خریدار ضایعات موتور خانه ♻️ + تضمین بهترین قیمت ✅

خریدار ضایعات موتورخانه

خریدار ضایعات موتورخانه چه کسانی هستند؟


در این بخش از مقاله قصد داریم به بررسی کلی خریدار ضایعات موتورخانه بپردازیم. اگر می خواهید در مورد نحوه خرید و فروش ضایعات موتور خانه، شوفاژ، ضایعات رادیاتورآهنی و آلومینیومی، شوفاژ آهنی قیمت آن ها و بازیافت این نوع ضایعات اطلاعاتی کسب کنید. لطفا تا پایان مقاله ضایعات آسیا همراه ما باشید، در ضمن می توانید با شماره های داخل سایت تماس حاصل نمایید.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن 

✅ خریدار ضایعات موتور خانه ✔ ضایعات آسیا
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
🔴 انواع ضایعات 🧲 آهن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

منظور از خریدار ضایعات موتورخانه چیست؟

موتورخانه یک سیستم گرمایشی و سرمایشی است که به کمک فن کویل و رادیاتور محیط های مورد نظر شما را در فصل سرد زمستان گرم و در فصل تابستان خنک می کند. عملکرد موتورخانه ها این گونه است که آب گرم شده به واسطه مولد های حرارتی توسط لوله ها به شوفاژ و رادیاتور انتقال داده می شود. وظیفه نگهداری تجهیزات مکانیکی و الکترومکانیکی جهت گرمایش و سرمایش یک محیط مسکونی، صنعتی، اداری و غیره را بر عهده می گیرد موتورخانه می گویند.

خرید و فروش انواع ضایعات کارخانه ها و ضایعات موتور خانه ها، ضایعات انباری، در محل اداری، مسکونی یکی از دغدغه ها هنگام بازسازی ساختمان و یا تخریب آن ها می باشد. بسیاری از این فلزات قابل فروش و قابل بازگشت به چرخه تولید هستند. بهترین خریدار ضایعات آهن، ضایعات موتور خانه ها، ضایعات چدن، مس، و برنج در تهران ضایعات آسیا می باشد.

عملکرد موتور خانه این  گونه است که در ابتدا آب از سختی گیر عبور کرده و سپس وارد بویلر شده که از قبل آن را نصب کرده اید. پس از آن که آب به وسیله  بویلر ها گرم شد به لوله ها انتقال داده می شود. تا به وسیله آن اجازه تجهیزات توزیع و تبادل گرمایشی داده شود سپس به وسیله آن تجهیزات یعنی فن کویل، شوفاژ و غیره محیط شما گرم خواهد شد.

منظور از خریدار ضایعات موتورخانه چیست؟

شوفاژ یکی از وسیله هایی که مشکلات زیادی را برای بشر حل کرده است که شاید یکی از مهم ترینش، جلوگیری از خطر احتراق باشد. قطعا باید به حالت فرسودگی و ضایعات شوفاژ نیز فکری کرد. بنابراین در مدت کوتاهی پس از معرفی رادیاتورها به جامعه به فکر جمع آوری و بازیافت آن ها افتاد. بازیافت این قطعات فلزی و آهنی از نظر بازیافت آن ها مورد اهمیت واقع شده است.

ضایعات شوفاژ بنابر جنس که دارند خریداری و بازیافت می کنند. بازیافت این ضایعات بسیار مورد اهمیت است. زیرا علاوه بر کمک به جلوگیری از آلودگی محیط زیست به حفظ سرمایه های ملی مانند منابع فلزی نیز می پردازد. زمانی که احتیاج به تعویض رادیاتور در موتورخانه ها با سیستم جدید باشد، ضایعات شوفاژ تولید خواهد شد که ضایعات تولید شده انواع مختلفی دارد.

ضایعات موتورخانه ها شامل چه نوع ضایعاتی می باشد؟

انواع ضایعات موتورخانه ها شامل رادیاتور، که انواع رادیاتور شامل رادیاتور پانلی، رادیاتور پره ای، رادیاتور آلومینیومی. رادیاتور آلومینیومی به لحاظ روش تولید به سه دسته تقسیم بندی می شود. رادیاتورهای آلومینیومی تمام دایکاست، رادیاتور های آلومینیومی اکسترود، رادیاتور آلومینیومی دایکاست اکسترود در ادامه در مورد مزایای داشتن رادیاتور ها برای شما توضیحاتی را شرح می دهیم.

از مزایای رادیاتور می توانیم به سبک بودن، زنگ نزدن رادیاتورهای آلومینیومی در بلند مدت، طول عمر بالا و مقاومت بالا در برابر ترک خوردگی ها، سازگاری با محیط زیست، و بازیافت آلومینیوم آن ها، قابلیت حرارات بهتر و بالاتر نسبت به رادیاتورهای فولادی مواردی که می توانیم به عنوان مزایا به آن اشاره کنیم. رادیاتور آلومینیوم نسبت به رادیاتور های فولادی قیمت بالاتری دارد در نتیجه قیمت ضایعات آن هم بیشتر است.

رادیاتور های آلومینیومی به این شکل که در خانه ها می بینید استفاده می گردد. از این شوفاژ ها در گرمایش خانه ها، اماکن عمومی، ادارات بهره می گیرند. آلومینیوم ها به دلیل در دسترس بودن، قابلیت بازیافت، و به دلیل قیمت مناسب انتخاب شده است. این وسایل به طرز قابل توجهی سبک تر از انواع رادیاتورها می باشد. گاهی از سرب هم در ترکیب این سیستم ها استفاده می شود.

رادیاتورهای فولادی، این گرم کننده برای تامین حرارت در بعضی از محل ها استفاده می شود. ورق های فولادی به کار گرفته شده در آن ها، برخلاف آلومینیوم در معرض زنگ زدگی هستند. به همین دلیل لایه ای از جنس پلی استر آن ها را می پوشاند تا از خوردگی جلوگیری شود. سبکی در وزن آن ها، و قدرت بالا در انتقال حرارت در پکیچ شوفاژهای آلومینیومی می باشد که در این وسیله نخواهد بود.

ضایعات موتورخانه ها شامل چه نوع ضایعاتی می باشد؟

زمانی که رادیاتورها فرسوده می شوند، نیاز به تعویض و جایگزینی آن ها احساس می شود. در چنین شرایطی مقدار زیادی از ضایعات شوفاژ که از جنس آلومینیوم و شوفاژ هستند تولید می گردد که باید فرآوری شود. جمع آوری ضایعات فلزی این قراضه ها را خریداری و به بازیافت کنندگان به فروش می رسانند. در کارخانه های بازیافت، ضایعات دریافت شده وارد کورها و فرآوری می شوند.

گذشته از مواد غیر فلزی که در ساخت رادیاتور به کا رفته است، بخش زیادی از آن را قطعات فلزی تشکیل می دهند. وقتی از بازیافت و ضایعات شوفاژ صحبتی می شود بیشتر بخش فلزات آن مورد توجه واقع شده است. جنس فلز رادیاتور ها متفاوت است فلز به کار رفته در آن ها می تواند آلومینیوم، مس، فولاد، برنج باشد و قیمت های مختلفی خواهند داشت و طبیعتا ضایعات آن هم ارزش های مختلفی دارد.

ضایعات موتور خانه چیست؟

 • سیستم بازیافت کندانس موتور خانه بخارشامل موارد زیر می باشد
 • دارای یک تانک کندانس با یک اختلاف ارتفاع کافی و مناسب، همراه با پمپ آن که فشار لازم  را برای پمپ کندانس تامین می کند
 • کلیه سازه های فلزی مورد نیاز، شاسی و نردبان در صورت نیاز
 • دو عدد پمپ کندانس و الکترو موتور به همراه شیر یک طرفه، شیر موتور و خط گردش پشتیبان آن
 • لوله کشی های کندانس دی اریتور، از ورودی های دی اریتور تا خرجی تانک کندانس، شامل تمامی شیرآلات های لازم برای شیر های موتوری، قطعات و اتصالات مورد نیاز
 • تمام قطعات مورد نیاز برای لوله کشی های کندانس، عایق کاری، شیرآلات، اتصالات، بست آویز و ساپورت به منظور تکمیل سیستم

ضایعات موتور خانه چیست؟

اجزای موتور خانه شامل بولیر که لوله آتش که معمولا مجهز به امکانات زیر می باشد به آن ها اشاره می کنیم.

 • بخش های بولیرها تحت فشار نیستند که شامل روکش و عایق کاری ها، مواد نسوز و مقاوم، شاسی ها و نردبان ها، محفظه گاز بدنه و فلنج ورودی دودکش است.
 • دریچه هایی که ضروری برای بازدید می باشند، دریچه هایی برای تعمیر دستی، دریچه های آدم رو، درهای ارتباطی و مجراهای احتراق در طراحی های بولیرها لحاظ شده اند.
 • شیرهای یک طرفه و شیرهای قطع و وصل موتور خانه
 • سکوها، نردبان ها، پله ها، تجهیزات فلزی، نرده ها و مسیرهای عبوری
 • خطوط و لوله های مرتبط با لوله ها شیر آب و بخار، شیرآلات های مورد نیاز آن ها و فیتینگ ها
 • نازل ها و اتصالات مربوط به هر کدام از تجهیزات موتور خانه های گرمایی.

موتورخانه ها یک از قسمت ها بسیار مهم در صنایع می باشد. لازم به ذکر است که گفته شود که بر اساس کار موتورخانه ها، تامین گرمایش ساختمان ها و تامین آب گرم برای آپارتمان و ساختمان های چند طبقه می باشد. موتورخانه ها از جزا و انواع مختلفی ساخته شده اند که یکی از آن ها شیرآلات برنجی می باشد. شیرآلات های مختلفی در ساختار موتورخانه استفاده شده است، در حقیقت علاوه بر شیر های برنجی شیرآلات های مختلف دیگر در آن به کار رفته است.

همان طور که گفته شد موتور خانه ها به قسمتی از اجزا ساختمان های چند طبقه می باشد که قادر به گرم کردن ساختمان ها باشند به طور کلی آب گرم را به تمام ساختمان تامین کند در نتیجه از قطعات و اجزای بسیار منحصر به فردی در سیستم موتورخانه ها استفاده می شود. از قسمت تشکیل دهنده موتورخانه ها می توانیم  به آب موتورخانه ها، مشعل نصب دیگ رو موتور خانه ها، سیستم موتور خانه، پمپ سیستم موتور خانه، چیلر سیستم موتور خانه، سیستم هوشمند موتورخانه ها اشاره کنیم.

عملکرد خریدار ضایعات موتورخانه چگونه می باشد؟

در مقررات ملی ساختمان ها در مورد جنس لوله های موتورخانه ها  به صورت شفاف روشی بیان نشده است. اما معمولا در نقشه های مشاورین جنس لوله های موتور خانه ها از نوع فولاد جوشی درزدار با وزن متوسط مطابق یکی از استاندداردهای DIN2440 و BS1387 پیشنهاد شده است. و اگر بخواهیم آن چه که در بازار عرف است لوله ای تهیه کنیم باید دارای مشخصات فنی باشد و باید از لوله های فولادی درزدار سنگین یا API سنگین لوله سفارش بدهیم.

انجام یک لوله کشی اصولی و استاندارد می تواند به دوام موتورخانه های شرکت ها بیفزاید، به همین دلیل باید از بهترین لوله ها و اتصالات برای ساختمان ها استفاده کرد. معمولا لوله های مورد استفاده در تاسیسات موتور خانه ها عمدتا از جنس لوله های مانیسمان، لوله های سیاه و لوله های گالوانیزه می باشند. همچنین شیرآلات های مورد استفاده در موتور خانه ها معمولا از جنس چدن، آلومینیوم، برنج و پلیمر می باشند.

یکی از موارد که خریدار ضایعات گالوانیزه باید به آن توجه کند این است که گالوانیزه به صورت ورق است که توانسته مزیت و فواید بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. همین فواید باعث شده است که نه تنها خریدار گالوانیزه افزایش پیدا کند، بلکه با بازیافت آن به حفظ محیط زیست کشور هم کمک زیادی می گردد. از آهن گالوانیزه در ساخت مختلفی بهروری می شود که هر کدام کاربردهای ویژه را خودش اختصاص داده است.

عملکرد خریدار ضایعات موتورخانه چگونه می باشد؟

معاینه فنی موتورخانه ها روشی بسیار کم هزینه برای عیب یابی و سودمند برای کاهش مصرف انرژی و گاز های آلاینده محیط زیستی در ساختمان می شود. مطالعات گوناگونی بر روی معاینه فنی موتورخانه ها انجام می شود به طوری که امروزه دستو العمل فنی موتورخانه ها در قالب استاندار ملی به شماره ISIRI16000 تدوین شده است.

موتورخانه ها در اکثر ساختمان ها در طیقه زیر زمینی می باشد ولی موتوخانه های برج ها در طبقات مختلف ساخته شده اند. برج های مسکونی، اداری، تجاری و غیره به یک موتورخانه بزرگ جهت تهویه، گرمایش و سرمایش هوا نیاز دارد. معمولا در صورت پاسخگو نبودن موتورخانه های مرکزی ها در طبقات پایین برج ها،به ازای هر چند طبقه از برج یک موتورخانه در نظر گرفته می شود.

موتور خانه ساختمان در هر نقطه ای که اقدام به ساخت و ساز می کنید یکی از بخش های بسیار مهم می باشد که باید با نهایت توجه انجام شود. شاید اکثرا از موتورخانه های ساختمان اطلاعات چندانی نداشته باشند و حتی ممکن است برای خرید موتورخانه برای ساختمان خود دچار مشکل شوند. باید بگوییم که موتورخانه ها از بخش های اصلی ساختمان چند طبقه به شمار می رود.

موتور خانه ها در ساختمانی که به شکل اتاق و یا فضایی از ساختمان را مورد استفاده قرار می دهد. معمولا در اتاق های موتور خانه ها تجهیزات الکتریکی و مکانیکی قرار می گیرد. باید دقت داشته باشیم که ابعاد این ساختمان بسته به اندازه ساختمان می باشد در ساختمان های که کوچیک هستند معمولا یک اتاق برای موتور خانه ها کافی می باشد.

ویژگی های خریدار ضایعات موتورخانه ها

معمولا تجهیزات و همچنین اجزا موتورخانه های بزرگ توسط مهندسان در این زمینه انجام می گیرد. تعمیر همچنین تضمین سلامت از نکاتی که باید خیلی به آن توجه داشته باشیم.امروزه بیشتر موتورخانه ها توسط سیستم های کنترلی مورد بررسی قرار می گیرند در واقع این روش، روش مدرنی می باشد که سیستم کنترل ساختمانی مانند تجهیزات ایمنی، روشنایی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه موتورهای ساختمانی شباهت زیادی به پکیج دارد. تنها تفاوتی که می توان گفت این است که موتورخانه ها از دیگ بخار استفاده می کنند در واقع باید برای حرارت دادن به این دیگ ها از مشعل های متناسب با سایز آن ها استفاده شود. منطقی است که موتورخانه ها در ساختمان هزینه بیشتری نسبت به پکیج ها دارند.

ویژگی های خریدار ضایعات موتورخانه ها

برای داغ شدن موتورخانه ها از گاز و گازوئیل استفاده می شود که پس از داغ شدن آب زیادی را تنظیم می کنند دودی که از احتراق برای گرم کردن دیگ ها استفاده می شود توسط پمپ های به داخل لوله ها هدایت می شوند. این آب گرم کن ها در واقع به مکان های مصرفی این اجازه را می دهد که از طریق لوله های که تعبیه شدند، آب را از موتورخانه ها به سایر نقاط منتقل می کنند.

کلام آخر

در این بخش از مقاله به توضیح خریدار ضایعات موتور خانه پرداختیم. امید داریم که اطلاعات ذکر شده در این مقاله مفید شما واقع شده و استفاده بهینه را از آن ها برده باشید.در این مقاله ما به بررسی ضایعات موتورخانه، بازیافت لوله های موتورخانه، کاربرد موتور خانه ها در ساختمان ها توضیحاتی دادیم. در حال حاضر کشورهای اروپایی با کشور های بزرگ دنیا در حاضر در حال رقابت در زمینه پیشرفت هر چه بیشتردر صنعت بازیافت بوده اند. برای اطلاعات بیشتر به سایت ضایعات آسیا مراجعه کنید، در ضمن با شماره های داخل سایت تماس حاصل نمایید.

 

3.8/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید