مرکز فروش ضایعات آهن در تهران ♻️ | ضایعات آسیا

مرکز فروش ضایعات آهن در تهران

بهترین مرکز فروش ضایعات آهن در تهران


در این مقاله ما سعی داریم تا شما کاربران گرامی را با مرکز فروش ضایعات آهن در تهران آشنا کرده، به نحوه ی عملکرد آن در خصوص خرید و فروش و قیمت گذاری ضایعات آهنی پرداخته و چگونگی بازیافت و فواید ضایعات را شرح دهیم. خواهشمندم تا پایان مقاله ضایعات آسیا همراه ما باشید و از محتوای مقاله، استفاده لازم را ببرید. در صورت نیاز به فروش ضایعات آهن خود، می توانید با شماره های قرار گرفته در صفحه تماس حاصل فرمائید.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن 

✅ مرکز فروش ضایعات آهن در تهران ✔ ضایعات آسیا
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
🔴 انواع ضایعات 🧲 آهن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

مرکز فروش ضایعات آهن در تهران و عملکرد آن

امروزه بازار خرید و فروش ضایعات آهن به دلایل بسیاری افزایش پیدا کرده و به یک صنعت گسترده تبدیل شده است. از جمله مراکز فعال در این عرصه، مرکز فروش ضایعات آهن در تهران است که ضایعات آهنی خود را به خریدار ضایعات آهن در تهران و یا سایر شهرها عرضه می کند. شاید در گذشته این صنعت چندان مورد توجه و پیشرفت نبوده باشد اما در عصر حاضر بسیار اهمیت پیدا کرده و تقریبا در همه جای دنیا انتشار یافته است.

مرکز فروش ضایعات آهن در تهران و عملکرد آن

استفاده مفید و کارآمد از قراضه ها برای مراکز خرید و فروش ضایعات آهن در تهران یک برنامه مهم و کاربردی است که در جهت به انجام رساندن آن تصمیمات جامع و کاملی را اتخاذ می کنند. با توجه به گسترش جمع آوری و بازیافت ضایعات آهن و تولید مجدد آن،خریدار ضایعات آهن  همواره به دنبال همکاری با عرضه کننده ای است که بتواند مراحل کار خرید و فروش ضایعات آهنی را با توجه به بهترین و مناسب ترین قیمت های روز بازار و شرایط حمل و نقل مناسب، سریعا به انجام برساند.

مرکز فروش ضایعات آهن در تهران از جمله عرضه کننده هایی است که بهترین خریدار ضایعات فلزی از جمله خریدار ضایعات مس می تواند در بخش های مربوطه، راجع به خرید و فروش ضایعات فلزی خود، با این شرکت پای معامله بنشینند.

مطلب پیشنهادی : خریدار ضایعات آهن

ضایعات و اهمیت بازیافت آن

یکی از پرکاربردترین و رایج ترین اصطلاحاتی که امروزه توسط بسیاری از افراد جامعه مطرح می شود و اکثریت مردم نیز آن را می شناسند و با آن سر و کار دارند، تعریف ضایعات آهنی است. ضایعات در معنای کلی و عام قسمتی از محصولات و تولیداتی هستند که در روند فرآیند آن محصول دچار نقص شده یا دیگر قابلیت استفاده نداشته باشند. این پسماندها به خودی خود ارزش پولی ندارند اما چنان چه  توسط خریدار ضایعات آهن جمع آوری شده و برای احیای مجدد بازیافت شوند، اهمیت به سزایی پیدا می کنند.

به طوری که شرکت ها و مراکز بسیاری از قِبل فعالیت در صنعت آن، اشتغال گسترده و کسب و کار پررونقی را راه اندازی کرده اند. آهن از جمله فلزات مهم و پرکاربرد در زندگی امروزه ی بشر است که قدمت آن تنها به حال محدود نمی شود.

ضایعات و اهمیت بازیافت آن

این فلز مهم که تقریبا نقش حیاتی در بسیاری از صنایع و سازه ها ایفا می کند، پس از گذشت سال ها به قراضه تبدیل شده و به صورت ضایعات آهنی وارد طبیعت می شود. بازیافت ضایعات آهن از تولید آن به صرفه تر است و رها کردن آن در طبیعت به محیط زیست و انسان آسیب می رساند. اهمیت بازیافت ضایعات آهنی بازمی گردد به دوران انقلاب صنعتی و نظام سرمایه داری در اروپا.

در عصر انقلاب صنعتی، انباشت بی رویه ضایعاتی که از کارخانجات به جای می ماند و مضرات خطرناکی که به دنبال داشت، صاحب نظران و مدیران را به فکر وا داشت تا برای جلوگیری از تجمع و زیان ضایعات انباشت شده یک برنامه ی کاربردی و هدفمند جهت احیا و بازگردانی مجدد این پسماندها به زندگی انسان ارائه دهند تا مشکلات ناشی از آن را کاهش دهند یا به طور کلی از بین ببرند.

بازار خرید و فروش ضایعات آهنی که به بازیافت ضایعات می پردازد به نوعی در عملکرد زیست محیطی نقش به سزایی داشته است و با این کار به حفظ منابع طبیعی و محیط زیست و نیز کاهش آلودگی های آب و خاک جلوگیری می کند. موارد کثیری از ضایعات آهن، به طور گسترده از زباله های ضایعاتی بخش های تولید کننده جمع آوری می شود. مانند: ساخت و ساز لوازم خانگی، خودروسازی، راه آهن ها، پل سازی، ماشین آلات و آهن آلات به جا مانده از وقایع طبیعی و …

قیمت گذاری ضایعات آهنی از چه طریقی صورت می گیرد؟

ضایعات را بر اساس عوامل مختلفی قیمت گذاری می کنند که یکی از آن عوامل نوع کارکردشان است. مرکز فروش ضایعات آهن در تهران، ضایعات خود را با توجه به عوامل مختلفی قیمت گذاری کرده و به فروش می رساند. از مهم ترین عوامل آن می توان به شرایطی چون مکان، زمان و شخص معامله گر اشاره کرد. این قیمت گذاری ها به دو روش مستقیم و غیر مستقیم انجام می پذیرد.

در روش نخست با طرف قرار داد پای میز مذاکره نشسته و به صورت حضوری این کار را انجام می دهد یا آن که به طور غیر مستقیم و از طریق سایت ها و اطلاع رسانی های اینترنتی از شرایط روز با خبر شده و ضایعات آهنی خود را قیمت گذاری می کند.

قیمت گذاری ضایعات آهنی از چه طریقی صورت می گیرد؟

البته روش دیگری نیز برای خرید و فروش ضایعات آهنی وجود دارد که اغلب از آن در مواقع ضروری استفاده می شود. در این روش مراکز فروش ضایعات آهن، محصول ضایعاتی خود را به خریدار ضایعات آهن نشان می دهند و پس از قیمت گذاری به مرحله حمل و نقل و جابه جایی توسط خریدار  می رسد. اما باید توجه کرد که قیمت های ارائه شده توسط سایت ها و صفحات اینترنتی لزوما قیمت روز بازار نیست و باید نوسانات قیمت را نیز در نظر گرفت.

چرخه ی بازیافت ضایعات آهنی و دسته بندی آن

بازیافت ضایعات آهنی در یک چرخه، ابتدا توسط مصرف کنندگان عمومی (مردم) و تولید کنندگان صنایعی که به ساخت و ساز مشغول هستند خریداری شده و پس از اعمال مراحل لازم، آن ها را به مصرف کنندگان، انبارهای قراضه و کارخانه خرید ضایعات آهن می فروشند. مرکز خرید و فروش آهن در تهران پس از آن که قراضه ها را جمع آوری و انباشت کرد، آن ها را دسته بندی کرده و پس از مراحل جداسازی توسط ماشین آلات مخصوص، جهت تفکیک و قالب بندی آماده می کند.

در ادامه ی امر، مرکز فروش ضایعات آهن در تهران این ضایعات را برای ذوب، به دست مصرف کنندگانی که در حوزه ی ذوب و فرآوری مجدد فعالیت دارند می سپارند تا در در کوره های مخصوص آن ها را ذوب کرده و طی مراحلی به بازیافت و تولید مجدد برسانند.

چرخه ی بازیافت ضایعات آهنی و دسته بندی آن

ضایعات به دو دسته ی معمولی و غیر معمولی تقسیم می شوند. دسته ی اول به دلیل نقص در فرآیند تولید به وجود آمده و قابلیت بازیافت و تولید مجدد را دارند. اما دسته ی دوم ناشی از بی دقتی و اشتباهات نیروی انسانی و یا کیفیت پایین مواد است. خریدار ضایعات آهن به این ردیف از ضایعات به چشم ضرر و زیان مالی در روند تولید نگاه می کند. ضایعات آهنی از جمله بهترین ضایعاتی هستند که بیشترین درصد تولید را دارند. علاوه بر این دسته از ضایعات، ضایعات دیگری نیز وجود دارند که با عنوان ممنوعه از آن ها یاد می شود.

این گروه از ضایعات بسیار حساس بوده و مراحل کار آن باید زیر نظر مراجع و مراکز قانونی صورت بپذیرد. از این موارد می توان به تولیدات جنگی اشاره کرد. در زیر به چند مورد از مهم ترین ضایعات فلزی اشاره می کنیم:

 1. آهن
 2. چدن
 3. آلومینیوم
 4. مس
 5. سرب
 6. روی و …

انواع ضایعات و کاربردهای آن در زندگی انسان

ضایعات از نظر کاربرد، تولید، مواد سازنده و آلیاژهای به کار رفته در آن و نیز از نظر حجم و قابلیت بازیافت به انواع متخلفی تقسیم بندی می شوند. از جمله:

 • فلزی: قیمت آن با توجه به عوامل مختلفی از جمله تغییر در قیمت دلار، متنوع و پر سود است. مانند: مس، روی، آهن، آلومینیوم، چدن و…
 • غیر فلزی: از دیدگاه اقتصادی و قابلیت بازیافت مجدد قیمت گذاری می شوند. ضایعات غیر فلزی همانطور که از اسمش پیداست، هر چیز غیر فلزی را شامل می شود. مانند سنگ، کاغذ، شیشه و …
 • الکترونیک و الکتریکی: این گروه می توانند پس از اسقاط بازیافت شده و بار دیگر به تولید برسند. مانند: گوشی مبایل، لامپ، سیم و …
 • صنعتی: این نوع از ضایعات در فعالیت های صنعتی و تولیدی به کار گرفته می شوند. اکثر ضایعات صنعتی از مواد ساختمانی حاصل می شود.
 • خانگی: به ضایعاتی که در خانه به وجود می آیند اطلاق می شود. ضایعات فلزی، غیر فلزی، الکترونیک و … از این دسته اند.

انواع ضایعات و کاربردهای آن در زندگی انسان

از جمله کاربردهای آهن در زندگی انسان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. صنعت هنر
 2. ابزار و وسایل خانگی
 3. پل سازی، راه سازی و …
 4. صنعت پیمانکاری و ساختمان سازی
 5. صنعت هواپیما سازی و کشتی سازی
 6. صنعت تولید لوازم پزشکی و سلاح های نظامی و …

و کاربردهای بسیاری که شاید اکثریت افراد یک جامعه به آن ها توجه نکرده باشند.

کلام آخر

در مقاله ای که خواندید تلاش کردیم تا شما کاربران گرامی را با مرکز فروش ضایعات در تهران آشنا کرده و نوع عملکرد آن در زمینه خرید و فروش و قیمت گذاری ضایعات را شرح دهیم. همچنین انواع ضایعات و دسته بندی آن را ذکر کردیم و به اهمیت و مراحل بازیافت آن در زندگی پرداختیم. از شما عزیزان سپاسگزاریم که تا اینجای مبحث با ما همراه بودید. امیدواریم که مطالب ارائه شده مورد رضایتمندی شما واقع شده باشد. از شما خواهشمندیم، چنان چه تمایل به خرید و فروش ضایعات آهنی خود داشتید، با شماره های قرار گرفته در صفحه تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید