قیمت هر کیلو ضایعات چدن چنده؟ 💲| ضایعات آسیا ✅


در این مقاله قصد داریم به بررسی قیمت هر کیلو ضایعات چدن چنده؟ بپردازیم. ضایعات و بازیافت آن در کشور ما و بازار های جهانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد، به گونه ای که روز به روز قیمت ضایعات دستخوش تغییرات می باشد. خیلی از عوامل هستند که می تواند بر نرخ ضایعات تاثیر گذار باشد ما در این مقاله می خواهیم به بررسی دقیق تری از این موضوع داشته باشیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن 

✅ قیمت هر کیلو ضایعات چدن به دلیل نوسانات قیمت با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
✔ انواع ضایعات 🧲 آهن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

چدن چیست؟

چدن یک نوع فلز مات از یک نوع رنگ تیره می باشد که کاملا می تواند خود را به قالب سازی سازگار کند. برخلاف فولاد، چدن ها ضعیف هستند و همینطور ضعیف جوش داده می شوند و جعلی نیست. این ماده به دلیل بالا بودن کربن آن از دوام بسیار بالایی نیز برخوردار کمی باشد و مقداری نیز از فولاد سبک تر می باشد که در واقع باید بگوییم که چدن مانند همان آهن می باشد که باعث افزایش سختی، استحکام و دام بالا با هزینه کم و همینطور مقاومت در برابر ویژگی ها و خواص ریخته گری عالی شده است.

چدن یکی از مهم ترین و همینطور پرکاربردترین نوع آلیاژهای آهن می باشد که ترکیب شیمیایی لازم را با کربن داده و به این صورت در آمده است. چدن بیشتر در مواردی مانند قسمت های قوی از شکل پیچیده مورد استفاده افراد قرار می گیرد. زمانی که این چدن ها تولید می شوند از آنها در تولید بهره برده می شود و انواع لوازم، دستگاه ها و ابزار ها نیز از چدن تولید می شوند که بسیار در دنیای امروز مورد استفاده قرار می گیرند.

این لوازم عمر مفید نسبتا بالایی دارند ولی در اثر شرایط محیطی و در اثر ضربه خوردن و یا هر فعالیت دیگری به مواد زائد تبدیل شده که ضایعات مجدد قابلیت بازیافت را داشته م می توان بعد از بازیافت و تولید دوباره آن را بازیافت نمود و در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار داد و در جهت تولید آنها را به کار برد.

مطلب پیشنهادی: قیمت هر کیلو ضایعات آهن چند است؟

ضایعات چدن چیست؟

ضایعات چدن آلیاژ آهن است که حاوی مقادیر زیادی کربن می باشد. محتوای کربن آن را مستعد خوردگی می کند. در نتیجه، ضایعات چدن غالباً زنگ زده و فرسوده می شوند. ضایعات چدن را می توان از سیستم های گرمایشی، اجزای وسیله نقلیه و غیره  بدست آورد. این ماده بیشتر برای ساخت قطعات خودرو و ساختاری مورد استفاده قرار می گیرد و همانطور که در بالا گفته شد این ماده عمدتاً به صورت ریخته گری و لوله کشی یافت است، حتی اگر در چندین شکل دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد.

ضایعات چدن آلیاژ فلز آهن بوده که کربن زیادی را دارد و چون کربن مستعد خوردگی است غالبا ضایعات فلز چدن به وجود خواهد آمد. ضایعات چدن از وسایل نقلیه ، گرمایشی و غیره به دست خواهد آمد زیرا چدن ماده ای است که در خودرو سازی ، لوله کشی کاربرد زیادی را دارد و نباید گفت که فقط به اشکال یکسان کاربرد دارد. تهیه ضایعات فلز چدن از اماکن گوناگونی بوده زیرا چدن بیشتر به شکل ریخته گری است. یافتن ضایعات چدن خیلی سخت نیست چون در اماکن مختلف موجود است.

به همین دلیل اکنون نیاز است تا ضایعات چدن مجددا بازیافت شود و در صنایع تولیدی دوباره از آن بهره برد تا افراد بتوانند محصول یا خدمات دیگری را با آن چدن بسازند. چدن ها از راه ذوب دوباره سنگ آهن همراه با آهن و فولاد های قراضه ساخته شده است و به دست می آیند و ضمن عملیات گوناگون برای حذف عناصر ناخواسته در چدن به فسفر و گوگرد نیاز می باشد تا بسته به نوع کاربرد حجم کرن های موجود در چدن سیلیسیوم تا حد مناسبی کاهش پیدا کند.

مطلب پیشنهادی : خریدار ضایعات آهن

قیمت ضایعات چدن

صنایع مختلفی وجود دارد که دارای بقایایی تولید زیادی هستند  که ممکن است برای فرایندهای بازیافت قابل توجه و ارزشمند باشد. حتی مواد ناچیز که فقط یکبار بازیافت می شود، ممکن است به تولیدات ارزشمند و مفید تبدیل شوند. یکی از محبوب ترین ترکیبات موارد قابل بازیافت ضایعات چدن می باشد که بازیافت آن منبع سود بسیار زیادی را به بازار جهانی چدن می افزاید. قیمت ضایعات چدنی با غیر آهنی و آهنی هستند که دارای تفاوت های کیفی هستند.

بنابراین قیمت ضایعات چدنی نیز از نظر مقدار بالاتر از ضایعات غیرآهنی است. راه راه برای کسب کردن اطلاعاتی در زمینه قیمت روزانه قراضه ها در سراسر جهان وجود دارد، مانند تجزیه و تحلیل قیمت ضایعات، پیش بینی های روزانه، هفتگی و ماهانه به کنترل و حفظ سود کسب و کار ضایعات کمک می کند.

همچنین می توان بر اساس آن آمار، واردات و صادرات ضایعات را از طریق موقعیت و شرایط تجارت پیگیری کرد. به منظور درک اینکه چگونه قیمت‌های قراضه در هر حرکت روز به روز بالا و پایین می‌روند، این تجزیه و تحلیل ممکن است کمک کند. اما قیمت روزانه ضایعات چدن به صورت دقیق مشخص نمی باشد و همواره در حال تغییر می باشد. در صورتی که قصد دارید از قیمت ضایعات چدنی دارید می توانید با شماره ی مدرج در بالای سایت تماس حاصل نمایید.

مطلب پیشنهاد: خریدار ضایعات آهن در تهران

عوامل تاثیر گذار در قیمت ضایعات چدن

  • افزایش نرخ ارز: در کشور ما نرخ دلار و ارز از نوسانات زیادی برخوردار می باشد به گونه ای که هر روز قیمت ها دستخوش تغییرات می شوند و بازار ضایعات نیز از این نوسانات مستثنی نیستند. البته در بازارهای جهانی نیز این نوسانات وجود دارد اما در کشور ایران بیشتر می باشد.
  • افزایش و کاهش عرضه و تقاضا: ضایعات با افزایش و کاهش عرضه تقاضا تاثیرات بسیار زیادی می بینند. طبیعی می باشد که با بالا رفتن تقاضا نه فقط روی قیمت ضایعات چدن تاثیر مستقیم دارد، بلکه بر روی تمامی ضایعات فلزی تغییر قیمت ایجاد می کند.
  • نوسان قیمت مواد اولیه تولید آهن : قیمت مواد اولیه اصلی مانند سنگ آهن و همچنین قیمت مواد اولیه پایه مانند نیکل و کروم از مهمترین عواملی هستند که در قیمت نهایی آهن آلات تاثیرگذار هستند. در نتیجه میزان تولید سنگ آهن در کشور چین، مقدار مصرف داخلی آن و موجودی‌های اعلام شده انبارهای بنادر چین بر قیمت جهانی مقاطع فولادی تاثیرگذار هستند.
  • افزایش قیمت چدن: با بالا رفتن رفتن قیمت خود چدن طبیعتاً قیمت ضایعات آن نیز بالا می رود و در ادامه هزینه های بازیافت آن نیز افزایش پیدا می کند. بسیار از فلزات قابل بازیافت هستند به همین دلیل قیمت در بازار ضایعات فلزات نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.
  • بورس کالا: یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت نهایی آهن آلات بورس کالا است. بورس کالا محلی است که خریداران و فروشندگان در آن به معامله می پردازند و استمرار و افزایش خرید و فروش و عرضه و تقاضا می تواند تاثیر بسزایی در قیمت نهایی محصولات فولادی، آهن و به تبع آن ضایعات آهن داشته باشد.

کلام آخر

از شما عزیزان ممنونم که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. ما در این مقاله سعی کرده ایم به بررسی قیمت هر کیلو ضایعات چدن چنده؟ بپردازیم. در مطالب گفته شده برایتان چدن و ضایعات چدن را شرح دادیم و همینطور در ادامه مطالب نیز به بررسی قیمت ضایعات چدن و عوامل تاثیر گذار بر آن صحبت کردیم امیدوارم که مطالب برایتان مفید بوده باشد.

لطفا امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید