بهترین خریدار ضایعات استیل ♻️ + تضمین بهترین قیمت ✅

بهترین خریدار ضایعات استیل

بهترین خریدار ضایعات استیل چه کسانی هستند؟


در این مقاله  قصد داریم تا شما همراهان گرامی را با بهترین خریدار ضایعات استیل و آهن آلات آشنا کرده و به طور مختصر عملکرد آن را درعرصه خرید و فروش ضایعات شرح می دهیم. در ادامه بحث به مفهوم ضایعات و بازیافت ضایعات استیل و کاربرد آن ها را نام می بریم. لطفا تا پایان مقاله ضایعات آسیا همراه ما باشید در ضمن برای فروش ضایعات خود با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن 

✅ خریدار ضایعات استیل ✔ ضایعات آسیا
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
🔴 انواع ضایعات 🧲 آهن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

منظور از خریدار ضایعات استیل چیست؟

اگر بخواهیم در مورد خریدار ضایعات آهن هم توضیحی دهیم، خریدار ضایعات آهن به عبارت دیگر خریدار زباله یا هر محصولی که حاوی آهن که قابل بازیافت باشد، به خریدار ضایعات آهن شناخته می شوند. ضایعات در صنایع مختلفی مثل خودرو سازی، و صنعت ساخت و ساز به صورت خیلی زیاد انباشته می شود. ضایعات به خصوص ضایعات آهن، از آن جا که از لحاظ اقتصادی قابل برگشت به چرخه تولید می باشد، و از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است.

اگر بخواهیم یک تعریف کلی در مورد ضایعات استیل بگوییم، می توان گفت ضایعات استیل یک آلیاژی که بر پایه آهن که کمتر از 2% کربن دارند، گفته می شود. به نوع و مقدار عناصر موجود در آن خواص مکانیکی سختی و شکل پذیر این ضایعات مشخص می شود.

ضایعات فولاد به دو دسته ساده کربنی و آلیاژی تقسیم بندی می شوند که در فولاد ساده کربن به جز خود کربن و عناصر معمولی مثل (سیلیسم، منگنز، گوگرد و فسفر) عنصر دیگری در آن وجود ندارد. با اضافه کردن بعضی عنصرهای آهن آلیاژ تولید می شود که خواص خیلی زیادی دارد، با اضافه کردن کروم به آهن استیل ضد زنگ یا استنلس استیل به دست می آید.

منظور از خریدار ضایعات استیل چیست؟

ضایعات استیل به قطعات و پرتی هایی که در هنگام تولید یک سری تجهیزات صنعتی و ساختمانی، لوازم خانگی و غیره ایجاد می شوند، گفته می شود. در کارخانه ها و کارگاه ها هنگام تولید برش ورق ها، ضایعات استیل به وجود می آیند که آن ها بخش بزرگی از این ضایعات را تشکیل می دهند. در بازار جهانی بازیافت  ضایعات در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری کرده است. بازیافت و خرید و فروش این ضایعات استیل در تهران به عنوان یک شغل برای کسانی که به دنبال کاهش هزینه ها هستند می باشد.

خرید ضایعات در تهران باعث می شود که این ضایعات بازیافت بشوند و از تلنبار شدن آن در طبیعت جلوگیری بشود. تمام وسایلی که در اطراف ما هستند مانند اتومبیل، صنایع ساختمانی و تمام موادی که دور ریخته شده هستند جمع آوری شده، مواد قابل بازیافت هستند که بر خلاف یک سری زباله ها، ارزش پولی قابل توجهی دارند. به همین دلیل است که به ضایعات آهن زباله های گران قیمت گفته می شود. این ضایعات آهنی هم در مناطق صنعتی و هم در مناطق مسکونی یافت می شود.

خریدار ضایعات استیل چه کسانی هستند؟

خرید و فروش ضایعات چه از جنس فلز یا از جنس کاغذ و چوب باشد، در سراسر جهان همچنین در کشور ایران به عنوان یک شغل پردرآمد برای عده زیادی از مردم تبدیل شده است. خرید و فروش این ضایعات هم از نظر کسب درآمد و هم از نظر کاهش مصرف انرژی و کاهش آلودگی محیط زیستی خیلی مقرون به صرفه می باشد و این کار مورد حمایت محیط زیست در تمام دنیا قرار گرفته است. تمام ضایعات از هر جنسی بعد از خرید و جمع آوری، به مرحله استفاده مجدد خواهند رفت.

برای فهمیدن ضایعات استیل و قیمت آن ها، در ایتدا  باید بدانیم ضایعات استیل چیست و به چه فلزی گفته می شود؟ همان طور که در بالا اشاره کردیم هر آلیاژی که بر پایه آهن باشد به آن استیل گفته می شود. بر این اساس قیمت شیرآلات استیل، بستگی به نوع آن متفاوت است  تمام شیرآلات کارکرد یکسانی دارند، برای انتقال آب استفاده می شود. در بیشتر شیر آلات ها یک یا دو دسته برای چرخاندن و جاری شدن آب وجود دارد. شیرآلات ها از جنس برنج، مس، برنز و استیل و استیل ضد زنگ تشکیل می شوند.

خریدار ضایعات استیل چه کسانی هستند؟

قیمت شیر آلات های صنعتی با خانگی هیچ فرقی باهم ندارند. زیرا استیل ها یا صنعتی یا خانگی همگی 100% قابل بازیافت می باشند. اگر بارها و بارها آن ها را بازیافت بکنیم هیچ تغییری در آن ها و همچنین در آلیاژ آن ها نمی شود و از کیفیت آن ها کم نمی شود. این ویژگی در ضایعات استیل آن را به یکی از فلزات محبوب  تبدیل کرده است. فروش ضایعات استیل به صورت ورقی بوده است به همین دلیل در بازار فروش آن پررونق است. همچنین هزینه کمتری به تولید و وادارات استیل انجام می گیرد و از کیفیت آن کم نمی شود.

در ادامه در رابطه به ضایعات استیل هندی می پردازیم. در رابطه با ضایعات استیل هندی که به آن ها استیل نگیر نیز گفته می شود بخاطر این که این استیل خاصیت مغناطیسی نداشته و جذب آهن ربا نمی شود به استیل نگیر معروف هستند. همان طور که در بالا اشاره کردیم استیل ها انواع مختلفی دارند و بسته به عناصر موجود در آن ها متغییر هستند. قیمت ضایعات شیرآلات هندی بر اساس نوع آن ها مانند استیل نگیر، استیل بگیر، مگنز متفاوت است. همچنین قابلیت بازیافت دارند و در تولید انواع تجهیزات ساختمانی و صنعتی لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرند و خریدارن خاص خودشان را دارند.

خرید ضایعات استیل چه کاربردی دارد؟

ضایعات استیل شامل دو نوع ضایعات خانگی و ضایعات صنعتی می باشد که ضایعات خانگی مانند شیرآلات، سینک ظرفشویی، کابینت ها، و ضایعات صنعتی مانند کارخانجات و شرکت ها تولید می شوند. برای اطلاع از قیمت ضایعات استیل  با سرچ در اینترنت و سایت شرکت های بزرگی که خریدار این ضایعات هستند به دست آورید. می توانیم به اندازه هر تُن ضایعات استیل به  همان اندازه استیل جدیدی را تولید کنیم این موضوع باعث این شده که در بازار خرید و فروش ضایعات استیل خیلی پررونق باشد از این رو این خرید فروش این ضایعات استیل یک بهانه ای برای صنعت ها که از درامد بالایی برخوردار هستند می باشد.

ورق های استیلی که در ایران استفاده می شود، وارداتی بوده و هزینه های بسیار زیادی را می طلبد. از این ورق های استیل برای ساخت ماشین سواری، لوازم خانگی، ماشین آلات، و مصالح ساختمانی و صنعتی استفاده می شود. از این رو می توانیم بگوییم که ورق های استیل از فلزات پر مصرف نیز محسوب می شود. ورق های استیل در انواع مختلف ورق ها مانند ورق های 310،316،304،321،430 موجود می باشد. ورق های ضایعات استیل برحسب نوع آن متفاوت است مورد بعدی این که ورق های وادراتی گران تر و هزینه خیلی زیادی را در برمی گیرد.

مورد بعدی که باید به آن اشاره کرد بازیافت این ضایعات استیل می باشد که به طور کلی 100% قابل بازیافت می باشند بدون این که باعث تغییر در کیفیت آن ها، به راحتی می توانیم ورق های استیل جدیدی را از ضایعات استیل تولید بکنیم. خرید فروش این ضایعات استیل بر اساس وزن و برحسب کیلوگرم بوده است به طور کلی قیمت هرکیلو ضایعات استیل از 65000 تا 90000  بر حسب نوع این ضایعات استیل متفاوت است. ضایعات استیل در شرکت ها و کارخانه جات ها به صورت تمیز و یکدست می باشد و دیگر نیازی نیست که این ضایعات را از هم تفکیک بکنیم. اما ضایعات خانگی مانند شیرآلات قبل ذوب کردن باید کاملا تفکیک و جداسازی شود.

خرید ضایعات استیل چه کاربردی دارد؟

برای بازیافت ضایعات استیل چند مرحله را باید بگذرانیم مانند: آماده سازی و جداسازی، جداسازی مغناطیسی، فشرده سازی، خردایش و جدایش که به توضیح هر کدام می پردازیم. آماده سازی و جداسازی، اولین مرحله برای بازیافت هر محصولی که قابلیت بازیافت را دارد آماده سازی و جدا سازی می باشد در این مرحله ضایعات بررسی می شوند هرگونه وسیله ای که در آن اضافه باشد خارج می شود. لازم به ذکر است که دستی انجام می شود و قطعات بزرگ بعد از جدا سازی در کوره های خیلی بزرگ خورد و شکسته می شوند.

مرحله بعدی در مورد جدایش مغناطیسی می باشد که به توضیح آن می پردازیم. در این روش از آهن رباها یا جدایش مغناطیسی برای جدا سازی گریدهای مختلف قراضه ها استفاده می شود. همان طور که می دانید ضایعات استیل به واسطه آلیاژ های مختلف در گرید ها متفاوتی دسته بندی می شوند. هرکدام خواص مغناطیسی متفاوتی دارد به طور مثال استیل سری 300 به دلیل وجود عنصر نیکل در آلیاژ آن ها خواص غیر مغناطیسی دارند و جذب آهن ربا نمی شوند بر خلاف سری 400 که خاصیت مغناطیسی داد و جذب آهن ربا می شود قراضه های استیل این گونه می باشند، باید استیل مغناطیسی را از غیر مغناطیسی جدا کنیم.

فشرده سازی، در این مرحله قراضه هایی که دسته بندی و جدا سازی شده اند در کوره های بسیار بزرگ فشرده سازی می شوند. معمولا قطعات با چگالی کمتر که نسبت به وزن حجم کمتری دارند با دستگاه هایی مانند عدل سازی و یا بریکت سازی کم حجم می شوند. کاربرد دستگاه عدل سازی توسط سه چکش که هیدورلکی می باشند و دستگاه بریکت سازی توسط دو غلتکی که در حال چرخش می باشند می توانند قطعات، قراضه ها و سفاله ها را کم حجم بکنند. در نتیجه این کار باعث کم تر شدن حجم قراضه ها و  سوفاله ها می شود و هزینه های کمتری برای حمل و نقل می باشند.

بعد از فشرده سازی به سراغ جدایش می رویم، بعد از فشرده سازی ممکن است که قطعات خیلی بزرگی از ضایعات استیل وجود داشته باشد در این مرحله برای کمتر شدن حجم قطعات بزرگ و آماده سازی این قطعات برای ورود به کوره ها در مرحله جدایش انجام می گیرد.

بعد از مرحله جدایش و با جریان گردایی که با واسطه و سنگین انجام می شود. یک مورد دیگر که لازم بود به آن شاره شود، کوره گذاری تفریقی است که برای جدا کردن مس، آلومینیوم، روی و آلودگی از آن استفاده می شود.

خرید ضایعات استیل چه مزیت هایی دارد؟

موادی مانند مقوا، کاغذ، شیشه،  قراضه های آهن و استیل، و برخی از این مواد شیمیایی و زباله ها که در دسته بازیافتی ها قرار گرفته اند. هدف از بازیافت این مواد این است که تا حد خیلی زیاد در مصرف منابع انرژی صرفه جویی شود. بخاطر همین موضوع چندسالی خیلی از افراد در زمینه بازیافت به خصوص بازیافت های قراضه های آهن و استیل مشغول شده اند. همچنین افرادی که به عنوان خریدار ضایعات استیل کار می کنند کمتر پیش می آید که بخواهند مواد دیگری را خریداری بکنند.

از مواردی که باید در رابطه با استیل بدانیم می توانیم به ضد زنگ شدن استیل، استیل 316 و 304، استیل و جذب آهن ربا، بازیافت قراضه های استیل اشاره کرد. منظور از ضد زنگ شدن استیل، استیل زمانی ضد زنگ می باشد که دارای 5/10 کروم باشد.کروم با مخلوط شدن با اکسیژن باعث به وجود آمدن استیل ضد زنگ  خواهدشد. این لایه ها باعث می شوند که حتی قراضه های استیل هم سالم باقی بمانند هرچقدر کروم عنصر های مانند نیکل یا مولیبدن در استیل زیاد می شود خاصیت ضد زنگ شدن در استیل بیشتر می شود.

خرید ضایعات استیل چه مزیت هایی دارد؟

در ادامه استیل 316 و 304 را توضیح می دهیم، استیل 316 از 16 % کروم و 2% مولیبدن و 10% نیکل تشکیل شده در حالی که استیل 304 از 18% کروم و 8% نیکل تشکیل شده اند. استیل ها و قراضه های استیل، چون از نیکل تشکیل شده اند جذب آهن ربا نمی شوند. اما اگر استیل یا حتی اگر قراضه های استیل کروم داشته باشند و از نیکل ساخته شده نشده باشند جذب آهن ربا می شوند. در مورد قراضه های استیل باید گفت صدرصد قابل بازیافت می باشند و بعد از ذوب شدن استیل ها دوباره مورد استفاده قرار می گیرند.

خریدار ضایعات مس باید به این موضوع که آیا این ضایعات بازیافت می شود یا خیر؟ توجه داشته باشید. لازم به ذکر است که  بازیافت این ضایعات مس، قطعا یک اثر خیلی مفیدی بر روی طبیعت و محیط زیست خواهد داشت. بازیافت تمام ضایعات فلز از جمله آن ها ضایعات مس، انقد ارزشمند می باشد که به عنوان یک امر حیاتی برای محیط زیست و به عنوان یک صنعت پردرآمد در کشورهای جهان اول تبدیل شده است.

کلام آخر

از شما نهایت تشکر را دارم که تا پایان مقاله بهترین خریدار ضایعات استیل همراه ما بوده اید. ما در این مقاله به توضیح قیمت استیل و قیمت ضایعات استیل و انواع مختلف استیل پرداخته ایم. امیدوارم توانسته باشیم اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. برای اطلاع بیشتر از این موضوع با شماره های درج شده در داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

3.6/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید