مرکز خرید ضایعات آلومینیوم ♻️ + تضمین بهترین قیمت ✅

مرکز خرید ضایعات آلومینیوم

درمرکز خرید ضایعات آلومینیوم چه کارهایی انجام می دهند؟


در این بخش از مقاله قصد داریم به مرکز خرید ضایعات آلومینیوم بپردازیم. و در رابطه با خرید ضایعات آلومینیوم و مبحث گسترده راجع به این موضوع آشنا بشویم. شما را با ضایعات آلومینیوم و همچنین با خریدار این ضایعات آهن و قراضه ها آشنا کنیم. لطفا تا پایان مقاله ضایعات آسیا همراه ما باشید. در ضمن برای فروش ضایعات خود با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن 

✅ مرکز خرید ضایعات آلومینیوم ✔ ضایعات آسیا
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
🔴 انواع ضایعات 🧲 آهن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

منظور از مرکز خرید ضایعات آلومینیوم چیست؟

منظور از خریدار ضایعات آلومینیوم که به دسته هایی از محصولات که شامل پلاستیکی، فلزی، پارچه ای و…گفته می شود که ویژگی هایی که یک محصول سالم باید داشته باشد را ندارد و بعضی از آن ها قابلیت فروش را دارند، به آن ضایعات آلومینیوم گفته می شود. برای مثال می توان به اتومبیل ها، برخی از لوازم خانه، مصالح ساختمانی و تعداد زیادی از لوازم دور ریختنی جزء این ضایعات محسوب می شوند و از ویژگی های این مواد قابل بازیافت می باشند که می توان از آن بخش در برخی حرفه ها استفاده کرد.

خریدار ضایعات آهن می تواند ضایعاتی که هم در مناطق مسکونی و هم در مناطق صنعتی یافت می شود را خریداری و پس از ذوب کردن این ضایعات آن ها بازیافت کنند. خرید این ضایعات آهن یکی از شغل هایی که باعث شکل گیری کسب و کارهایی در شرایط جدید شده است، کار با ضایعات و خرید فروش آن ها ارزش پولی بالایی را دارد و باعث سود برای بیشتری از افراد شده است.

خرید ضایعات آلومینیوم که از مهم ترین و پرکاربرد ترین ضایعات فلزی، که همان ضایعات آهن و یا آهن قراضه و ضایعات فلز آلومینیوم است. بازیافت این آهن قراضه ها و آلومینیوم برای اقتصاد و محیط زیست کاربرد فروانی دارد. شاید در مورد اقتصاد چرخشی چیزی شنیده باشید منظور یعنی این که تمام ابزار و وسایل به نحوی تولید شوند که به بی حالت بی مصرف تبدیل بشود که بتوان آن ها را بازیافت بکنند و به صورت یک محصول نهایی در همان صنعت یا صنعت های دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

 

منظور از مرکز خرید ضایعات آلومینیوم چیست؟

خریدار این ضایعات آلومینیوم آهن قراضه یا همان ضایعات آلومینیومی که در ساختمان سازی، مخصوصا پروژه های جاده سازی و پل سازی استفاده زیادی دارند. در صنعت حمل و نقل هم می توان برای تولید اتومبیل، هواپیما، و در شکل های دیگر در حمل و نقل استفاده کرد. آهن قراضه ها و ضایعات آلومینیوم از جمله مواردی می باشد که می توان به شکل جدید مورد استفاده قرار بگیرد. خرید این ضایعات کاربرد های دیگری دارد که می توان به آن اشاره کرد

  • باعث از بین  بردن سم ها موجود در آب های آبیاری و همچنین آب های صنعتی را هرز می کند.
  • ضایعات آلومینیومی و آهن و دیگر فلزات در تولید ظرف ها مختلف که مورد استفاده شرکت ها و کمپانی ها قرار می گیرد.

ضایعاتی آلومینیوم ضایعاتی می باشد که با استفاده مجدد آن به محیط زیست کمک کرده تا دیگر نیازی برای حفر و استخراج منابع طبیعی و کمیاب نباشد تا این منابع را بتوانیم برای نسل بعدی ذخیره کنیم. ضایعات بازیافتی فولادی می تواند دریک پروژه با استفاده از قوس الکترونیکی در کوره به ابزار و وسایل باکیفیت تبدیل بشوند فولاد ضد خش هم با این فرایند تولید می شود. در طی انجام این مراحل حرارت و صدای بسیار زیادی ایجاد می شود به عنوان مثال ضایعات مس هم با توجه به این فرایند به محصولات مختلفی تبدیل می شود. ولی آلومینیوم در دمای کم تری نسبت به آلومینیوم خالص ذوب می شود و به انرژی کمنری احتیاج دارد.

بعضی از افراد علاقه مند به کار های هنری هستند با دیدن این ضایعات آلومینیوم تلنبار شده به فکر کار های هنری با آن ها می افتند برای مثال به مجسمه های هنری که در موارد زیادی از آن استفاده می شود می توان اشاره کرد. حتی بعضی از افراد که ماهر نیستند از خلاقیتشان برای کار های هنری  استفاده کرده اند  و از نمایش این آثار بر روی دیوار های خانه هایشان احساس شادی می کنند. و وسایل تزیینی ساخته شده از ضایعات فلزی سبکی غریزی در این هنر محسوب می شود.

ویژگی های مرکز خرید ضایعات آلومینیوم چیست؟

برخی از این ضایعات آلومینیوم در واحد های تولیدی طی مراحل تولید محصولات آلومینیوم به دست می آیند. این ضایعات آلومینیوم در واحد های ذوب اولیه یا ثانویه یا واحد هایی که مربوط به ساخت و تولید (فرآیندهای اکستروژن) تولید می شوند اساسا این ضایعات در چرخه صنایع آلومینیوم وجود دارند، و این ضایعات در آمار های بازیافت آلومینیوم آورده نمی شوند. برخی از این ضایعات آلومینیومی به واسطه مصرف کنندگان و محصولات نیم ساخته، تولید می شوند. مانند ضایعات از تبدیل ورق آلومینیوم به قوطی آلومینیوم.

معمولا ضایعات صنعتی جدید از نظر کیفیت مانند ضایعات حاصل از مراحل بیش از تولید نهایی محصولات و ضایعات آلومینیومی هستند. مانند اضافه اکستروژن یا قطعات معیوب که آلیاژ آن ها به راحتی قابل تشخیص است و طی فرآوری های آلوده نمی شوند. این که ضایعات آلومینیوم به واحد های ذوب و ریخته گری ویژه مانند تولید یک شمشال بازگشت داده می شوند. ضایعات صنعتی براده ها و پلیسه های ماشین کاری و سایر مواد حاصل از نورد، برش کاری و سوراخ کاری هستند. این براده های آلومینیومی اغلب با ترکیب آلیاژ متفاوت می باشد که با روغن، رنگ و سایر فلزات آلوده شده اند.

ویژگی های مرکز خرید ضایعات آلومینیوم چیست؟

اگر بخواهیم بدانیم که ضایعات آلومینیوم در کارخانه های تولید کننده آلومینیوم کجا مصرف می شود؟ باید گفت که این ضایعات آلومینیوم که در کارخانه ها تولید کننده آلومینیوم به دست می آیند را می توان در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از این ضایعات آلومینیوم در صنعت خودروسازی، در و پنجره سازی و کرکره سازی و…استفاده می شود. مورد بعدی این ضایعات آلومینیوم قابل بازیافت می باشند و از آن ها میتوانیم در صنعت ها دیگر برای محصول جدید مورد استفاده قرار بدهیم.

اگر بخواهیم ضایعات آهن را در بازار  آهن قراضه دسته بندی کنیم، به دو دسته کلی ضایعات آلومینیوم نرم و آلومینیوم خشک تقسیم بندی می کنند و از ضایعات آلومینیومی می توان به ضایعات پروفیل، ظرفی، کابلی، قوطی های نوشیدنی،  ضایعات رینگ و پیستون ، سرسیلندر و … می شود. اگر بخواهیم ورق های آلومینیومی را با ورق های فولادی مقایسه بکنیم، ورق های آلومینیومی گران تر از ورق های فولادی است و تولید آن ها نگرانی هایی را برای محیط زیست به دنبال دارد که  به علت مقدار انرژی مورد نیاز برای فرایند تولید آن ها می باشد.

تمام ضایعات آهنی که بازیافت می شوند در دستگاه های بسیار قدرتمند و قوی برای ذوب شدن اقدام می کنند و عملیات ذوب روی ضایعات آلومینیومی صورت می گیرد. و آلومینیوم ها که کاملا ذوب شدند سپس به مواد خام آلومینیوم و آلیاژ آاومینیومی تبدیل می شوند و پس از آن در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.خریداری این ضایعات آلومینیوم باعث صرفه جویی بسیار زیاد در هزینه های تولید آلومینیوم جدید می شوند. و از هزینه ها بسیار زیاد جلوگیری می شود و هزینه های خیلی زیاد را پس انداز و سرمایه گذاری می کنند.

مرکز خرید ضایعات آلومینیوم چه عملکردی دارند؟

استخراج آلومینیوم ها وقت زیادی از شما می گیرد و آلومینیوم ها بازیافت می شوند و فرایند ضایعات آلومینیوم بسیار خوب بوده و تاثیر خیلی زیادی در جامعه دارد خوشبختانه در ایران شرکت های زیادی وجود دارد که خریدار ضایعات آهن می باشند این کار باعث شده که این ضایعات آلومینیوم بهینه سازی شود و از ضرر رساندن به محیط زیست جلوگیری شود. متاسفانه بعضی از این شرکت ها ضایعات آلومینیوم را به قیمت خیلی پایین خریداری می کنند که این موضوع به نفع و سود فروشنده ضایعات آلومینیوم نبوده و اصلا ناخوشایند نمی باشد.

خرید ضایعات آلومینیوم باید با قیمت تعرفه ای که تصویب شده انجام بگیرد. تا افراد در رابطه با این موضوع سرمایه گذاری خیلی خوبی انجام دهند. ضایعات آلومینیوم حساسیت هایی دارد که باید به درستی و در کارخانه ها به آلیاژ خوب تبدیل شوند تا در آینده برای تولید در محصول جدید مورد استفاده قرار بگیرد و در آینده از این آلومینیوم های بازیافت شده را بتوان به عنوان بهترین کالا در خدمت ساخت از آن استفاده کرد. اگر ضایعات آهنی دارید و قصد فروش آن را دارید باید با افرادی که تخصص کافی در این مورد را دارند مشاوره بگیرید تا با بالاترین قیمت ضایعات آلومینیوم خود را بفروش برسانید.

مرکز خرید ضایعات آلومینیوم چه عملکردی دارند؟

خرید این ضایعات آلومینیوم در بازار پر رقابت خرید و فروش ضایعات آلومینیوم، که یکی از فلزات است از طرفداران زیادی برخوردار است این فلزات گرانبها یعنی آلومینیوم ها توانسته، در بازار فروش خیلی بالایی را به خودش اختصاص بدهد. در بازار فروش ضایعات آلومینیوم بسیار داغ بوده است و همچنین شرکت هایی هستند که در حوزه ی تولید آلومینیوم فعالیت می کنند در این میان افرادی هستند که قصد دارند ضایعات آلومینیوم خودشان را با قیمت مناسب به خریدار ضایعات آلومینیوم بفروشند.

برای فروش هر کالایی باید یک مرکزی وجود داشته باشد که بتواند به خرید کالای مورد نظر شما بپردازد. اگر شما دارای انواع و اقسام آلومینیوم هستید در موارد متعددی می توانید که آلومینیوم های خود را به مرکز خرید ضایعات آلومینیوم بسپارید. این مراکز با دارا بودن فعالیت در زمینه ضایعات آلومینیوم توانسته است که فروشندگان زیادی مخصوص در تهران داشته یاشند. آلومینیوم از جمله ضایعات فلزی می باشد که از آن می توانیم در صنعت های دیگر از آن استفاده بکنیم. این فلزات با افزایش و کاهش دلار دچار تغییر شده اند در کشور ما قیمت ثابتی برای این فلزات و دلار وجود ندارد.

سایر ویژگی ها در مورد مرکز خرید ضایعات آلومینیوم را ذکر کنید؟

برای بازیافت ضایعات آلومینیوم ابتدا باید مانند ضایعات آهن و ضایعات مس جمع آوری بشوند. کارخانه ها و کارگاه هایی که به تولید درب و پنجره های آلومینیومی مشغول هستند بخش بزرگی از زباله های آلومینیومی را تشکیل می دهند. قوطی های نوشابه، ظروف آلومینیومی، ظروف تفلون و چدن نیز جزء ضایعات آلومینیومی هستند.بعد از جمع آوری، این ضایعات آلومینیومی را تفکیک می کنند. این زباله ها فضای زیادی را در برمی گیرد به همین خاطر فشرده می شوند تا فضای کمتری را بگیرند.

اگر بخواهیم بگوییم بازیافت ضایعات آلومینیوم چه فوایدی دارد؟ باید بگوییم که استخراج این ضایعات آلومینیوم از معادن خیلی طول می کشد و همچنین انرژی بالا و هزینه های زیادی را در بر می گیرد. برای ذوب این ضایعات آلومینیوم که در دمای 700 تا 600 سانتی گراد انجام می شود که بسیار ساده است. از بازیافت این ضایعات آلومینیوم در صنعت های مختلفی مانند دوچرخه، ساخت قایق، ساخت هواپیما، ساخت کامپیوتر و غیره استفاده می شود. و در تولید ظروف آشپزخانه، و ظروف حامل مواد غذایی به کار برده می شود.

سایر ویژگی ها در مورد مرکز خرید ضایعات آلومینیوم را ذکر کنید؟

به طور کلی ضایعات آلومینیوم در بازار به دو دسته ضایعات خشک و ضایعات نرم تقسیم بندی می شوند، آلومینیوم های نرم بر خلاف آلومینیوم های خشک با کیفیت تر و شکل پذیری و انعطاف بیشتری دارد در حالی که آلومینیوم خشک شکننده می باشد و در فرایند های ریخته گری از آن استفاده می شود با توجه به خصوصیات این دو نوع قراضه ارزش آلومینیوم نرم از خشک بیشتر می باشد. آلومینیوم نرم مانند، درب و پنجره، ظروف قابلمه، رادیاتور ماشین، سیم آلومینیومی لخت، سیم کابل روکشدار، وآلومینیوم خشک مانند، رینگ خودرو، پره رادیاتور و شوفاژ، کرکره مغازه، ظروف نسوز چدنی که به آن ها اشاره کردیم.

به طور کلی قراضه ها آلومینیومی به دو دسته قراضه های داخلی و قراضه های خارجی تقسیم می شوند. منظور از قراضه های داخلی آلومینیومی که درون واحد ها  طی مراحل تولید محصولات به وجود می آیند. این قراضه های آلومینیومی در واحد های ساخت و تولید یا واحد های ذوب اولیه و ثانویه تولید می شوند. در واقع این قراضه ها در چرخه صنایع آلومینیوم وجود دارند، اما معمولا در آمار بازیافت های آلومینیوم قرار نمی گیرند. و خود قراضه های آلومینیومی  خارجی موجود در بازار به دو دسته تقسیم می شوند. قراضه های صنعتی جدید و قراضه های قدیمی که در ادامه به آن می پردازیم.

در ادامه به قراضه های صنعتی جدید و قراضه های قدیمی می پردازیم، قراضه های صنعتی جدید یعنی این که توسط مصرف کنندگان و محصولات نیم ساخته تولید می شوند. مانند قراضه های حاصل از تبدیل ورق به قوطی. بیشتر این قراضه های صنعتی جدید مانند قراضه‌های داخلی حاصل از مراحل پیش از تولید نهایی قطعه  می باشد. مشابه زائدهای اکستروژن یا محصولات معیوب که نوع آلیاژ آن ها به راحتی قابل تشخیص است و اما قراضه های قدیمی، منظور از قراضه ها یعنی قراضه بازگشت داده شده از محصولات آلومینیومی که عمر آن به پایان رسیده باشد مانند UBC ها یا اجزای خودرو را قراضه قدیمی می گویند.

بهترین خریدار ضایعات آهن می توانند کسانی باشد که خریدار هر نوع فلز و آهنی باشد که آن ها را به صورت جداگانه خریداری می کنند و آن ها را در مخزن مخصوص هر فلز بازیافت می کنند و به شکل مصرفی دیگر در می آورند این نوع ضایعات بر خلاف ضایعات دیگر ارزش پولی بالایی دارد بدون آسیب رساندن به طبیعت دوباره به چرخه طبیعت باز گردانده می شود. در برخی موارد ممکن است بعضی ضایعات دور ریخته بشوند چون دیگر هیچ ارزشی ندارد و بازیافت آن تاثیر مثبتی ندارد.

کلام آخر

از شما نهایت تشکر را دارم که تا پایان مقاله مرکز خرید ضایعات آلومینیوم با ما همراه بوده اید امیدوارم اطلاعات بیشتری در مورد خرید فروش این ضایعات آلومینیوم و قراضه ها  آهن کسب کرده باشین لازم است اشاره کنم که در صورت نیاز به فروش ضایعات آهن فرسوده با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید.

4.4/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید