مس ضایعات و پس‌مانده‌های مسی را به صورت یکجا از فروشنده خریداری کرده و بعد از تفکیک‌سازی آن‌ها را بازیافت می‌کند. در این مقاله ما شما را با انواع پس‌مانده‌های مسی و بهترین خریدار آن آشنا می‌کنیم پس این مقاله را از دست ندهید. همجنین برای فروش ضایعات خود حتما با شماره‌های داخل سایت تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن 

✅ خریدار ضایعات مس ✔ ضایعات آسیا
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
🔴 انواع ضایعات 🧲 آهن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

بهترین خریدار ضایعات مس

فلز مس یکی از فلزات غیرفلزی قرمز رنگ می‌باشد که نسبت به دیگر فلزات (برنج، آلومینیوم و آهن) سنگین‌تر است. فلز مس جکش‌خوار بوده و در مقابل خوردگی مقاوم است. از دیگر ویژگی‌های فلز مس هدایت حرارتی و الکتریکی آن می‌باشد و قدمت زیادی دارد. مس پس از آهن و آلومینیوم پرکاربردترین و پرمصرف‌ترین فلز است و طرفداران زیادی دارد. از جمله محصولات مهم ساخته شده از مس سیم است، سیم‌های از جنس مس در موارد زیادی کاربرد دارند مثل ساختمان، خطوط انتقال، ژنراتور، ترانسفورماتورها و غیره. از موارد استفاده غیرالکتریکی فلز مس نیز باید به سیستم‌های تهویه، لوله‌های ساختمان بام و غیره اشاره کرد.
بسیاری از ضایعات مسی قابل استفاده بوده و برای مصارف مختلف کاربرد دارد از این رو بهترین خریدار ضایعات مس به قصد سود فراوان آن‌ها را می‌خرد. سایر کاربد فلز مس عبارت است از
• اتصالات و شیرآلات
• رادیاتور خودروها
• کندانسورها
• مبل‌های حرارتی
• ضرب سکه
• مهمات‌سازی ظروف
• و دیگر کالاها

انواع ضایعات مسی

انواع ضایعات مسی

علت خرید ضایعات مس توسط بهترین خریدار ضایعات مس ویژگی‌های منحصربه فرد آن بوده که در ادامه آورده شده است.
• هدایت گرمایی:
مس هدایت گرمایی زیادی دارد و این ویژگی برای برخی امور بسیار مهم است. مس از مواد ایده‌آلی می‌باشد که از آن برای زمین فوتبال، مخازن آب، سیستم گرمایشی و رادیاتور استفاده می‌شود و در شهر تهران بیشتر پایه‌های کاسه‌ای نیز از جنس مس ساخته شده است.

• هدایت برقی:
اگر شما یک سیم برق را باز کنید می‌بینید که هسته آن از مس ساخته شده است. از مس به خاطر رسانای برقی زیاد داخل سیم‌ها استفاده می‌شود. علت استفاده از مس درون سیم‌ها؛ سخت بودن مس در مقابل ولتاژهای بالا است به همین دلیل از مس در سیم‌های برقی استفاده می‌شود. از مس همچنین در وسایلی مثل قفل الکترومغناطیسی، موتور برقی، زنگ‌های برقی، موتور کامپیوتر و جرثقیل نیز استفاده می‌شود. یکی دیگر اطز ضایعات مسی که برای بهترین خریدار ضایعات مس باارزش بوده؛ کپسول‌های ترانسفور مسی هستند که بسیار ارزشمند است.
• مقاومت بالا در مقابل خوردگی:
بیشتر فلزات به ویژه آهن به اکسیداسیون حساس هستند یعنی به محض قرارگیری وسایل فلزی در مقابل اکسیژن هوا و رطوبت زنگ می‌زنند. ولی مس چون فلزی غیرآهنی است وقتی با اکسیژن روبرو می‌شود واکنش متفاوتی خواهد داشت. در مس به جای اینکه اکسیداسیون اتفاق بیفتد، زنگ مفزع می‌زند یعنی لایه خاصی روی مس ایجاد می‌شود. این ویژگی باعث شده از مس در مجسمه‌سازی، ساختمان‌سازی و ساخت جواهرات استفاده شود.
• پتانسیل آلیاژ:
مس یک فلزی خالص بوده و به شکل گسترده‌ای کاربرد دارد و سالهاست روی مس آزمایشات گوناگونی صورت می‌گیرد که یکی از آن‌ها ترکیب مس ترکیب مس با یک عنصر دیگر است. بیشتر فلزات در جهان به آسانی با دیگر عناصر ترکیب می‌شوند و مس نیز یک فلز مناسب برای آلیاژهای برنز و برنج است. اصولا بهترین خریدار ضایعات مس می‌تواند ضایعات مسی را در بسیاری از اماکن پیدا کند؛ از موتور تا میز همه و همه از مس ساخته شده است.
• املاح ضدمیکروبی:
مس توانایی کشتن سلول‌های باکتریایی را دارد و این پدیده ‌oligodynamic نام دارد که بسیار مورد توجه دانشمندان است. فقط باید به این فکر کنید که ظروف و وسایل مسی‌تان می‎تواند میکروب‌های مضر را بکشد تا امنیت بیشتری را احساس کنید.
برخی از انواع ضایعات مسی
بهترین خریدار ضایعات مسی می‌داند که ضایعات مسی به 2 دسته قدیم و جدید تقسیم می‌شود. به عبارت دیگر بهترین خریدار ضایعات مسی زمان خرید ضایعات را بررسی خواهد کرد که آیا ضایعات قدیمی (کهنه) یا نو است و بعد آن را قیمت‌گذاری می‌کند. عمر ضایعات قدیمی به پایان رسیده و دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. برای بازیافت ضایعات مسی قدیمی باید حجم‌شان زیاد باشد به همین خاطرفرآیند بازیافت ضایعات مس زمان‌بر است. برخی از این ضایعات مسی هنگام ساخت قطعات و تجهیزات به وجود خواهند آمد و باید بعد از ساخته شدن بازیافت شوند.

بهتر است بدانید که بهترین خریدار ضایعات مسی اصولا قراضه‌های مسی را خریداری می‌کند. ولی ضایعات نو چون از فرآیند ساخت به وجود می‌آیند رنگ درخشان‌تر، قیمت بالاتر و در نتیجه خلوص بیشتری دارند. ضایعات کهنه قهواه‌ای رنگ بوده و برخی از آن‌ها به علت اکسید مس به رنگ سبز درآمده است. ضایعات کهنه از خلوص کمتری برخوردار بوده و قیمت آن کمتر است. خریدار برای تشخیص نو یا کهنه بودن ضایعات روی آن خراشی ایجاد می‌کند، اگر رنگ ضایعات تیره باشد ضایعات کهنه و اگر ضایعات روشن باشد ضایعات نو است. در ضمن امروزه ضایعات مسی بیشتر مورد توجه بهترین خریدار ضایعات مسی قرار گرفته است.
عمده خریداران ضایعات مس در تهران و کرج قرار دارند و بهترین خریداران ضایعات مسی در همه نقاط تهران از جمله شمال تا جنوب و شرق تا غرب قرار گرفته‌اند. کلیه مراکز و شرکت‎‌ها و مشتریان می‌توانند به شکل کلی و جزئی، ضایعات مسی را بفروشند. یکی از مراکزی که به سرعت و باکیفیت بالا ضایعات مسی را خریداری می‌کند، ضایعات آسیا می‌باشد. کادر این مرکز ضایعات شما را در تناژ بالا با سرعت زیاد بارگیری و خریداری می‌کند. خریدار ضایعات آهن
تجارت با خریداری ضایعات مس

ضایعات سیم مسی خریداری شده

ضایعات سیم مسی خریداری شده

شرکت های خریدار مس

بعد از فلز فولاد، فلز مس پرکاربردترین فلز در دنیا است و حجم زیادی از تولیدات از مس ساخته شده است. تولیدات مسی معمولا از معادن مسی گرفته می‌شود بنابراین کل نیازهای جامعه جواب داده نمی‌شود. بهترین خریدار ضایعات مس بیشترین سود را به دست می‎‌آورد و تقریبا به طور دائمی این کار را انجام می‌دهد. ضایعات مسی اصولا از ضایعاتی چون دیگ‌ها، سفاله برنج و مس، ضایعات وسایل برقی، صفحات و سایر ضایعات به دست می‌آیند. معمولا از ضایعات مسی در ساخت کابل و سیم استفاده می‌شود و بهترین خریدار ضایعات مسی ضایعات‌تان را به صورت یکجا و نقدی خریداری می‌کند.
پس مس یک فلز مهم و پرکاربرد است و بسیاری از وسایلی که از این فلز ساخته می‌شوند باارزش هستند. خریداری ضایعات مسی قطعا با خود درآمد و سود زیادی را به همراه دارد. برای آگاهی از قیمت ضایعات مسی حتما به مراکز مربوطه مراجعه کنید. بهترین خریدار ضایعات مسی با کارهای خود به اشتغال‌زایی افراد نیز کمک می‌کند و یکی دیگر از اهداف او را باید سالم‌سازی محیط زیست اعلام کرد. بیشتر خریداران ضایعات مسی در جمع‌آوری مسی اهتمام می‌ورزند و شرکت‌های زیادی ضایعات را با قیمت مناسب از اشخاص و مراکز تولیدی خریداری می‌کنند. ضایعات مسی پس از ذوب به صورت آلیاژ مختلف در صنایع گوناگون استفاده می‌شود.
بهترین خریدار ضایعات مسی به طور کلی به خرید ضایعات مشغول است. فلز مس علاوه بر ارزش زیادی که دارد از نظر اقتصادی نیز ارزشمند است و قیمت بالایی دارد. انواع ضایعات مسی به 3 دسته کلی زیر تقسیم می‌شود.
• ظروف مسی

• کابل مفتولی مسی
• ورق‌های ضخیم مسی
اگر دارای ضایعات مسی هستید و می‌خواهید آن را بفروشید، ضایعات را به قیمت مناسب بفروشید تا پول خوبی به دست بیاورید. خریداران ضایعات مسی پس از خرید ضایعات را به کارخانه ذوب انتقال می‌دهند و بعد از ذوب ضایعات به مواد اولیه تبدیل شده و مجددا در صنایع مختلف استفاده می‌شود. ضایعات مسی کمک زیادی به تولیدات و صنایع گوناگون می‌کند. این کار باعث پیشگیری از صدمه به طبیعت شده و طبیعت به خوبی حفظ می‌شود. بهترین خریدار ضایعات مسی صرف یک شخص نیست بلکه ممکن است شرکت‌ها و افراد زیادی باشند که در این زمینه فعالیت کنند.
احتمالا خریداران با قیمت پایین‌تری ضایعات مس را از شما بخرند که اصلا از نظر اقتصادی به صرفه نیست بلکه حتی امکان دارد فروش ضایعات توسط شما به یک مشکل مالی برایتان تبدیل شود. واقعی‌ترین و بهترین خریدار ضایعات مسی، ضایعات را با قیمت بالا از شما می‌خرد و بعد هم به کارخانه انتقال می‌دهد. در پایان با انجام فرآیند ذوب، بازسازی دوباره آن را به کار می‌گیرند. مس بیشترین حجم تولیدات را در صنعت دارد و مهمترین محصول ساخته شده از فلز مس سیم‌های مسی می‌باشد. خریداران معمولا مراکز تولید ضایعات را می‌شناسند و از کارد خود برای خرید و حتی بازیافت مس کمک می‌گیرند.
خریدار ضایعات مسی چگونه ضایعات را می‌خرد؟
قبلا ضایعات مس شامل قراضه‌های مسی می‌شد و اکثر مردم بر این باور بودند که خریدار ضایعات مسی شخصی است که هیچ علم و تخصصی را ندارد. ولی امروزه مردم می‌دانند که ارزش ضایعات به ویژه ضایعات مسی زیاد بوده و شغلی پردرآمد برای خریدار است. هر چند هنوز سود زیادی عائد خرده‌فروشان نمی‌شود ولی خریدارانی که به شکل صحیح به خرید و فروش مشغول هستند صد در صد درآمد زیادی دارند و خریدار ضایعات مسی بیشترین سود را به دست می‌آورد. ضایعات مسی گونه‌های مختلفی دارد ولی چیزی که برای بهترین خریدار ضایعات مسی مهم است، کیفیت و درجه خلوص فلز مس می‌باشد.
واضح است که ضایعات با درجه خلوص بیشتر به قیمت بالاتری خریداری می‌شود اما ضایعات مس را باید این چنین دسته‌بندی کرد.
• جامدات:
خریداران می‌دانند که باارزش‌ترین نوع ضایعات، ضایعات جامد مس است زیرا درصد زیادی از مس در چنین ضایعاتی به کار رفته است.
• غیرجامدات:

غیرجامدات به شکل پودر یا خاکه هستند و از آن در فرآیند ساخت قطعات صنعتی، تعمیر و ترمیم استفاده می‌شود.
• سیم:
مس به دلیل رسانایی زیادی که دارد در ساخت کابل و سیم کاربرد زیادی خواهد داشت. به همین دلیل بخش گسترده‌ای از ضایعات فلز مس شامل سیم‌های مسی است. مخابرات و ادرات برق به هنگام تعویض کابل‌های کهنه مقدار زیادی ضایعات را به وجود می‌آورند که در مزایده گذاشته می‌شود.
• آلیاژ:
آلیاژ هم یک ترکیب از مس و سایر فلزات است که ضایعات آن توسط بهترین خریدار ضایعات مس خریداری می‌شود. پس دریافتیم که فلز مس به خاطر ویژگی‌های که دارد ضایعاتش از ارزش قابل توجهی برخوردار است. اگر بازیافت ضایعات مس به خوبی انجام شود از آن می‌توان به بهترین نحو در ساخت استفاده کرد.
ا را با انواع پس‌مانده‌های مسی و بهترین خریدار آن آشنا می‌کنیم پس این مقاله را از دست ندهید. همجنین برای فروش ضایعات خود حتما با شماره‌های داخل سایت تماس بگیرید.

معرفی ضایعات مس در بازار

فلز مس یکی از فلزات غیرفلزی قرمز رنگ می‌باشد که نسبت به دیگر فلزات (برنج، آلومینیوم و آهن) سنگین‌تر است. فلز مس جکش‌خوار بوده و در مقابل خوردگی مقاوم است. از دیگر ویژگی‌های فلز مس هدایت حرارتی و الکتریکی آن می‌باشد و قدمت زیادی دارد. مس پس از آهن و آلومینیوم پرکاربردترین و پرمصرف‌ترین فلز است و طرفداران زیادی دارد. از جمله محصولات مهم ساخته شده از مس سیم است، سیم‌های از جنس مس در موارد زیادی کاربرد دارند مثل ساختمان، خطوط انتقال، ژنراتور، ترانسفورماتورها و غیره. از موارد استفاده غیرالکتریکی فلز مس نیز باید به سیستم‌های تهویه، لوله‌های ساختمان بام و غیره اشاره کرد.

بسیاری از ضایعات مسی قابل استفاده بوده و برای مصارف مختلف کاربرد دارد از این رو بهترین خریدار ضایعات مس به قصد سود فراوان آن‌ها را می‌خرد. سایر کاربد فلز مس عبارت است از

 • اتصالات و شیرآلات
 • رادیاتور خودروها
 • کندانسورها
 • مبل‌های حرارتی
 • ضرب سکه
 • مهمات‌سازی ظروف
 • و دیگر کالاها

علت خرید ضایعات مس توسط بهترین خریدار ضایعات مس ویژگی‌های منحصربه فرد آن بوده که در ادامه آورده شده است.

 • هدایت گرمایی:

مس هدایت گرمایی زیادی دارد و این ویژگی برای برخی امور بسیار مهم است. مس از مواد ایده‌آلی می‌باشد که از آن برای زمین فوتبال، مخازن آب، سیستم گرمایشی و رادیاتور استفاده می‌شود و در شهر تهران بیشتر پایه‌های کاسه‌ای نیز از جنس مس ساخته شده است.

 • هدایت برقی:

اگر شما یک سیم برق را باز کنید می‌بینید که هسته آن از مس ساخته شده است. از مس به خاطر رسانای برقی زیاد داخل سیم‌ها استفاده می‌شود. علت استفاده از مس درون سیم‌ها؛ سخت بودن مس در مقابل ولتاژهای بالا است به همین دلیل از مس در سیم‌های برقی استفاده می‌شود. از مس همچنین در وسایلی مثل قفل الکترومغناطیسی، موتور برقی، زنگ‌های برقی، موتور کامپیوتر و جرثقیل نیز استفاده می‌شود. یکی دیگر اطز ضایعات مسی که برای بهترین خریدار ضایعات مس باارزش بوده؛ کپسول‌های ترانسفور مسی هستند که بسیار ارزشمند است.

 • مقاومت بالا در مقابل خوردگی:

بیشتر فلزات به ویژه آهن به اکسیداسیون حساس هستند یعنی به محض قرارگیری وسایل فلزی در مقابل اکسیژن هوا و رطوبت زنگ می‌زنند. ولی مس چون فلزی غیرآهنی است وقتی با اکسیژن روبرو می‌شود واکنش متفاوتی خواهد داشت. در مس به جای اینکه اکسیداسیون اتفاق بیفتد، زنگ مفزع می‌زند یعنی لایه خاصی روی مس ایجاد می‌شود. این ویژگی باعث شده از مس در مجسمه‌سازی، ساختمان‌سازی و ساخت جواهرات استفاده شود.

 • پتانسیل آلیاژ:

مس یک فلزی خالص بوده و به شکل گسترده‌ای کاربرد دارد و سالهاست روی مس آزمایشات گوناگونی صورت می‌گیرد که یکی از آن‌ها ترکیب مس ترکیب مس با یک عنصر دیگر است. بیشتر فلزات در جهان به آسانی با دیگر عناصر ترکیب می‌شوند و مس نیز یک فلز مناسب برای آلیاژهای برنز و برنج است. اصولا بهترین خریدار ضایعات مس می‌تواند ضایعات مسی را در بسیاری از اماکن پیدا کند؛ از موتور تا میز همه و همه از مس ساخته شده است.

 • املاح ضدمیکروبی:

مس توانایی کشتن سلول‌های باکتریایی را دارد و این پدیده ‌oligodynamic  نام دارد که بسیار مورد توجه دانشمندان است. فقط باید به این فکر کنید که ظروف و وسایل مسی‌تان می‎تواند میکروب‌های مضر را بکشد تا امنیت بیشتری را احساس کنید.

برخی از انواع ضایعات مسی

لوله های مسی

لوله های مسی

بهترین خریدار ضایعات مسی می‌داند که ضایعات مسی به 2 دسته قدیم و جدید تقسیم می‌شود. به عبارت دیگر بهترین خریدار ضایعات مسی زمان خرید ضایعات را بررسی خواهد کرد که آیا ضایعات قدیمی (کهنه) یا نو است و بعد آن را قیمت‌گذاری می‌کند. عمر ضایعات قدیمی به پایان رسیده و دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. برای بازیافت ضایعات مسی قدیمی باید حجم‌شان زیاد باشد به همین خاطرفرآیند بازیافت ضایعات مس زمان‌بر است. برخی از این ضایعات مسی هنگام ساخت قطعات و تجهیزات به وجود خواهند آمد و باید بعد از ساخته شدن بازیافت شوند.

بهتر است بدانید که بهترین خریدار ضایعات مسی اصولا قراضه‌های مسی را خریداری می‌کند. ولی ضایعات نو چون از فرآیند ساخت به وجود می‌آیند رنگ درخشان‌تر، قیمت بالاتر و در نتیجه خلوص بیشتری دارند. ضایعات کهنه قهواه‌ای رنگ بوده و برخی از آن‌ها به علت اکسید مس به رنگ سبز درآمده است. ضایعات کهنه از خلوص کمتری برخوردار بوده و قیمت آن کمتر است. خریدار برای تشخیص نو یا کهنه بودن ضایعات روی آن خراشی ایجاد می‌کند، اگر رنگ ضایعات تیره باشد ضایعات کهنه و اگر ضایعات روشن باشد ضایعات نو است. در ضمن امروزه ضایعات مسی بیشتر مورد توجه بهترین خریدار ضایعات مسی قرار گرفته است.

عمده خریداران ضایعات مس در تهران و کرج قرار دارند و بهترین خریداران ضایعات مسی در همه نقاط تهران از جمله شمال تا جنوب و شرق تا غرب قرار گرفته‌اند. کلیه مراکز و شرکت‎‌ها و مشتریان می‌توانند به شکل کلی و جزئی، ضایعات مسی را بفروشند. یکی از مراکزی که به سرعت و باکیفیت بالا ضایعات مسی را خریداری می‌کند، ضایعات آسیا می‌باشد. کادر این مرکز ضایعات شما را در تناژ بالا با سرعت زیاد بارگیری و خریداری می‌کند.

تجارت با خریداری ضایعات مس

بعد از فلز فولاد، فلز مس پرکاربردترین فلز در دنیا است و حجم زیادی از تولیدات از مس ساخته شده است. تولیدات مسی معمولا از معادن مسی گرفته می‌شود بنابراین کل نیازهای جامعه جواب داده نمی‌شود. بهترین خریدار ضایعات مس بیشترین سود را به دست می‎‌آورد و تقریبا به طور دائمی این کار را انجام می‌دهد. ضایعات مسی اصولا از ضایعاتی چون دیگ‌ها، سفاله برنج و مس، ضایعات وسایل برقی، صفحات و سایر ضایعات به دست می‌آیند. معمولا از ضایعات مسی در ساخت کابل و سیم استفاده می‌شود و بهترین خریدار ضایعات مسی ضایعات‌تان را به صورت یکجا و نقدی خریداری می‌کند.

پس مس یک فلز مهم و پرکاربرد است و بسیاری از وسایلی که از این فلز ساخته می‌شوند باارزش هستند. خریداری ضایعات مسی قطعا با خود درآمد و سود زیادی را به همراه دارد. برای آگاهی از قیمت ضایعات مسی حتما به مراکز مربوطه مراجعه کنید. بهترین خریدار ضایعات مسی با کارهای خود به اشتغال‌زایی افراد نیز کمک می‌کند و یکی دیگر از اهداف او را باید سالم‌سازی محیط زیست اعلام کرد. بیشتر خریداران ضایعات مسی در جمع‌آوری مسی اهتمام می‌ورزند و شرکت‌های زیادی ضایعات را با قیمت مناسب از اشخاص و مراکز تولیدی خریداری می‌کنند. ضایعات مسی پس از ذوب به صورت آلیاژ مختلف در صنایع گوناگون استفاده می‌شود.

بهترین خریدار ضایعات مسی به طور کلی به خرید ضایعات مشغول است. فلز مس علاوه بر ارزش زیادی که دارد از نظر اقتصادی نیز ارزشمند است و قیمت بالایی دارد. انواع ضایعات مسی به 3 دسته کلی زیر تقسیم می‌شود.

 • ظروف مسی
 • کابل مفتولی مسی
 • ورق‌های ضخیم مسی

اگر دارای ضایعات مسی هستید و می‌خواهید آن را بفروشید، ضایعات را به قیمت مناسب بفروشید تا پول خوبی به دست بیاورید. خریداران ضایعات مسی پس از خرید ضایعات را به کارخانه ذوب انتقال می‌دهند و بعد از ذوب ضایعات به مواد اولیه تبدیل شده و مجددا در صنایع مختلف استفاده می‌شود. ضایعات مسی کمک زیادی به تولیدات و صنایع گوناگون می‌کند. این کار باعث پیشگیری از صدمه به طبیعت شده و طبیعت به خوبی حفظ می‌شود. بهترین خریدار ضایعات مسی صرف یک شخص نیست بلکه ممکن است شرکت‌ها و افراد زیادی باشند که در این زمینه فعالیت کنند.

احتمالا خریداران با قیمت پایین‌تری ضایعات مس را از شما بخرند که اصلا از نظر اقتصادی به صرفه نیست بلکه حتی امکان دارد فروش ضایعات توسط شما به یک مشکل مالی برایتان تبدیل شود. واقعی‌ترین و بهترین خریدار ضایعات مسی، ضایعات را با قیمت بالا از شما می‌خرد و بعد هم به کارخانه انتقال می‌دهد. در پایان با انجام فرآیند ذوب، بازسازی دوباره آن را به کار می‌گیرند. مس بیشترین حجم تولیدات را در صنعت دارد و مهمترین محصول ساخته شده از فلز مس سیم‌های مسی می‌باشد. خریداران معمولا مراکز تولید ضایعات را می‌شناسند و از کارد خود برای خرید و حتی بازیافت مس کمک می‌گیرند.

خریدار ضایعات مسی چگونه ضایعات را می‌خرد؟

قبلا ضایعات مس شامل قراضه‌های مسی می‌شد و اکثر مردم بر این باور بودند که خریدار ضایعات مسی شخصی است که هیچ علم و تخصصی را ندارد. ولی امروزه مردم می‌دانند که ارزش ضایعات به ویژه ضایعات مسی زیاد بوده و شغلی پردرآمد برای خریدار است. هر چند هنوز سود زیادی عائد خرده‌فروشان نمی‌شود ولی خریدارانی که به شکل صحیح به خرید و فروش مشغول هستند صد در صد درآمد زیادی دارند و خریدار ضایعات مسی بیشترین سود را به دست می‌آورد. ضایعات مسی گونه‌های مختلفی دارد ولی چیزی که برای بهترین خریدار ضایعات مسی مهم است، کیفیت و درجه خلوص فلز مس می‌باشد.

واضح است که ضایعات با درجه خلوص بیشتر به قیمت بالاتری خریداری می‌شود اما ضایعات مس را باید این چنین دسته‌بندی کرد.

 • جامدات:

خریداران می‌دانند که باارزش‌ترین نوع ضایعات، ضایعات جامد مس است زیرا درصد زیادی از مس در چنین ضایعاتی به کار رفته است.

 • غیرجامدات:

غیرجامدات به شکل پودر یا خاکه هستند و از آن در فرآیند ساخت قطعات صنعتی، تعمیر و ترمیم استفاده می‌شود.

 • سیم:

مس به دلیل رسانایی زیادی که دارد در ساخت کابل و سیم کاربرد زیادی خواهد داشت. به همین دلیل بخش گسترده‌ای از ضایعات فلز مس شامل سیم‌های مسی است. مخابرات و ادرات برق به هنگام تعویض کابل‌های کهنه مقدار زیادی ضایعات را به وجود می‌آورند که در مزایده گذاشته می‌شود.

 • آلیاژ:

آلیاژ هم یک ترکیب از مس و سایر فلزات است که ضایعات آن توسط بهترین خریدار ضایعات مس خریداری می‌شود. پس دریافتیم که فلز مس به خاطر ویژگی‌های که دارد ضایعاتش از ارزش قابل توجهی برخوردار است. اگر بازیافت ضایعات مس به خوبی انجام شود از آن می‌توان به بهترین نحو در ساخت استفاده کرد.

بیشتر بدانید؛ بهترین خریدار ضایعات

4.8/5 - (101 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید