قیمت هر کیلو ضایعات استیل چنده؟ 💲| ضایعات آسیا ✅


با پیشرفت هر چه بیشتر محصولات و همینطور که اشاره شدبه دلیل خواص مقاومتی فولاد زنگ نزن یا استیل، طیف محصولات تولید شده با این فلز بسیار زیاد شده استف صنایع خوردروسازی، لوازم خانگی، صنانع کشاورزی، صنایع هواپیما، صنایع مواد غذایی و … همگی در تولید تجهیزات و لوازم خود از استیل استفاده می کنند و بعد از مدتی این محصولات فرسوده و خراب می شوند و افراد آنها را در دل طبیعت رها می کنند. برای جلوگیری از این مسئله مراکزی به وجود آمدند که این ضایعات را خریداری کرده و بازیافت می کنند تا این محصولات دوباره مورد استفاده قرار گیرد. ما در این مقاله به بررسی قیمت هر کیلو ضایعات استیل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن 

✅ قیمت هر کیلو ضایعات استیل به دلیل نوسانات قیمت با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
✔ انواع ضایعات 🧲 آهن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

مطلب پیشنهادی : خریدار ضایعات آهن 

استیل چیست؟

استیل نوعی آلیاژ است که درصد عناصر نیکل و کروم آن نسبت به بقیه عناصر تشکیل دهنده آن بالاتر است. به طور کلی اگر میزاان کروم فولاد از 50 درصد بیشتر باشد آن را استنلس استیل می نامند. این مقدار کروم باعث می شود تا هنگام خوردگی لایه نازکی روی فولاد تشکیل شود و همین لایه باعث جلوگیری از خوردگی های بعدی می شود و عملاً باعث ترمیم خوردگی می شود. و این امر باعث زنگ نزدن آن می شود که در بسیاری از صنایع از آن استفاده می کنند.

همانطور که گفته شد به دلیل خواص مقاومتی فولاد زنگ نزن یا همان استیل، طیف محصولات تولید شده با این فلز بسیار زیاد می باشد. صنایعی مانند: خوردروسازی، لوازم خانگی، صنایع غذایی، صنایع کشاورزی،صنایع هواپیما سازی، تانکر های حمل سوخت و مواد غذایی و مواد شیمیایی و … همگی در تولید تجهیزات و لوازم خود از فلز استیل استفاده می کنند. وقتی تولید محصولاتی با این طیف گسترده با فلز استیل انجام می گردد و همه روزه به حجم تولید آنها نیز افزوده می شود، به  طبع ضایعات استیل نیز حجم بسیار زیادی دارد و قظعات اضافی حین تولید محصولات و محصولاتی که عمر مفید آنها تمام شده در دره ضایعات استیل قرار می گیرند.

ضایعات استیل چیست؟

ضایعات استیل به قطعات، قراضه ها و به طور کلی پرتی هایی که در حین تولید تجهیزات صنعتی و ساختمانی، لوازم خانگی و … ایجاد می شود گفته می شود. در واقع از برش خوردن ورق استیل در خط تولید کارگاه ها و کارخانه ها ضایعات استیل به  وجود می آید که بخش بزرگی از ضایعات کشور را تشکیل می دهد.

در کل بخواهیم استیل را برایتان تعریف کنیم استیل یک نوع آهن است که کربن زیر 2 درصد دارد و بر اساس نوع و عناصری که در استیل وجود دارد استحکام، مقاومت و شکل پذیری استیل مشخص خواهد شد. فولاد ها یا کربنی هستند و یا آلیاژی و استیل نوعی فولاد آلیاژی می باشد و اما فولاد های ساده از کرن و دیگر عناصر گوگرد، فسفر، سیلیسیم و منگنز ساخته شده است. اضافه شدن برخی عناصر مختلف در آهن آلیاژ های ساخته شد که ویژگی های بی نظیری دارند. برای مثال اگر داخل آن کروم اضافه شود استیل ضد زنگ تولید خواهد شد که در برابر خوردگی بسیار مقاوم می شود.

خرید و فروش ضایعات از نظر درآمد و کاهش مصرف انرژی در تولید آنها و همچنین کاهش آلودگی محیط زیست مقرون به کاملا به صرفه می باشد و توسط سازمان های حفاظت از محیط زیست در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. همه مواد ضایعات از هر نوعی بازیافت شده و پس از خرید و جمع ۀوری مجدداً مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین با هزینه کمتری به چرخه تولید باز می گردند. این به انباشت زباله و ضایعات در شهر پایان می دهد و ظاهر شهرها را زیبا تر می کنند که همواره کشور های اروپایی در این زمینه گام های موثری برداشته اند.

مطلب پیشنهادی: خریدار ضایعات آهن در تهران

 

قیمت هر کیلو ضایعات استیل چند است؟

قیمت هر محصول به فاکتور و شاخصه های متغیر و در عین حال تعیین کننده ای بستگی دارد و قیمت ورق استیل نیز از این قائده مستثنی نمی باشد. شاخصه های مهم در تعیین قیمت ورق استیل، ضخامت ورق استیل، میزان عمده بودن بار و … است که جمع بندی این عوامل باعث به اصطلاح درآمدن قیمت آن ورق های استیل در هر روز کاری می گردد.

اگر بخواهیم به صورت دقیق تر و گسترده تر نسبت به قیمت ضایعات استیل ضایعاتی شامل دو نوع خانوار ضایعات مانند کابینت ، سینک ظرفشویی ، شیر آب ، ظروف و ضایعات صنعتی مانند کارخانه های ضایعات و شرکت های تولیدی است. خرید و فروش ضایعات استیل بر اساس وزن و بر حسب کیلوگرم است و بدین ترتیب محاسبه می شود. قیمت هر کیلو ضایعات بسته به نوع آن ضایعات و خریدار آن کاملا متغیر می باشد و همواره در حال تغییر می باشد. که به مراجعه به بهترین خریدار ضایعات استیل از این قبیل ضایعات خورد را به فروش برسانید و برای اطلعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ضایعات استیل کارخانه ها و شرکت های تولیدی عمدتا یکنواخت و تمیز هستند و نیازی به جدا شدن از ضایعات های دیگر ندارند. اما ضایعات های خانگی و دیگر ضایعات ها ، مانند ماشین های سواری و سوپاپ ها ، قبل از بازیافت و ذوب شدن باید کاملاً جدا شده و از هم جدا شوند. سپس آنها را به قطعات کوچک برش داده و فشار داده و برای بازیافت آماده می کنند. در این مرحله می توان فولاد ضایعات را وزن کرد و قیمت هر کیلو ضایعات استیل را تعیین کرد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ضایعات استیل

معاملات بازار تأثیر مستقیمی بر قیمت کالاها دارد. بازار ورق استیل مانند دیگر بازارها رقابتی است و عوامل بسیاری بر آن تأثیر می‌گذارد . فولاد یکی از مهم‌ترین محصولات جهان صنعتی است. در سال‌های اخیر تحریم‌ها و روابط سیاسی با کشورهای دیگر بر نوسانات قیمتی بازار فولاد بسیار اثر گذار بوده است. بازار ورق استنلس استیل نیز از این امر مستثنی نیست. قیمت ضایعات استیل بسته به نوسانات بازار ارز و بازار عرضه و تقاضا کاملا متغیر می باشد و همینطور به نوع ضایعات و جنس ضایعات نیز بستگی دارد. ضایعات استیل بیشتر از قطعات، قراضه ها و قسمت های اضافی که در زمان ساخت تجهیزات صنعتی و ساختمان و لوازم خانگی و غیره ایجاد می شود، به وجود می آید.

استیل فلزی گرانبها و با ارزش و بسیار کاربردی می باشد، که مواد اصلی تولید محصولات و تجهیزات بسیاری از صنایع مختلف است. یکی دیگر ازاهمیت‌های ضایعات استیل این است که می‌توانید بارها و بارها آن را بازیافت کنید بدون اینکه هیچ مشکلی در ساختار آن پیش آید. این امر بر اهمیت چندین برابری ضایعات استیل در ایران و کل جهان می‌افزاید. زیرا علاوه بر عوامل زیست محیطی مطلوب باعث کاهش هزینه‌های تولید استیل نیز می‌شود. قیمت ضایعات استیل نیز بنابراین قیمت استیل و نوع ضایعات تعیین می‌گردد.

با مراجعه به مرکز فروش ضایعات آهن در تهران می توانید به این چرخه بازیافت کمک کرده و ضایعات خود را به فروش برسانید برای اطلاعات بیشتر با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

کلام آخر

از شما دوستان عزیزم ممنونم که تا انتهای مقاله قیمت هر کیلو ضایعات استیل همراه ما بودید. ما در این مقاله به بررسی ضایعات استیل و قیمت آنها پرداخته ایم. در ادامه مطالب نیز به بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت ضایعات استیل پرداختیم امیدوارم که مطالب گفته شده برایتان مفید بوده باشد.

لطفا امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید