قیمت هر کیلو ضایعات فلزی چنده؟ 💲| ضایعات آسیا ✅


در عصر حاضر با شهری شدن زندگی افراد و افزایش جمعیت استفاده از غذایی و اولیه ، مصرفی و صنعتی به شدت افزایش یافته است، به طبع آن پسمانده مواد غذایی، دور ریزهای مواد مصرفی تاریخ گذشته و ضایعات ساختمانی، صنعتی نیز بیشتر شده است. این امر باعث شده است تا ضایعات بسیار فراوانی در دل طبیعت رها شوند و افراد با جمع آوری اینها و بازگشت آنها به چرخه تولید می توانند در این چرخه همایت کنند. ما در این مقاله به قیمت هر کیلو ضایعات فلزی پرداخته ایم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن 

✅ قیمت هر کیلو ضایعات فلزی به دلیل نوسانات قیمت با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
✔ انواع ضایعات 🧲 آهن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

ضایعات چیست؟

ضایعات به محصولات و تولیداتی در صنعت و یا یک تولیدی و کارخانه اطلاق می شود که یا دارای نقصی در تولید می باشند که قابلیت فروش در بازار را نداشته و قابلیت استفاده را ندارد. و یا به تجهیزات و موادی اطلاق میشود که در اثر آسیب و یا پایان یافتن عمر مفید خود قابلیت خود را از دست داده و دیگر در محل مورد نظر نمی توان از آن استفاده کرد.

ضایعات یا قراضه آهن در حال حاضر به یکی از مهم‌ترین منابع برای تامین ماده اولیه بسیاری از محصولات آهنی و فولادی تبدیل شده است. بازیافت این محصولات در بسیاری از کشورهای پیشرفته نه تنها رایج است بلکه برای بسیاری از صنایع امری حیاتی به شمار می‌آید. بیشتر ضایعات معمولا ارزش آلیاژی و ترکیبی بالایی هستند و قابلیت فروش را دارند و این امر باعث شده است که همواره برای خرید آن مشتری وجود دارد. برخی از این ضایعات دوباره به خط تولید بازگشته و قابلیت استفاده به عنوان مواد اولیه را دارند. در کنار آنها ضایعاتی هستند که دیگر مورد استفاده قرار میگیرند و بایستی به فروش برسد و یا از بین برود.

ضایعات با توجه به نحوه تولیدشان، آلیاژ سازنده و کاربردشان انواع مختلفی دارند و همین امر باعث می شود تا تفاوت در روش بازیافت و البته بر قیمت ضایعات فلز برای انواع مختلف این محصول خواهد شد. ضایعات فلز نیز یکی از این ضایعات می باشد که تقریبا به هر شی فلزی که دیگر کاربری خود را از دست داده و به عبارتی عمرش به پایان رسیده است. ضایعات فلزی گفته می شود. ضایعات فلزی را می توان به آهن، استیل، چدن، آلومینیم، مس، برنج و … دسته بندی کرد

مطلب پیشنهادی: بهترین خریدار ضایعات در کرج

ضایعات فلزی

مواد فلزی قابل بازیافت در صنایع مختلف توسط عده ای از افراد جمع اوری میشوند و در محیط هایی که به آنها انبار ضایعات گفته میشود ذخیره میشوند. و به صورت کیلویی به فروش میرسند. به زبان ساده، ضایعات فلزی ترکیبی از فلز و هر محصولی است که حاوی فلزات است که قابلیت بازیافت یا تولید محصول جدید را دارد. به تولیدات معیوب و ضایعات چدنی و فولادی غیرقابل مصرف، آهن قراضه یا scrap می‌گوییم. مواد اضافی پروژه، قطعات ریز و درشت خودرو، لوازم مصرفی خانه و … ضایعات فلزی ارزشمندی هستند.

به طور کلی ضایعات فلزی به محصولات و تولیداتی در صنعت و یا یک تولیدی و کارخانه اطلاق می شود که یا دارای نقصی در تولید می باشند که قابلیت فروش در بازار را نداشته و قابلیت استفاده را ندارد. و یا به تجهیزات و موادی اطلاق میشود که در اثر آسیب و یا پایان یافتن عمر مفید خود قابلیت خود را از دست داده و دیگر در محل مورد نظر نمی توان از آن استفاده کرد. در ادامه به برخی از ضایعات فلزی می پردازیم:

 • ضایعات آهن
 • ضایعات چدن
 • ضایعات استیل
 • ضایعات آلومینیوم
 • ضایعات مس
 • ضایعات برنج
 • ضایعات مفرغ
 • ضایعات سرب
 • ضایعات روی
 • ضایعات سایر فلزات ( تنگستن ، تیتانیوم ،و … )
 • پسماند صنایع فلزی ( سربار آلمینویم خاک ، خاک شات ، شلاکه چدن و … )

مطلب پیشنهادی : خریدار ضایعات آهن 

قیمت هر کیلو ضایعات فلزی چند است؟

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که بر روی قیمت ضایعات تاثیر گذار می باشد. عواملی همچون نوع آلیاژ و روش های بسته بندی می تواند بسیار در نرخ این محصولات تاثیرگذار باشد. ضایعات پرس شده و پرس نشده یکی از نوع های بسته بندی می باشد. قیمت هر کیلو فلز در روز به صورت کیلویی در دسته های مختلف علام می گردد.

قیمت ضایعات فلزی به صورت کیلویی محاسبه  می شود. ضایعات آهن و قراضه ها کیربردی های بسیار فراوانی در زندگی افراد و همینطور در تولید ضایعات فولادی مختلف دارد به همین دلیل اطلاع از نوسانات قیمت ضایعات پرس شده و پرس نشده برای خریداران ضایعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. ضایعات به صورت کیلویی در بازار های بزرگ و کوچک خرید و فروش می شود. پس بنابراین قیمت آن بر اساس وزن آن ضایعات محاسبه می گردد.

ضایعات فلزی خشک و نرم مانند قطعات ماشین و … را بر حسب قیمت روز ضایعات آهن موجود در بازار خرید و فروش می شود. قیمت ضایعات فلزی معمولا ثابت نمی باشند و دائما در حال تغییر می باشند. ضایعات بر حسب نوع محصول قیمتشان فرق می کند. حجم ضایعات بسیار بالا می باشد یعنی در هر انبار ضایعات فلزی بسیاری موجود می باشد که این احتمال وجود دارد که افرادی که در بهترین خریدار ضایعات در تهران فعالیت می کنند دچار آسیب های جسمی نیز شوند.

 

قیمت هر کیلو ضایعات فلزی به چه صورت محاسبه می گردد؟

ضایعات فلزی بر اساس واحد وزنی و بر حسب کیلوگرم محاسبه می گردد. خریداران ضایعات انبار های خود را که از ضایعات فلزی پر کرده اند، ضایعات فلزی را بر حسب وزن آنها به فروش می رسانند. در کشور های پیشرفته جهان، ضایعات فلزی و آهنی را از یکدیگر جدا می کنند و آنها را  به صورت پودر در می آورند. اما در کشور ما ضایعات فلزی را در کوره ها ذوب می کنند به همین دلیل عوامل تعیین کننده قیمت نهایی هر کیلو ضایعات فلزی، وزن آن می باشد.

ضایعات فلزی مصارف دیگری در صنایع خودرو سازی، ریخته گری، قطعات چدنی و فولادی ماشین سازی دارد به دلیل این که درصد زیادی از مواد مورد نیاز برای این صنایع در ضایعات مختلف متفاوت است، به همین دلیل موجب افزایش و یا کاهش کمی در قیمت هر کیلو ضایعات فلزی می شود که افراد برای فروش ضایعات خود به مرکز فروش ضایعات آهن در تهران مراجعه می کنند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت نهایی ضایعات فلزی

ضایعات فلزی به عنوان ماده اولیه برای تولید بسیاری از محصولات مورد استفاده قرار می گیرد و همین امر باعث شده است که اهمیت ضایعات را افزایش بدهد و سهم خوبی در رونق کشور های پیشرفته دارد چرا که کاهش هزینه های تولی محصولات، حفاظت از محیط زیست در دنیا مطرح می باشد و در پررونق تر شدن بازار کشورهای در حال توسعه عملکرد چشم گیری داشته است.

همانطور که گفته شد درجه بندی کیفی ضایعات یکی از مهم ترین عوامل تایین کننده در قیمت آن می باشد، از عوامل دیگر که در تعیین نهایی قیمت ضایعات تاثیر مستقیم دارد که مهم ترین این عوامل جنس، نوع، درجه تمیزی یا خلوص، قیمت دلار، روش بسته بندی، آلیاژ و … هستند که قیمت ضایعات تاثیر زیادی بر روی صنایع وابسته به آن می گذارد.

کلام آخر

از شما دوستان عزیز ممنونم که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. ما در این مقاله به بررسی قیمت هر کیلو ضایعات فلزی پرداختیم. در ادامه مطالب نیز به خود ضایعات و همینطور ضایعات فلزی پرداختیم و در ادامه مطالب گفته شده نیز درباره عوامل تاثیر گذار بر قیمت نهایی ضایعات فلزی، صحبت کردیم. امیدوارم که مطالب برایتان مفید بوده باشد.

لطفا امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید