بهترین خریدار ضایعات باطری ♻️ + تضمین بهترین قیمت ✅

بهترین خریدار ضایعات باطری

بهترین خریدار ضایعات باطری چه کسانی هستند؟


در این بخش از مقاله قصد داریم تا شما همراهان گرامی را با  بهترین خریدار ضایعات باطری آشنا کرده و به طور مختصر توضیحاتی در مورد خرید و فروش ضایعات باطری شرح دهیم و کاربرد آن ها را برایتان نام ببریم. از شما کاربران گرامی خواهشمندیم تا پایان مقاله ضایعات آسیا همراه ما باشید. در ضمن برای فروش ضایعات خود با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن 

✅ خریدار ضایعات باطری ✔ ضایعات آسیا
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
🔴 انواع ضایعات 🧲 آهن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

منظور از خریدار ضایعات باطری چیست؟

تمام افرادی که با وسایل نقلیه سروکار دارند، با ضایعات باطری آشنا هستند. این ضایعات حاصل از فعالیت ماشین ها بوده و به عنوان پسماند ویژه در کل جهان شناخته شده است. تمام وسایل نقلیه مانند موتورسیکلت، ماشین های سواری، تراکتورها و سایر وسایل نقلیه به یک نیروی محرک نیاز دارند که حرکت کنند. شاید برایتان سوال پیش بیاید که به چه محصولاتی ضایعات گفته می شود، به آن دسته از محصولاتی که دیگر  سالم نیستند و ارزش فروش دارند، ضایعات گفته می شود.

خریدار ضایعات آهن، محصولاتی که دیگر کاربرد ندارد را خریداری می کند به این محصولات ضایعات گفته می شود که باعث جلوگیری از هدر رفتن منابع انرژی می شود. به عبارت دیگر ضایعات آهن بعد از مصرف به شکل آهن قراضه درآمده و می توان مجددا مورد استفاده قرار داد به این فرایند آماده سازی بازیافت آهن قراضه گفته می شود. بازیافت از هدر رفتن منابع ارزشمند جلوگیری می کند و انرژی مصرفی را کاهش می دهد در نتیجه گازهای گلخانه ای کاهش می یابند.

معمولا در تمام وسایل نقلیه نیرو لازم برای حرکت توسط باطری تامین می شود. تمام باطری ها یک عمر مفید دارند و بعد از تمام شدن عمر مفید خود به ضایعات تبدیل می شوند. در جهان پسماند های باطری به عنوان گران قیمت ترین پسماندها شناخته شده است و از بازیافت آن  باطری جدید و از جعبه آن در برخی صنایع دیگر مورد استفاده قرار داد. پسماندهای ضایعات باطری در کارخانه های مخصوص خود له و خورد می شود و مواد داخل آن بار دیگر در ساخت باطری جدید استفاده می شود به همین علت است که ضایعات باطری به عنوان یک پسماند گران قیمت شناخته می شوند.

منظور از خریدار ضایعات باطری چیست؟

یک نکته بسیار مهم در مورد ضایعات باطری و باطری های فرسوده این است که ضایعات باطری و باطری های فرسوده جزو یکی از زباله های بسیار خطرناک می باشند باید طبق یک سری مقررات خاص آن ها را منهدم کرد و دوباره از آن ها استفاده کرد به دلیل این که این فلزات بسیار سنگین هستند و  از موادی مانند: جیوه، سرب، روی نیکل و کادمیوم تشکیل شده است. این فلزات قابلت تجزیه شدن را ندارند و نمی توانند که خود به خود به چرخه طبیعت برگردند و به مرور به محیط زیست آسیب می زنند.

جمع آوری ضایعات باطری و باطری های فرسوده اعم از ضایعات باطری های خودرو، ضایعات باطری های یو پی اس، ضایعات باطری های موتور سیکلت، ضایعات باطری لیفتراک هم به عنوان یک فعالیت اقتصادی و هم به عنوان یک فعالیت زیست محیطی مورد توجه قرار می گیرد در نتیجه تمام افرادی که با این نوع ضایعات سروکار دارند باید برای اسقاط و به فروش رساندن ضایعات باطری و باطری های فرسوده  خود را در الویت خود قرار دهند که می توانند به محیط زیست کمک کنند و  همچنین به چرخه اقتصادی کشور کمک می کنند.

چند نوع ضایعات باطری داریم؟

وزن ضایعات باطری به فلزات به کار رفته در آن بستگی دارد. این پسماند های فلزی مانند سرب، قلع، اسید و آنتیموان است. هر چقدر که وزن سرب داخل باطری ها بیشتر باشد قیمت آن هم بیشتر است. معمولا برای فروشندگان ضایعات این سوال پیش می آید که این ضایعات را باید به کجا تحویل بدهیم؟ بهترین کار برای فروشندگان ضایعات باطری این است که ضایعات خود را با شرکت هایی معامله کنند که خودشان فرایند حمل و نقل و تحویل ضایعات باطری را انجام می دهند، که  یکی از شرکت هایی که این گونه مزایا را در اختیار مشتریان قرار می دهند گروه ضایعات کاران می باشد.

یکی از مواردی که در فروش ضایعات باطری باید به آن توجه کرد این است که یک خریدار ضایعات باطری پیدا کنید که بتوانی به طور کامل اعتماد کنید که شرکتی که با آن قرارداد می بندید از قیمت روز اطلاع کامل دارد. چند عامل می تواند بر قیمت باطری اثر بگذارد مانند: قیمت ارز، شرایط بازار، قیمت سرب. در بازارهای جهانی علاوه بر این تمام که پسماند ها را به قیمت روز معامله می کنند هزینه را به صورت نقدی به مشتری پرداخت می کنند.

چند نوع ضایعات باطری داریم؟

قیمت سرب در بازار های جهانی هر چقدر بیشتر باشد، به همان اندازه قیمت ضایعات باطری هم افزایش پیدا می کند، زیرا اساس خرید ضایعات باطری سرب داخل آن می باشد. همچنین هر چقدر قیمت ارز بالا باشد، نوسانات بیشتر خواهد شد و قیمت ضایعات باطری  افزایش خواهد یافت. خرید ضایعات باطری به صورت کیلویی و آمپری محاسبه می شود.

کاربرد اصلی خریداری ضایعات باطری چیست؟

شاید با خودتان بگویید که برای ضایعات باطری چه اتفاقی می افند؟ باید در پاسخ به این سوال بگوییم که برای جلوگیری از هدر رفتن ضایعات باطری باید مراحل زیر را طی کنیم، در مرحله اول ضایعات را به کارخانه های مخصوص خود انتقال دهید پس از آن کارخانه ها ضایعات را به صورت کامل خورد و له می کنند و مواد داخل باطری را برای باطری جدید استفاده می کنند.

از آن جایی باطری های بازیافتی را برای باطری های جدید مورد استفاده قرار می دهند، این ضایعات گران و قابل فروش می باشند. تمام شرکت هایی که خدمات پس از فروش اتومبیل را ارائه می دهند باطری ماشین ها را جمع آوری می کنند و به ضایعات کاران تحویل می دهند.

نکته بسیار مهم در مورد ضایعات باطری دست دوم این است که بسیار خطرناک می باشند و دارای مواد سمی و حاوی اشتعال هستند برای دفع آن ها باید شرایط خاص رعایت بشود. انواع باطری های ضایعاتی و فرسوده عبارتنداز ضایعات باطری خودروها، باطری ضایعات یو پی اس، ضایعات باطری موتور سیکلت، ضایعات باطری لیفتراک جمع آور این ضایعات کمکی بسیاری به حفظ محیط زیست می کند. بنابراین پیشنهاد ما به تمام مصرف کنندگان این می باشد که به محض این که عمر مفیدن بودن باطری ها به پایان رسید، آن ها را به یک محل جمع آوری زباله های خطرناک تبدیل کرده و بفروشید.

دلیل برای فروش این ضایعات این است که هم برای کاربران سود خواهند برد و هم از آسیب رساندن به محیط زیست جلوگیری می شود از طرف دیگر به چرخه اقتصادی و صنعت باطری کشور کمک می کنید. دستاوردهای جدید در جهان این امکان را به مصرف کنندگان می دهد تا از ویژگی های جدید تولید شده استفاده بکنند و با کمک مبدل کالدو میتوانیم از هر نوع ماده سرب استفاده بکنیم و باطری تولید کنیم که تمام محتوای بازیافتی را در بر داشته باشد مانند شبکه ها، موادفعال، که قابل استفاده می باشند.

برای فروش ضایعات باطری باید اطلاعات کافی داشته باشید با اطلاعات کافی می توانید آن ها را به قیمت مناسبی بفروشید، در نتیجه می توانید قراردادهای سودمندی را منعقد کنید. به طور مثال برای فروش ضایعات باطری خود باید به وزن آن توجه بکنیم، زیرا باطری ها بر اساس وزن خریدار می شود که به کیلوگرم می باشد. هر چه ضایعاتی که می خواهید بفروشید سنگین تر باشد، شرکت هزینه بیشتر را به شما پرداخت می کند.

ما هر ساله میلیون ها زباله هایی که غیر بازیافت هستند را تولید می کنیم که امکان برگشت آن به چرخه صنعت های دیگر وجود ندارد یکی از آن ها زباله ضایعات باطری هستند.

آیا ضایعات باطری برای محیط زیست و انسان خطراتی را به همراه دارد؟

انواع باطری ها یک بار مصرف و باطری هایی که قابل شارژ می باشند مانند باطری های رایانه ها، گوشی های تلفن همراه، تجهیزات رایانه ای، تلویزیون، باطری های خودرو، باطری کتابی و…جزو پسماندهای الکترونیکی محسوب می شود. این فلزات به دلیل وجود فلزات سنگین و سمی مانند سرب، آلومینیوم، نیکل، و موادی همچون جیوه، آرسنیک و کادمیوم شدت خطرناک بیشتری دارند. در سال های گذشته خبر از 800 میلیون کودک  که در معرض خطر مسمومیت از آب های آرسنیک و سرب داد.

سم باطری های غیر قابل بازیافت، سرب باطری های خودرو و سایر باطری های که قابل بازیافت هستند، به عنوان یکی از منابع مهم و اصلی سرب معرفی شده اند. این سم ها با نفوذ در آب های زیر زمینی، پوسته زمینی و محصولات کشاورزی، آب های آشامیدنی و به طور کلی خوراک روزانه گیاهان و جانوران می شوند و ممکن است سلامت آن ها را به خطر بیندازد.

چند مسئله برای حل این مشکل ارائه می دهیم که در ادامه مرور می کنیم طول باطری های که عمر بیشتری دارند، تفکیک باطری های مصرف شده و ضایعاتی از سایر زباله ها، تولید و وارد کردن باطری های که برای محیط زیست آسیب کمتری داشته باشد.

قرار دادن یک برنامه ای جامع برای مدیریت این ضایعات فرسوده و کهنه که در اصطلاح به آن ها روش بازیافت صنعتی گفته می شود. همه باطری های که قابل بازیافت هستند مانند باطری های خودرو، باطری موتور سیکلت، باطری های ups، و حتی باطری های اتمی و خورشیدی، دارای یک عمر مفید که بین 2 تا 3 سال هستند، عمر مفید یعنی بازده زمانی یک باطری عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

وقتی عمر مفید آن ها به پایان برسد دیگر قابل قبول نیستند و باطری فرسوده یا ضایعات باطری محسوب می شوند، اما با بازیافت می توانیم از ورود آن ها به طبیعت جلوگیری بشود.

آیا ضایعات باطری برای محیط زیست و انسان خطراتی را به همراه دارد؟

دلیل اصلی این که باطری های فرسوده قابل بازیافت هستند، سرب و سایر فلزات گران قیمت که تشکیل دهنده باطری می باشد. به همین دلیل است که، شرکت های ارائه کننده خدمات و خرید باطری های فرسوده و خرید باطری های اقساطی و فرسوده مانند باطری های فرسوده یو پی اس، باطری اسیدی فرسوده، باطری فرسوده لیفتراک و… را جمع آوری می کنند که برای فعالیت های اقتصادی و قدمی بسیار مهم برای حفظ محیط زیست و آسیب زدن به آن می باشد. این شرکت ها همیشه به قیمت روز این باطری های فرسوده را خریداری می کنند.

کدام یک از باطری های فرسوده و ضایعات باطری قابل بازیافت می باشند؟

به طور کلی تمام ضایعات باطری قابل بازیافت نیستند، فقط ضایعاتی وارد فرآیند بازیافت می شوند که از فلزات گران قیمت و با ارزش تولید شده باشند. فلزاتی که می توانیم دوباره به چرخه طبیعت برگردانیم مانند ضایعات باطری های خودرو های سواری مانند باطری هایی که برای خودرو سواری و تراکتور استفاده می شود، باطری های فرسوده لیفتراک مانند باطری های صنایع مخابراتی و باطری هایی که در نیروگاه های تولید برق مصرف می شود، ضایعات باطری های موتور سیکلت مانند باطری های 12 ولت اسیدی یا باطری های ups که باطری های موتور سیکلت می باشند.

در ادامه آن ها می توانیم به باطری های فرسوده ups که این باطری ها صنعتی  که از نوع سیلد اسید هستند، باطری های اسید فرسوده این باطری ها قابل شارژ می باشند، ضایعات باطری های کتابی مانند باطری های لپ تاپ و موبایل، باطری های سامانه کنترل و امنیت، باطری های پشتیبان، باطری های روشنایی، باطری های سکه ای از این نوع ضایعات باطری هستند، باطری های فرسوده مانند باطری های اتمی کلسیم، باطری های کلسیم و کلسیم در آخر باطری های اتمی خورشید سلول های خورشیدی که از جنس سیلکون طراحی یا باتری های خورشیدی که از فلزات مس و آلومینیوم ساخته شده اند.

کدام یک از باطری های فرسوده و ضایعات باطری قابل بازیافت می باشند؟

خریدار ضایعات مس با توجه به افزایش جمعیت و با بالا رفتن سطح تولیدات کارخانه ها و شرکت ها که بسیار از افراد و شرکت ها در تولیدات خود با مس کار می کنند و فلز مس یکی از فلزاتی که در صنایع خاص به کار برده می شود. خیلی از شرکت ها و سازمان های که با مس کار می کنند و این تولیدات مس در فرآیند کارشان به ضایعات مس تبدیل می شوند قصد دارند که این ضایعات مسی را به فروش برسانند و به دنبال یک خریدار مس هستند تا ضایعات خود را به بهترین قیمت به خریدار واگذار بکنند

کلام آخر

در این مقاله به بهترین خریدار ضایعات باطری پرداختیم. امیدوارم اطلاعاتی را که در اختیارتان قرار داده شد، مورد توجه شما واقع شده و استفاده لازم را برده باشید. شما می توانید جهت دریافت اطلاعات جامع تر در مورد انواع باطری ها فرسوده و ضایعات باطری و قابل بازیافت بودن آن ها به سایت ضایعات آسیا مراجعه کنید و با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

 

4.6/5 - (12 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید