خریدار ضایعات ریل راه آهن ♻️ + تضمین بهترین قیمت ✅

خریدار ضایعات ریل راه آهن

خریدار ضایعات ریل راه آهن چه کسانی هستند؟


در این مقاله قصد داریم شما همراهان گرامی را با خریدار ضایعات ریل راه آهن آشنا کرده و به طور مختصر در مورد عملکرد خرید و فروش ضایعات ریل راه آهن بپردازیم و با انواع این نوع ضایعات و کابرد آن ها بیشتر آشنا شویم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتر در مورد ضایعات ریل کسب کنید، با سایت ضایعات آسیا همراه باشید. در ضمن با شماره های دا خل سایت تماس حاصل بفرمایید.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن 

✅ خریدار ضایعات ریل راه آهن ✔ ضایعات آسیا
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
🔴 انواع ضایعات 🧲 آهن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

منظور از خریدار ضایعات راه آهن چیست؟

ضایعات ریل راه آهن دارای انواع مختلفی بوده که شامل ریل راه آهن، ریل قطار، ریل معدنی، ریل جرثقیلی، ریل کوره، ریل سنگ شکن، ریل خطی، ریل سبک و سنگین می باشند. ریل ها از هر نوعی که باشند، جنس آن ها از آهن بوده و جزو ضایعات آهن محسوب می شوند. ضایعات آهن نیز خود انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع هر کدام از آن ها قیمت متفاوتی دارد. ضایعات آهن به 9 دسته تقسیم می شوند که شامل ضایعات آهن سوپر ویژه، ضایعات آهن ویژه، ضایعات آهن درجه یک، ضایعات آهن درجه دو و سه، ضایعات آهن درجه چهار، ضایعات آهن روغنی، ضایعات آهن گالوانیزه، ضایعات آهن آلیاژی به توضیح هر کدام می پردازیم.

خریدار ضایعات آهن و ضایعات ریل راه آهن خریداران زیادی دارند از جمله آن ها کارخانجات ذوب و تولید آهنی هستند. در مرحله ذوب ضایعات آهنی اول در کوره ها از آهن اسفنجی استفاده می شود به این دلیل که خیلی سری ذوب می شوند و به ذوب شدن ضایعات ضخیم تر کمک می کنند.  اما در نبود آهن اسفنجی از آهن آلات سبک و ضایعات و ورق های آهنی استفاده می کنند. ریل راه آهن از نوع ضخیم آهن ها استفاده شده تا از مقاومت لازم برای عبور قطارهای بزرگ را داشته باشد ریل ها به مرور زمان فرسوده می شوند.

ضایعات آهن سوپر ویژه، آهن آلات ساختمانی از قبیل تیرآهن، گوشه ورق ضخیم،خورده میلگرد، ناودانی و لوله های ضخیم کمتر از یک متر، شاسی خودروهای سنگین برش داده شده و ورق های ها روغنی زنگ زده شامل دسته ای از ضایعات آهن سوپر ویژه می باشند. ورق های سیاه و بدون زنگ زدگی، تکه نبشی، سر تیرآهن، انواع تسمه های آهنی ضخیم، قالب های بتنی با کسر وزن، رینگ اتومبیل، شامل دسته هایی از ضایعات آهن ویژه می باشند. ضایعات درجه یک شامل، لوله سیاه صنعتی، قوطی و پروفیل بدون زنگ زدگی، اتومبیل سنگین، سروته آبگرمکن بدون سرب، ریل قطار، جزو دسته ای از ضایعات درجه یک می باشد.

منظور از خریدار ضایعات راه آهن چیست؟

تنه دوچرخه و موتورسیکلت، انواع توری، تسمه های کلاف شده، میلگرد کلاف شده، ورقه های گالوانیزه، بسته بندی بدون زنگ زدگی و فنرهای بانداژ جزو ضایعات درجه دو می باشند. فشار قوی سوخته، حلب بهداشتی فله، منبع اگزوز جو ضایعات درجه سوم می باشد. انواع پلیسه های زنگ نخورده با حداقل دو درصد کسر جزو ضایعات درجه چهارم می باشد. ورق های که با روش کار سرد تولید می شود و در صنایع تولید قطعات خودرو سازی و غیره کاربرد دارد ضایعات آهن روغنی هستند. آهن آلاتی که پوشش گالوانیزه دارند مثل کانال های کولر وغیره شامل این دسته می باشد. آهن آلات شامل کروم، نیکل،مگنز آهن آلیاژ گفته می شود.

با توجه به توضیحاتی که دادیم ضایعات ریل در دسته ضایعات آهن درجه یک قرار دارد. پس کسانی که خریدار ضایعات ریل هستند با توجه به نوع آن و قیمت ضایعات آهن درجه یک آن ها را محاسبه و خریداری می کنند. قیمت این ضایعات ریل بنابر نوسانات در بازار ارز و بازار آهن و همچنین خریدار ضایعات ریل در حال تغییر بوده است. ضایعات ریل هم مانند ضایعات دیگر همچون ضایعات فلزی پس از جمع آوری و جداسازی ناخالصی های آن به خریدار ضایعات ریل فروخته می شود تا در کوره های ذوب آهن، ذوب و دوباره  به چرخه تولید بازگردانده شوند.

چه کسانی خریدار ضایعات ریل راه آهن هستند؟

خریدار ریل ضایعاتی باید اطلاعات کافی و جامع در مورد انواع ریل ها باید داشته، با توجه به آن و نرخ های تصویب شده در بازار اقدام به خرید ضایعات نماید.نرخ ضایعات آهن در بازار برحسب نوع آن ضایعات آهن ویژه محاسبه می شود و در اختیار عموم قرار می گیرد در نهایت هنگام تحویل بار توسط کارشناسان بازبینی شده و میزان خالصی آن بار و نوع آن ضایعات آهن و قیمت نهایی اعلام می شود. نحوه خرید و فروش در کشور ما به صورت تحویل در مقصد می باشد. خریدار ضایعات ریل در هنگام خرید نمی تواند قیمت نهایی را اعلام کند باید تا هنگام تحویل بار و نظر کارشناسان صبر بکند این کار به یک نوع قانون در ضایعات ریل تبدیل شده است.

چه کسانی خریدار ضایعات ریل راه آهن هستند؟

بازیافت ضایعات آهنی و ریل های فرسوده در کل باعث صرفه جویی در مصرف بسیاری از انرژی می شود به عنوان مثال هر تُن فولادی که بازیافت می شود 115 کیلوگرم در مصرف آهن، 625 کیلوگرم در مصرف زغال سنگ، 53 کیلوگرم مصرف سنگ آهک را صرفه جویی کرده و باعث کاهش هزینه ها می شود. از این رو صنعت بازیافت از ضایعات شغلی پر سود و مقرون به صرفه می باشد. یکی از اجزای مهم در حمل و نقل قطار، ریل قطار است. اگر ریل ها از نظر فنی در ساخت آن ها مشکلی باشد باعث تغییر قطار و باعث خسارت های جانی و مالی می شود.

مشخصات ضایعات ریل راه آهن

ریل راه آهن از نظر شکل ظاهری از فولادی نورد تشکیل می شود که به شکل دو خط موازی در کنار هم دیگر قرار می گیرند که به صورت ثابت روی شاسی تعبیه شده و با پیچ مهره متصل می شوند. مشخصات فنی که برای ساخت ریل راه آهن باید در نظر گرفته شود شامل تنش های دینامیکی و استاتیکی وارد شده، میزان سایش و خوردگی و سایر نیروهای موجود می باشد اگر تمام این موارد گفته شده در ساخت ریل رعایت شود ریلی با کیفیت تولید خواهد شد. چون باعث کاهش اصطحکاک بین وسیله نقلیه و ریل راه آهن خواهد شد. در نتیجه مانعی برای حرکت ایجاد نشده و ریل ها در اثر نیروی وارد شده قطار نمی شکنند.

ریل ها به چهار روش ریخته گری و تولید می شوند توماس، کوره های الکتریکی، زیمنس یا کوره های باز، تصفیه فولاد و دمیدن اکسیژن با این که روش تولید ریل ها متفاوت است اما به طور معمول ریل های فولادی به سه نوع هنگام احداث می شناسند، ریل معدنی، ریل جرثقیلی، ریل راه آهن در ادامه به توضیح کوتاهی در مورد این ریل ها خواهیم داد. ریل و واگن معدنی، همان طور که از نام این ریل مشخص است برای مسیر واگن های معدن مورد استفاده قرار می گیرد. این ریل ها در معدن ها سرعت کار و انتقال مواد را به سرعت انجام می دهند. هزینه ای که برای ریل های معدنی پرداخته می شود نوعی سرمایه گذاری است.

مشخصات ضایعات ریل راه آهن

ریل های جرثقیلی سقفی، این ریل ها بر اساس نوع کارکردی که دارند در تیپ های مختلف با نام های Mrs ،KP، A، QU، CR تولید می شوند. در میان تمام این ریل ها، ریل تیپ A از همه پرکاربرد تر می باشد. انواع ریل راه آهن، این نوع ریل ها از نوع پرکاربرد ریل ها می باشد که برای حمل و نقل واگن ها که برای خطوط بین شهری و کشوری از آن استفاده می شود و هر چقدر که توانایی یک کشور برای تهیه این ریل ها بیشتر باشد قطعا حمل و نقل قطاری آن کشور بیشتر و راحت خواهد بود.

کاربرد خرید ضایعات ریل راه آهن چیست؟

شرکت ذوب آهن اصفهان نقش مهمی در زمینه تولید و فروش ریل در کشور را دارد که طبیعتا عامل توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور می شود. از مهم ترین اجزا در صنعت  حمل و نقل ریلی، ریل های فولادی هستند که بدون آن ها این صنعت معنایی نخواهد داشت. همان گونه که دیده اید ریل ها از دو قطعه تشکیل شده است که به صورت موازی و در فاصله ای معین از یکدیگر قرار گرفته اند. ریل ها از فولاد نورد شده ساخته شده اند که مسیری را برای حرکت قطار ها فراهم می کنند.

همان طور که می دانید چرخ های قطار با سطح ریل در تماس است، جنس ریل ها از فولادی مقاوم ساخته شده است مانند CK45 و CK55. شرکت راه آهن تصمیم گرفته است که ریل های کارکرده در خطوط فرعی را برای اتصال شبکه ریلی به کارخانجات و مراکز بار استفاده می کنند و دستور داده شده که فروش ریل ها که کارکرده باشند ممنوع شود. میزان ریل مصرفی در ایران به ساخت خطوط ریلی جدید، ترمیم و تعمیر خطوط ریلی قدیمی بستگی دارد. بیشترین میزان پروفیل مصرفی در ساخت خطوط ریلی در ایران از نوع UIC56 و UIC60 می باشد.

ریل فولادی با استاندارهای مختلفی تولید می شوند. یکی از استانداردهای کاربردی، استاندارد اروپا است که می توان با تیپ S استفاده کرد. تیپ R نشان دهنده استاندارد روسیه می باشد و تیپ JIS استاندارد کشور ژاپن می باشد. کشورهایی مانند روسیه، چین، ژاپن، هلند از پیشتازان تولید و فروش ریل در دنیا هستند. در هر کدام از این استانداردها برای هر کشوری نحوه تولید و عملیات حراراتی مورد استفاده متفاوت است. در ادامه به هر کدام از این تیپ های راه آهنی که مطرح هستند پرداخته می شود.

کاربرد خرید ضایعات ریل راه آهن چیست؟

تیپ UIC60 در پروژه های راه آهن شهری بیشتر به کار می رود تیپ S54 در مترو با حد تحمل 14 تُن مورد استفاده رار می گیرد و تیپ S49 برای قطار ها به کار می رود که دارای حد تحمل 8 تا 10 تُن است. خرید و فروش S,R به دلیل این که معروف هستند بیشتر از بقیه است. در کدام بعضی از این تیپ ها ممکن است که اعداد دو رقمی به کار رفته باشد، که معروف به وزن ریل ها به ازای یک متر آن می باشد و همچین استحکام ریل های فولادی را نشان می دهند. این ریل تقریبا کاربرد یکسانی دارند و در قطارهای درون شهری و مترو ها مورد استفاده قرار می گیرند.

تولید ریل ملی تاثیر به سزایی در فعالیت شرکت های ذوب آهن اصفهان دارد و کشور را به یکی از مراکز تولید ریل در منطقه تبدیل می کنند و این باور قاطع در وزارت کشور و شهرسازی ایجاد شده که از تولیدات آن می توان در پروژه استفاده کرد. کیفیت ریل های تولید شده ذوب آهن که بر اساس استانداردهای روز دنیا می باشد و محدودیت های کمی، کیفی و تنوع تولید ریل در این واحد تولیدی وجود ندارد، همچنین علاوه بر این دیگر محصول مورد استفاده در حال ساخت راه آهن شامل نخستین نمونه از ریل زبانه سوزن هم در ذوب آهن تولید شده است.

ویژگی های خریدار ضایعات راه آهن را ذکر کنید.

وقتی که اسم ریل فولادی به گوشتان می خورد فکر کنید که این ریل ها فقط می توانند برای ریل را آهن و انتقال مسافر و یا قطار های باربری و مترو کاربرد دارد. باید بدانید این طور نیست ریل فولادی کاربردهای گسترده ای دارند از آن جایی که وظیفه ریل راه آهن تحمل بار وسیله نقلیه و هدایت آن می باشد، باید طوری ساخته بشود که نیروی وارد شده خارجی به آن در سرتا سر ریل تقسیم شود. بعد از تولید ریل باید این ریل های تولید شده از نظر شیمیایی، ابعاد، عیوب ظاهری سطوح شمس و تست های دیگر کاملا مورد بررسی قرار بگیرد و از لحاظ فنی طبق استانداردهای لازم باشد.

ویژگی های خریدار ضایعات راه آهن چیست؟

بهترین خریدار ضایعات، ضایعاتی که قابل بازیافت بوده و در دل طبیعت رها شده اند مانند تمام وسایلی که ما می شناسیم و در اطراف ما هستند اغلب قابل بازیافت می باشند مانند اتومبیل ها، صنایع ساختمانی و مواد دور ریخته شده، بر خلاف زباله ها.ضایعات ارزش قابل توجهی دارند و به خاطر می توان به آن ها زباله های گران قیمت گفته می شود. ضایعات آهن و فلزی درباره ی آن ها می توان گفت که بیشترین ارزش پولی و بیشترین قیمت را دارد این ضایعات فلزی و آهنی هم در مناطق مسکونی و هم در مناطق صنعتی یافت می شود.

کلام آخر

ما در این مقاله به بحث در مورد خریدار ضایعات ریل راه آهن پرداخته ایم. امیدوارم که این اطلاعات ذکر شده در این مقاله برای شما مفید واقع شده و استفاده لازم را از آن ها برده باشید. ما به انواع ضایعات ریل و انواع ضایعات آهن اشاره کرده و از مزیت های بازیافت به خصوص ضایعات آهنی صحبت کردیم. برای اطلاعات بیشتر با سایت ضایعات آسیا همره ما باشید و در صورت لزوم با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

 

4/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید