کارخانه خرید ضایعات آهن ♻️ + تضمین بهترین قیمت ✅

کارخانه خرید ضایعات آهن

بزرگترین کارخانه خرید ضایعات آهن در ایران


در این بخش از مقاله قصد داریم به توضیح کارخانه خرید ضایعات آهن بپردازیم. ضایعات آهن به عنوان یک مبحث پیچیده به حساب می آید و ممکن است هر کسی اطلاعات کافی در رابط با انواع مختلف ضایعات آهن و یا کاربردهای آن نداشته باشد. در این مقاله قصد داریم یک سری توضیحات مختصر در رابط با انواع مختلف ضایعات و نحوه خرید و فروش ضایعات آهن توسط کارخانه های مختلف ارائه دهیم. خواهشمندم تا پایان مقاله همراه ما در ضایعات آسیا باشید و از محتوای مقاله، استفاده لازم را ببرید.

در صورت نیاز به فروش ضایعات آهن، می توانید با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن 

✅ کارخانه خرید ضایعات آهن ✔ ضایعات آسیا
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
🔴 انواع ضایعات 🧲 آهن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

عملکرد کارخانه خرید ضایعات آهن به چه شکل است؟

به طور کلی منظور از خرید ضایعات آهن به یک سری از فرآورده های آهنی اتلاق می گردد که حاصل تولیدات معیوبات و ضایعات آهنی و فولادی می باشند که دیگر  قابل استفاده نمی باشند. هم چنین علاوه بر نام ضایعات آهن، به این قبیل محصولات، یک سری اسامی دیگری هم مثل آهن قراضه اتلاق می گردد. تعریف های نختلف دیگری نیز برای ضایعات آهن وجود دارد، اما در اصل می توان گفت که به طور کلی به اجناس دور ریختنی هم گفته می شود که قابلیت بازیافت شدن دوباره را داشته باشند را ضایعات گفته می شود و اگر از جنس آهن و فولا باشد، ضایعات آهنی می گویند.

با توجه به توضیحات ارائه شده، می توان گفت که یک سری موادی که در صنعت ساختمان سازی و دیگر صنایع مانند صنعت خودرو سازی، دور ریخته می شوند که قابلیت بازیابی و بازیافت دوباره را داشته باشند، ضایعات گفته می شوند. ضایعات آهن در صنایع مختلف، کاربردهای گوناگونی دارند اما یکی از اصلی ترین کاربرد های آن، استفاده از منابع آهنی در کوره قوس الکتریکی می باشد.

هم چنین نکته ای که نیاز است بدانید، این است که ضایعات آهنی و ضایعات فلزی بر عکس دیگر زباله ها و اجناس دور ریختنی، دارای ارزش مادی و اقتصادی زیادی می باشند و اصلا این امکان وجود ندارد که بتوان آن ها را در گروه زباله ها قرار داد. ضایعات آهنی یا همان ضایعات فلزی که به آن ها آهن قراضه نیز گفته می شود، به آسانی به چرخه تولید و بازسازی بازگشت داده می شوند.

عملکرد کارخانه ضایعات خرید آهن به چه شکل است؟

اگر اطلاعات مختصری در رابط با ساخت محصولات فولادی مثل انواع مختلف ورق های فولادی داشته باشید، به احتمال زیاد می دانید که مواد اولیه برای تولید تعداد زیادی از این محصولات، ضایعات آهن می باشد. در یک توضیح دقیق تر، ضایعات آهن دارای انواع مختلفی می باشدکه از لحاظ استراتژی تولید، آلیاژ و یا حتی کاربردهای دیگر، با یکدیگر تفاوت زیادی دارند. واضح است که ضایعات آهنی مختلف، از لحاظ قیمت هم با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارند.

هم چنین به آن دسته از تولیدات فولادی و چدنی که قابلیت استفاده از هر یک از آن ها به علت دلایلی مثل معیوب بودن محصول وجود ندارد نیز ضایعات آهنی می گویند. نکته ای که بسیار باید دقت نمود این است که این محصولات که امکان بازیافت شدن دوباره را داشته باشند. در نتیجه حتی مواد دورریختنی یک سری صنایع  پر کاربرد نیز قابلیت دوباره تولید و استفاده شدن را دارند.

به یک سری از ضایعات که پس از بازیافت شدن به چرخه تولید کارخانجات برگردانده می شوند، قراضه گفته می شود. قراضه ها می توانند از جنس آهن، آلومینیوم، چدن، مس و… باشند.

بهترین کارخانه خرید ضایعات آهن کدام است؟

همانطور که می دانید میزان مصارف انسان ها از آهن و تمامی فرآورده های آهنی، بسیار بالا می باشد. کارخانه جات فراوانی مشغول به خرید و فروش ضایعات آهنی می باشند، این قبیب کارخانه جات به طور معمول آهن آلات قراضه را دریافت می کنند و مراحل بازیافت را بر روی هر یک از آن ها انجام می دهند و سپس به مواد خام تبدیل می شوند و دوباره عملیات طراحی و بازسازی بر روی هر کدام از آن ها انجام می شود.

بهترین کارخانه خرید ضایعات آهن کدام است؟

انتخاب بهترین کارخانه خرید ضایعات آهن، کار بسیار دشواری می باشد، چرا که هر کارخانه در نوع خود، عملکرد بسیار مفید و سودمندی دارد و افراد می توانند با توجه به اصول کاری هر کارخانه و نوع نیاز خود، یک کارخانه را انتخاب کنند.

کارخانه خرید ضایعات آهن و زائدات آهن چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

وقتی اسم ضایعات و زائدات به گوشمان می خورد، خیال می کنیم که عملکرد یکسانی دارند، با این که کاملا متفاوت می باشند. در توضیح ضایعات این گونه می توان گفت که گاهی اوقات خروجی یک محصول از مراکز تولیدی، با استانداردهای برنامه ریزی شده برای آن محصول یکسان نمی باشد، همین مسئله موجب می گردد تا آن محصول از فرآیند در نظر گرفته شده، کنار گذاشته شود و با عنوان قراضه یا ضایعات به فروش برسد.

این نوع را می‌ شود به عنوان مواد اولیه تولید آن محصول لحاظ نمود یا این امکان فراهم است تا آن‌ ها دور ریخته شوند. اما به پسماندهای حاصل شده از مواد اولیه و بیرون ریز که حاصل باقی‌ مانده برش های ورق‌ های آهنی می باشند، زائدات گفته می شود و نمی توان دوباره از آن ها استفاده کرد و بازیافت نمود.

در یک تعریف کلی از ضایعات این گونه می توان گفت که به یک سری واحدها اتلاق می گردد که با استاندارد تولید محصولات تطابق ندارند و از عملیات تولید دور شده اند یا با بهای قراضه به فروش می رسند. ضایعات یک محصول ممکن است که دور ریخته شود و یا با عنوان قسمتی از مواد اولیه تولید همان محصول یا دیگر محصولات مورد استفاده قرار گیرد.

کارخانه خرید ضایعات آهن و زائدات آهن چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

 این مقدار از ضایعات محصول که پیش بینی شده است در شرایط معمولی و موثر تولید بوجود بیایند، قابل کنترل نمی باشند و به عنوان ضایعات عادی محصولات به حساب می آیند. به آن مقدار یا تعداد از ضایعات محصول که بیشتر از مقدار یا تعداد ضایعات معمولی محصولات هستند، ضایعات غیر عادی محصولات می گویند، چرا که انتظار وقوع آن ها وجود نداشته است و قابل کنترل هستند.

در یک تعریف کلی از زائدات این گونه می توان گفت که به ضایعات مواد اولیه، بیرون ریز و یا دم قیچی در رابط با الباقی برش ورق های آهنی نیز به عنوان زائدات محسوب می گردند. این گونه ضایعات، حاصل پردازش مواد اولیه برای تولید محصول جدید بوجود می آیند و دوباره برای همان هدف، قابل استفاده نمی باشند. مثالی از زائدات می توان عنوان کرد مثلا: الباقی قطعات نامنظم در تولید میز و صندلی و یا الباقی برش ورق های آهنی.

انواع ضایعات آهن و دسته بندی آن ها

در صنعت ضایعات آهن، هر کارخانه ای جهت دسته بندی پسماندها از یک تعریف خاصی استفاده می‌ کند، اما به طور کلی به شرح موارد ذیل است که عبارتند از:

ضایعات سوپر ویژه و ویژه: همه افرادی که در عرصه ضایعات فعالیت دارند، قراضه‌ های باکیفیت را در گروه مشخصی قرار می‌ دهند و این اعتقاد را دارند که ارزش قیمتی هر یک از آن‌ ها در مقایسه با انواع دیگر بیشتر می باشد. همین امر موجب می گردد تا در بازار ضایعات آهن، عبارت ضایعات سوپر ویژه شناخته‌ تر باشد.

ضایعات درجه یک: همان‌ طور که اشاره شد، موسسات استاندارد و تحقیقات صنعتی برای همه قراضه‌ ها، استانداردهای ویژه ای اعمال نموده اند و بر طبق آن، قراضه‌ ها را از یکدیگر جداسازی کرده اند.

ضایعات درجه دو: بر اساس استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران این قبیل قراضه‌ ها از لحاظ ترکیبات شیمیایی، دارای یک سری ویژگی‌ ها می باشند. از جمله ضایعات درجه یک و دو که این امکان وجود دارد در هر دو دوسته جای داده شوند، عبارت است از: قطعات صفحه قطور، ورق و تسمه، تختال و شمشال، قراضه‌های لقمه‌ای، ضایعات مقاطع نوردی، ضایعات لوله و پروفیل.

انواع ضایعات آهن و دسته بندی آن ها

ضایعات درجه سه: بعضی از ضایعات درجه سه عبارت است از: ضایعات لوله و پروفیل‌ های قدیمی، اوراقی وسائل نقلیه، اوراقی تجهیزات و ماشین‌ آلات صنعتی، مصالح ساختمانی فولادی، ضایعات مخلوط و خام کارگاه‌ ها مانند انواع تیراهن،نبشی، سپری و لوله و ورق.

ضایعات پرس خودرو:با توجه به هزینه‌ های جداسازی و تشخیص دادن پس از فرآیند سوزاندن، بخش‌ های پارچه‌ ای و پلاستیکی بدنه خودرو را نیز به شکل کامل و یا نصفه پرس می‌ کنند که ضایعات پرس خودرو نیز گفته می‌ شود. بیش‌ ترین کاربرد این قبیل ضایعات در کارخانه‌ هایی می باشد که دارای کوره‌ های قوسی با دهانه بزرگ می باشند.

ضایعات حلب: در دنیای امروز ضایعات حلب به دو شکل حلب پرسی و حلب فله قابل خرید و فروش می باشند. قوطی‌ های روغن جامد و قوطی‌ های نگهداری پنیر و به عبارت دیگر همه قوطی‎ هایی که جهت نگهداری مواد غذایی بکار می روند، از انواع مختلف ضایعات حلب به حساب می‌ آیند.

ضایعات سوفاله یا سوفاله آهن:به طور کلی به براده‌ های تولید شده از تراشکاری قطعات فولادی و آهنی، ضایعات سوفاله یا سوفاله آهن گفته می شود که خود در دو گروه ناخنی و پوشالی قرار می گیرند و توزیع آن ها به دو شکل فله بار پرسی شده و پفکی یا ریز بار توزیع می شود.

منظور از ضایعات آهن آلیاژی چیست؟

اگر یک تیکه آهن از عناصر مختلفی مانند نیکل، منگنز، مولیبدن، کروم، وانادیم و تنگستن تشکیل شده باشد، به عنوان آهن آلیاژی اتلاق می گردد. بعضی از نکات مرتبط با ضایعات آهن آلیاژی به شرح موارد ذیل می باشد که عبارت است از:

  • در مراکز اسقاط و تعمیر خودرو به شکل عمده بازیافت می‌ شوند
  • این قبیل ضایعات در قیاس با ضایعات درجه یک و دو ارزان‌ تر می باشند

بعضی از ضایعات آلیاژی به شرح موارد ذیل می باشند:

  • میل لنگ
  • چرخ دنده
  • تسمه فلزی سیمی
  • کمک فنر برش خورده

منظور از ضایعات آهن آلیاژی چیست؟

برخی دیگر از قراضه های آهنی که به صورت آلیاژی هستند، طبق دسته بندی های ذیل عرضه می شوند که عبارتند از:

قراضه‌ های سبک بار: وزن خاص ظاهری این نوع قراضه‌ها کم و در حدود 0.5 تا 0.8 تن بر متر مکعب می باشد.

قراضه‌ های با بار متوسط: وزن خاص ظاهری این قراضه‌ ها بیش از سبک بار و در حدود 0.8 تا 1 تن بر متر مکعب می باشد.

قراضه‌ های سنگین بار: وزن خاص ظاهری این نوع قراضه‌ ها یک یا بیش از یک تن بر متر مکعب می باشد.

کارخانه های خرید ضایعات آهن به چه شکل عملیات بازیافت آهن را انجام می دهند؟

معمولا هدف اثلی کارخانه های خریدار ضایعات آهن، بازیافت این قبیل ضایعات می باشد و  با هدف برگرداندن آن ها به طبیعت انجام می شود. بازیافت ضایعات آهن توسط کارخانه جات مختلف با هدف استفاده دوباره از قراضه ها در جهت پایین آوردن نرخ هزینه ها و هم چنین حفاظت از محیط زیست در برابر آلودگی و خطرات احتمالی دیگر، بر اساس مراحل ذیل انجام می شود که عبارت است از:

مرحله جمع آوری: اولین مرحله جمع آوری می باشد. تعداد زیادی از اجناس شامل فلزات آهنی و غیر آهنی می باشند. به عنوان مثال، یکی از اصلی ترین منابع قراضه فلزات آهنی از خودروهای قراضه و فرسوده می باشد، هم چنین منابع دیگر نیز می توانند شامل سازه های آهنی، خطوط راه آهن، کشتی ها، تجهیزات مزرعه و ضایعات مصرف کننده مثل مبلمان اداری، لوازم خانگی و دیگر اقلام باشد.

مرحله مرتب سازی: شامل تفکیک نمودن فلزات از جریان ضایعات فلزی مخلوط یا جریان زباله می باشد که شامل موارد فراوانی می باشد. اجزایی مانند آهن ربا و سنسورهای مختلف در عملیات بازیافت اتومات بکار می روند، در نتیجه این مواد را می توان از یکدیگر جدا نمود.

کارخانه های خرید ضایعات آهن به چه شکل عملیات بازیافت آهن را انجام می دهند؟

مرحله پردازش: در این مرحله، فلزات آهنی ریز خرد می شوند. این قبیل فلزات ریز شده نسبت سطح به حجم فراوانی دارند و این قابلیت را دارند که با صرف انرژی کمتری ذوب شوند تا برای ساختن فلزهای جدید به استخراج سنگ معادن مختلف احتیاج داشته باشند.

مرحله ذوب: در این مرحله، فلزات فرسوده در یک کوره بزرگ ذوب می شوند و هر فلز به کوره خاصی که برای آن فلز تنظیم شده است، انتقال می یابد.

مرحله تصفیه: با هدف اطمینان از محصول نهایی با کیفیت بالا و به دور از هر گونه آلودگی انجام می گردد. الکترولیز یکی از متداول ترین روش هایی است که برای تصفیه مورد استفاده قرار می گیرد.

مرحله انجماد: تمامی فلزات ذوب شده با حمل از طریق نوار نقاله جهت خنک شدن جامد می شوند. فلزات فرسوده در این بخش به اشکال ویژه ای در می آیند که می توانند به آسانی برای تولید تعداد زیادی از محصولات فلزی مورد استفاده قرار می گیرند.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح کارخانه خرید ضایعات آهن پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که انواع و اقسام ضایعات آهن و روش های مختلف بازیافت آن را شرح دهیم. از شما عزیزان نیز تشکر می کنم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و هم چنین خواهشمندم در صورت نیاز به فروش ضایعات آهنی با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید