بهترین خریدار ضایعات | بهترین خریدار ضایعات در ایران

بهترین خریدار ضایعات در ایران

بهترین خریدار ضایعات در بازار شامل شرکت‌های بزرگ از جمله شرکت ضایعات آسیا است که شماره تلفن‌های آن در سایت موجود است. شرکت‌های بزرگ معمولا ضایعاتی چون مس، چدن، پلاستیک، مقوا، برنج و غیره را که در مراحل تولید به دست می‌آیند خریداری می‌کنند.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن 

✅ بهترین خریدار ضایعات ✔ ضایعات آسیا
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
🔴 انواع ضایعات 🧲 آهن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

ویژگی‌های بهترین خریدار ضایعات در بازار

بزرگترین خریدار ضایعات

همان طور که متوجه شده‌اید امروزه مسئله بازیافت یک مسئله مهم است و باید همه اشخاص آن را در نظر بگیرند. با زیاد شدن جمعیت و به کارگیری وسایل مختلف طبیعتا ضایعات نیز بیشتر می‌شود. با بالا رفتن حجم ضایعات نه فقط نگهداری از آن سخت می‌شود بلکه حتما محیط زیست هم صدمه می‌بیند. به همین خاطر باید دنبال بهترین خریدار ضایعات در بازار بود تا ضایعات شما را به خوبی بخرد. در ادامه سعی کرده‌ایم شما را با فرآیند ضایعات و بهترین خریدار آشنا کنیم. خریدار ضایعات به منظور آماده‌سازی مواد، به کارگیری و کسب سود آن را بازیافت می‌کند. موادی که خریدار ضایعات می‌خرد موارد زیر می‌باشد.

 • شیشه
 • آهن‌آلات
 • کاغذ
 • مقوا
 • آهن‌قراضه
 • اشغال
 • و سایر مواد شیمیایی

معمولا بهترین خریدار همه مواد بازیافتی را به خصوص ضایعات فلزی و آهنی را می خرد و در محل به شکل نقدی تسویه می‌کند. پس نیازی به رفت و آمد و پرداخت هزینه ایاب و ذهاب توسط شما نیست. هدف اصلی بهترین خریدار ضایعات در بازار جلوگیری از هدر رفتن سرمایه‌های ملی و منابع غنی است و همچنین در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی خواهد شد. در نهایت گازهای گلخانه‌ای کمتر شده به همین دلیل روز به روز به تعداد خریداران اضافه می‌شود. خریداران برای راحت کردن بازایافت از دو روش جداسازی در مبدا و جداسازی در مقصد استفاده می‌کنند.

خریدار ضایعات بزرگ

منظور از جداسازی ضایعات در مبدا، جداسازی در سطح شهر (فروشگاه و خیابان) است که به وسیله  سبد یا سطل‌های جداسازی صورت می‌گیرد. جداسازی در مقصد بیشتر توسط خریدار ضایعات در بازار انجام می‌شود زیرا این خریداران مکانی مخصوص دارند و آن مکان محل بازیافت نام دارد. مجموعه‌های زیادی در تهران وجود دارند که ضایعات شما را در محل با قیمت مناسب به شکل نقدی خریداری کنند.

انواع ضایعات برای بهترین خریدار ضایعات

در قسمت قبل گفتیم که ضایعات خریداری شده شامل ضایعات فلزی و غیرفلزی، برقی و غیربرقی، خانگی و صنعتی است که هر کدام را به ترتیب توضیح خواهیم داد.

 • ضایعات فلزی و غیرفلزی:

منظور از ضایعات فلزی اشیاء فلزی است که عمر مفیدشان به اتمام رسیده است و شامل چدن، استیل، آهن، برنج، سرب، روی، آلومینیوم، مس و غیره می‌باشد. ضایعات غیرفلزی نیز به اشیاء غیرفلزی که دیگر کارکرد مفیدی ندارند گفته می‌شود که شامل سنگ، شیشه، مواد شیمیایی، پلاستیک و غیره اشت.

 • ضایعات برقی و غیربرقی:

بهترین خریدار ضایعات در بازار ممکن است به خریداری ضایعات برقی بپردازد. ضایعات برقی به وسایل برقی کارکرده گفته می‌شود که کهنه شده‌اند و دیگر کاربردی ندارند. این ضایعات شامل قطعات رایانه، تلویزیون، سیم، رادیو و وسایل برقی خانگی مثل یخچال، لباسشویی و غیره بوده و ضایعات غیربرقی نیز وسایل غیربرقی است.

 • ضایعات خانگی:

ضایعات خانگی ممکن است ضایعات صنعتی باشد و ضایعات برقی و غیربرقی و فلزی و غیرفلزی را نیز شامل می‌شود.

 • ضایعات صنعتی:

از دیگر ضایعاتی که بهترین خریدار ضایعات در بازار آن را خریداری می‌کند ضایعات صنعتی است. ضایعات صنعتی همان ضایعات ایجاد شده در واححدهای تولیدی و صنعتی است که مواد شیمیایی، پلاستیکی، فلزات، تولیدات مرجوعی و غیره را شامل می‌شود و همچنین بیشتر ضایعات صنعتی جزء مواد ساختمان‌سازی هستند.

جمع‌آوری هر یک از انواع ضایعات به منظور پاکسازی محیط صورت می‌گیرد زیرا اغلب ضایعات وسایل دست و پاگیری می‌باشند که محیط زیست را آلوده می‌کنند. با جمع‌آوری ضایعات تأثیرات ناخوشایند آن روی محیط زیست کاهش می‌یابد. همچنین برخی از ضایعات دارای مواد شیمیایی و فلزات سنگین (مثل جیوه و کاومیوم) است که به سلامت جانوران و انسان‌ها آسیب می‌رساند. بهترین خریدار ضایعات این ضایعات را جمع‌آوری و جداسازی می‌کند و تجزیه شده ضایعات را به محیط زیست بازمی‌گرداند که باعث اشغال فضای کمتر و بازیافت آن و در آخر ساخت مجدد وسایل می‌شود که به اقتصاد کمک زیادی می‌کند.

بهترین خریدار ضایعات در بازار به شکل گسترده‌ای کار بازیافت را انجام می‌دد مثلا از وسایل ضایعات آلومینیوم و آهن برای جاده‌سازی، ساخت خودرو، هواپیما، پل‌سازی و غیره استفاده می‌شود.

تعریف جامع از بهترین خریدار ضایعات در بازار

در یک تعریف جامع باید گفت که ضایعات مواد غیرقابل مصرف و معیوبی هستند که دیگر به کار نمی‌آیند و قابل بازیافت هستند. بر خلاف اینکه آشغال‌ها فاقد ارزش پولی هستند اما ضایعات به علت بازیافت و استفاده دوباره دارای ارزش پولی هستند و ابتدایی‎‌ترین نوع خریدار ضایعات همان اشخاصی هستند که با بلندگو اعلام می‌کنند. بهترین خریدار ضایعات در بازار کسانی هستند که خیلی با مردم تعاملی ندارند یعنی در دسترس مردم نیستند. برای اینکه بدانید برترین خریدار ضایعات کیست باید به نزد خریدارانی که در شهرتان فعالیت می‌کنند مراجعه کنید.

شما می‌توانید با برترین و بزرگ‌ترین خریداران آشنا شوید تا در نتیجه سود خوبی را از فروش ضایعات خود کسب کنید. در همه کارها حتی خرید و فروش ضایعات بهتر است کار به آدم کاردان و باتجربه سپرده شود. از ویژگی‌های مهم در زمان رویارویی با خرید ار برتر، باتجربه بودن اوست که زمان تماس متوجه می‌شوید. پس برای فروش ضایعات در حجم زیاد یک خریدار باتجربه را انتخاب کنید. بهتر است برای ضایعات با حج زیاد حتما قیمت فروش را بدانید. برای دانستن قیمت فروش نیز کافی است که به سایت مزایده مراجعه کنید زیرا خرید و فروش ضایعات معمولا به صورت مزایده‌ای انجام می‌شود.

بعد از کسب اطلاعات در این زمینه، ضایعات‌تان را با قیمت مناسب بفروشید. در مزایده‌ها شما با بزرگترین و بهترین خریدار ضایعات در بازار جهان آشنا می‌شوید. تقریبا دیگر با مفهوم و معنای ضایعات آشنا شدید اما خود ضایعات نیز انواعی دارد که لازم است آن را بدانید. در طول ساخت به طور عادی ممکن است مواردی چون تبخیر، صدمه، شکست، آب‌رفتگی و دیگر موارد اتفاق بیفتد که باعث به وجود آمدن ضایعات و نابودی بخشی از وسایل هنگام تولید شود که ضایعات ساخت نام دارد. کلا خود ضایعات به دو گروه عادی و غیرعادی تقسیم می‌شود که در ادامه هر کدام را توضیح می‌دهیم.

 • ضایعات عادی:

ضایعاتی که در زمان تولید به وجود می‌آیند و جلوگیری از به وجود آمدن این ضایعات غیرممکن است. این ضایعات به ضایعات عادی معروف هستند و نمی‌توان هزینه آن را به صورت جداگانه محاسبه کرد یعنی خبری از ثبت جداگانه ضایعات عادی نیست و این نوع ضایعات روی واحدهای تولیدی سرشکن می‌شود.

 • ضایعات غیرعادی:

این ضایعات به علت نبود مهارت کافی تولیدکننده به شکل غیرعادی زمان ساخت به وجود می‌آید و روی سود و زیان کالا تأثیر می‌گذارد.

کدام نوع ضایعات بیشتر مورد توجه خریدار است؟

انواع ضایعات بازیافتی

انواع ضایعات بازیافتی

بهترین خریدار ضایعات در بازار کسی است که مهمترین نوع ضایعات را بشناسد اما  در میان انواع ضایعات، کدام نوع ضایعات بیشتر مورد توجه خریداران می‎‌باشد؟ در گذشته به شکل انبوه تولید ضایعات و زباله وجود نداشت به همین دلیل در مورد مدیریت آن برنامه‌ای هم در نظر گرفته نشده بود. نه فقط مراکز تولیدی بلکه بسیاری از کشورهای بزرگ با این مسئله روبرو هستند. استفاده بهینه و شناخت بهترین خریدار ضایعات در بازار یک موضوع مهم است که نباید به راحتی از کنار آن گذشت. می‌دانیم که ضایعات به علت معیوب بودن به وجود می‌آیند که در بازار به راحتی به فروش نمی‌رسند زیرا نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد. ضایعات حتی ممکن است بر اثر پایان عمر مفید و صدمه به وجود بیاید و دیگر کارآیی مفید نداشته باشد.

ضایعات در صورتی به فروش می‌رسند که ترکیب ارزشمندی داشته باشند و بهترین خریدار ضایعات در بازار در صورت ارزشمند بودن ضایعات اقدام به خرید می‌کنند. برخی ضایعات مثل آهن، مقوا و فولاد دوباره به خط ساخت بازگردانده و قابل استفاده می‌شوند. امروزه ضایعات آهن و فولاد جزء مهمترین ضایعات هستند زیرا ارزش زیادی دارند و در تولیدات پرکاربرد هستند. ضایعات آهنی جزء ضایعات ارزشمندی است که بهترین خریدار ضایعات در بازار می‌تواند آن را بخرد و دسته‌بندی ضایعات آهن به صورت زیر می‌باشد.

 • درجه 1:

این ضایعات از باقی‌مانده های صنعتی نیستند و عمدتا از وسایلی به وجود می‌آیند که دیگر مورد استفاده نیستند. مثل آبگرمکن برش‌خورده، ورق ترانس، سیم، آرمیچر و غیره که اصلا آلومینیوم در آن به کار نرفته است.

 • درجه 2:

از ضایعاتی که ممکن است بهترین خریدار ضایعات در بازار آن را بخرد، ضایعات درجه 2 است. ضایعاتی که از وسایل خراب و کارافتاده به وجود می‌‌آید. این ضایعات ارزش کمتری را نسبت به ضایعات درجه 2 دارند و شامل بشکه، اگزوز، توری مرغداری، کمد و غیره می‌شود.

 • درجه 3:

معمولا ضایعات درجه 3 از آهن بی‌کیفیت هستند و ارزش ترکیبات آن کم است. این ضایعات ممکن است از محصولات ناقص تولیدی و وسایلی بدون کارکرد مثل سیم، حلب، فیلتر نسوخته و اگزوز به وجود بیاید.

 • محصولات گالوانیزه:

از این محصولات در وسایل لوله‌کشی و آبرسانی استفاده می‌شود.

 

 

 • ضایعات آلیاژی:

ضایعات آلیاژی ضایعاتی هستند که به جزء آهن از ترکیبات آلیاژی نیز برخوردار هستند. این ضایعات مشکل‌دار، برش‌خورده و شکسته هستند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. چرخ دنده و فنر برش خورده یکی از انواع ضایعات آلیاژی است که در ترکیباتش موادی چون منگنز و کروم را دارد.

 • ضایعات ممنوعه:

ضایعات ممنوعه از وسایل آهنی حساس به وجود می‌آید و بهترین خریدار ضایعات در بازار زیر نظر قانون ضایعات ممنوعه را می‌خرد. این ضایعات در بازار وجود ندارد زیرا غیرقانونی است. از جمله این ضایعات می‌توان به قلم جوش تجهیزات جنگی اشاره کرد.

اما بهترین خریدار ضایعات در بازار از ضایعات آهنی چه استفاده‌ای می‌کند؟ از ضایعات آهن در سه صنعت زیر استفاده می‌شود.

 • وسایل خانگی
 • کارهای هنری
 • و صنایع مادر

بعد از ضایعات آهن ضایعات پلاستیکی بسیار پرطرفدار است زیرا این ضایعات گران‌قیمت و مهم هستند. از ضایعات پلاستیکی برای تولید روکش سیم‌ها استفاده می‌شود و در حال حاضر نیز برای تولید فوم به عنوان عایق در ساختمان‌سازی کاربرد دارد. تولید پوشش بسته‌بندی نیز با ضایعات انجام می‌شود و سایر موارد ساتفاده از ضایعات پلاستیکی عبارت است از

 • ساخت چمن مصنوعی
 • ساخت آلات موسیقی
 • ساخت مبلمان
 • ساخت الیاف پلاستیکی
 • و غیره

اگر بخواهیم کلی در مورد خریدار ضایعات حرف بزنیم باید بگوییم که خریدار ضایعات پرسودترین تجارت را انجام می‌دهد و سرمایه‌گذاری در این کار عالی است.

4.8/5 - (53 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید