خریدار ضایعات اسلامشهر ♻️ + تضمین بهترین قیمت ✅

خریدار ضایعات در اسلامشهر

بهترین خریدار ضایعات در اسلامشهر


در مقاله ای که پیش روی شماست سعی داریم تا شما همراهان گرامی را با خریدار ضایعات در اسلامشهر آشنا کرده و اهمیت غیر قابل انکار شغل ضایعاتی را برای شما شرح دهیم. در ادامه به معرفی مفاهیمی چون ضایعات و تفاوت آن با زائدات پرداختیم و درباره ی مزایا و فواید شغل ضایعاتی مواردی را نام بردیم. با مطالعه ی این مقاله به راحتی با انواع درجه بندی ضایعات آشنا شده و اطلاعات مفیدی راجع به خریداران و مراکز فروش ضایعات آهن به دست خواهید آورد.

خواهشمندم تا پایان مقاله ضایعات آسیا همراه ما باشید و از محتوای مقاله، استفاده لازم را ببرید. در صورت نیاز به فروش ضایعات آهن خود، می توانید با شماره های قرار گرفته در صفحه تماس حاصل فرمائید.

مطلب پیشنهادی : بهترین خریدار ضایعات آهن 

✅ خریدار ضایعات اسلامشهر ✔ ضایعات آسیا
💰 قیمت 💸 بالاترین قیمت بازار
☎️ شماره تماس 📞 09121505272
🔴 انواع ضایعات 🧲 آهن، تیرآهن، میلگرد، چدن و …

خریدار ضایعات در اسلامشهر و اهمیت شغل آن

ما می دانیم که مراکز خرید و فروش ضایعات آهن به عنوان یک اشتغال موفق نقش حیاتی و مهمی در چرخه جمع آوری و بازیافت ضایعات ایفا می کنند. خریدار ضایعات در اسلامشهر و مرکز فروش ضایعات آهن در تهران از جمله مجموعه های فعال در این عرصه هستند که با فعالیت در این میدان، علاوه بر کسب سود و درآمد، موجب محافظت از محیط زیست هم می شوند.

شاید در وهله ی اول خیلی به مسائل مرتبط در این زمینه توجه چندانی نشود و حتی کسی نداند که ضایعات پس از جمع آوری و اسقاط و بازیافت چه سرانجامی پیدا می کنند. چه بسا ممکن است به اهمیت زیست محیطی آن هم اصلا پرداخته نشود، اما اگر در این زمینه کمی به مطالعه بپردازیم و درباره ی خرید و فروش ضایعات و افراد مشغول در این عرصه اطلاعات لازم را به دست بیاوریم، خواهیم دید تا اندازه ی بسیار زیادی از فواید آن آشکار و مطرح می شود.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید همین کسانی که در سطل زباله های شهری به دنبال ضایعات پلاستیکی هستند و یا وانت بارهایی که با بلندگو در محل زندگی شما می گردند و آهن آلات و ضایعات شما را خریداری می کنند، از بازیگران اقتصادی همین میدان اند.

خریدار ضایعات در اسلامشهر و اهمیت شغل آن

در عصر حاضر با توجه به صنعتی شدن زندگی جوامع بشری و گسترش قابل توجه صنعت خرید و فروش ضایعات به ویژه ضایعات آهنی، بسیاری از افراد و شرکت ها به اشتغال در این زمینه روی آورده اند. خریدار ضایعات در اسلامشهر نیز مانند بسیاری از مراکز دیگر، همچون خریدار ضایعات مس، خریدار ضایعات آهن، خریدار ضایعات گالوانیزه و … ضمن در نظر گرفتن بسیاری از موارد کاربردی مهم در معاملات خود، به شرایط روز بازار از جمله هزینه های اعمال شده، قیمت ها، مکان مناسب، وسیله نقلیه مناسب جهت حمل و نقل، نوع کالای ضایعاتی، مراحل و روند بازیافت و … توجه می کند.

خریدار ضایعات در اسلامشهر با در نظر گرفتن همین موارد است که می تواند در این بازار نبض رقابت را در دست بگیرد و بهترین نتیجه ها را دریافت کند. این مرکز نیز مانند دیگر مراکز مرتبط، اطلاعات لازم جهت قیمت گذاری بر خرید و فروش ضایعات را به طور معمول از صفحات مجازی و اینترنتی به دست می آورند. قیمت ها بر اساس نوساناتی که در جریان است، تغییر می پذیرند لذا اخبار لازم جهت بروزترین قیمت ها را می توان از سایت های مربوطه دریافت کرد.

تفاوت ضایعات و زائدات در چیست؟

یکی از مفاهیم شناخته شده و فراگیر در عصر حاضر، مفهوم ضایعات و بهترین خریدار ضایعات می باشد که در بخش های مختلفی از جامعه به طور عام و گسترده با آن روبرو هستیم. افراد بسیاری هستند که مفهوم ضایعات و زائدات را با هم اشتباه می گیرند و معنای این دو کلمه را با هم تطبیق می دهند. حال آن که ضایعات در واقع بخشی از یک محصول  هستند که طی مراحل تولید آن محصول، دیگر قابلیت بازگشت و استفاده مجدد در روند تولید را ندارند. اما زائدات پسماندها و زباله های صنعتی هستند که پس از مراحل تولید از اجزا و قسمت های مختلف همان محصول به جای می مانند.

تفاوت ضایعات و زائدات در چیست؟

همان طور که گفتیم ضایعات برخلاف دورریزها و پسماندها (زائدات) بخشی از محصول هستند که حتی اگر در روند تولید به کار گرفته شوند باز هم قابلیت های یک محصول سالم را ندارند و نقص ایجاد می کنند. با توجه به این تعاریف، ضایعات را به دو نوع ضایعات عادی و ضایعات غیر عادی تقسیم بندی می کنند.

 • ضایعات عادی: آن بخش از محصولات که به دلیل عوامل مختلف و غیر قابل کنترلی که در روند تولید ایجاد می شود، دیگر قابلیت های یک محصول سالم را ندارند اما دارای ارزش پولی می باشند و به فروش می رسند. ضایعات عادی را می شود پیش بینی کرد و به فروش رساند.
 • ضایعات غیر عادی: این دسته از ضایعات نیز بار دیگر قابلیت استفاده ندارند و دیگر به یک محصول سالم تبدیل نخواهد شد. ضایعات غیرعادی دارای قابلیت پیشگیری می باشد اما پیش بینی نمی شود. این گروه نیز قابلیت فروش دارند.

ضایعاتی به عنوان یک اشتغال پایدار و مناسب

این روزها شغل ضایعاتی به یکی از اشتغال های پردرآمد تبدیل شده است. شاید خیلی از افراد در جوامع مختلف این شغل را نادیده بگیرند و یا نامناسب بدانند اما این درحالی است که شغل ضایعاتی در ردیف اشتغال های نسبتا پردرآمد قرار گرفته است و علاوه بر درآمدزایی از اهمیت قابل توجهی در زمینه های اقتصادی و زیست محیطی برخوردار است. در عصر امروزی این شغل یکی از مهم ترین شغل های جهان است. چرا که با جمع آوری و بازیافت ضایعات به طور چشم گیری از افزایش بهره برداری از منابع جلوگیری و از هزینه های معمول و سنگین کاسته می شود.

از جمله مشتریان پروپاقرص این صنعت کارخانه ها و انبارهایی هستند که یا به تولید محصولات فلزی می پردازند و یا مشغول بازیافت و احیای مجدد آن ها هستند. این کارخانجات حاضرند در عوض ضایعاتی که تحویل می گیرند، هزینه های مناسبی را پرداخت کنند. چون جمع آوری ضایعات و تبدیل و تولید آن بسیار به صرفه تر از بهره برداری از منابع است. از جمله کارخانجات فعال در این حرفه می توانیم کارخانه خرید ضایعات آهن را معرفی کنیم.

ضایعاتی به عنوان یک اشتغال پایدار و مناسب

از جمله مزایای شغل خریدار ضایعات در اسلامشهر یا به طور کلی شغل ضایعاتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از بهره برداری بی رویه منابع جلوگیری می شود.
 • در حفظ و نگهداری از محیط زیست بسیار با اهمیت است.
 • امکان اشتغال زایی در شاخه های متنوع را به وجود می آورد.
 • از این طریق می توان به درآمد کافی و مناسبی دست پیدا کرد.
 • برای شروع و راه اندازی یک اشتغال ثابت و پایدار سرمایه ی نسبتا کمی نیاز دارد.
 • شغل ثابتی در نظر گرفته می شود و همواره و در همه حال مشتری های خود را دارد.
 • با جمع آوری ضایعات و تحویل آن به کارخانه های بازیافت و تولید محصول، به طور غیر مستقیم در آلودگی آب و خاک جلوگیری می شود و …

دسته بندی انواع ضایعات در اسلامشهر

اکثر ضایعات، بلااستثنا جنبه های مختلفی از زندگی انسان را در بر می گیرند و در اطراف ما به طور گسترده ای به چشم می خوردند. با نظر به گسترده بودن حضور مفیدشان در زندگی ما، آن ها را معمولا به چهار دسته ی کلی تقسیم می کنند:

دسته بندی انواع ضایعات در اسلامشهر

 • ضایعات خانگی
 • ضایعات الکتریکی
 • ضایعات فلزی و غیر فلزی
 • ضایعات صنعتی و زیر ساختی

درجه بندی ضایعات از لحاظ کیفیت

هر شرکتی با توجه به شرایط و معیارهای خود، برای درجه بندی ضایعات تعریف های متفاوتی ارائه می دهد. خریدار ضایعات در اسلامشهر با در نظر گرفتن این درجات و تقسیم بندی ها به معامله های خود می پردازد. به طور کلی درجه بندی ضایعات با توجه به مواد به کار رفته در آن و فرایند تولید، به شرح زیر می باشد:

 • ضایعات روغنی: ورقه های آهنی با ضخامت بسیار کم که از فرآیند تولید یک محصول حاصل می شوند و در صنعت خودرو سازی (قطعات خودرو) کاربرد دارند. این دسته از ضایعات فاقد از اکسید و هرگونه زنگ زدگی است. به سه دسته ضخیم، ریزبار و نرمه تقسیم بندی می شوند.
 • ویژه: محصولات فولادی از قبیل: لوله های سیاه ضخیم، انواع تسمه های ضخیم آهنی، موتور یخچال
 • سوپر ویژه: به طور کلی آهن آلات ساختمانی را شامل می شود. مانند: تیرآهن
 • ضایعات درجه یک: ضایعات آهن سنگین را در برمی گیرد و برای ساخت ریل قطار، چرخ دهنده، بدنه کشتی خرد شده، لوازم موتورهای سنگین و … استفاده می شود.

درجه بندی ضایعات از لحاظ کیفیت

 • ضایعات درجه دو: ضایعات مورد استفاده در: بدنه دوچرخه و موتور سیکلت ها، میلگردهای کلاف شده، ورقه های گالوانیزه و …
 • ضایعات درجه سه: مورد استفاده در: حلب بهداشتی، سیم، اگزوزها و …
 • ضایعات درجه چهار: ضایعاتی که از منظر ارزش و طبقه بندی، در ردیف آخر قرار دارد.
 • ضایعات چدنی: آلیاژی است متشکل از آهن، کربن و سیلیسیم که در ساخت وسایل چدنی همچون سیلندر استفاده می شود.
 • گالوانیزه: ورقه یا قطعه ای فولادی است که دارای روکشی از روی می باشد. مانند کانال های کولر، ورقه های روکش دار خودرو و …
 • آلیاژی: به ضایعات ساخته شده از ترکیب فلزات کروم، نیکل و منگنز اطلاق می شود. مانند: چرخ دنده و سیم بکسل.
 • ممنوعه: فلزات استفاده شده در ساخت محصولاتی چون ابزارها و سلاح های جنگی، قلم جوش ها، سیم لاستیک و …

کلام آخر

در مقاله ی بالا سعی در این داشتیم تا شما کاربران عزیز را با خریدار ضایعات در اسلامشهر و مفاهیمی چون ضایعات و تفاوت بارز آن با زائدات، شغل ضایعاتی و اهمیت آن در بازیافت آشنا کرده و انواع و اقسام ضایعات را در دسته ها و درجات متفاوت معرفی کنیم. از شما عزیزان سپاس گزاریم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم که مطالب ارائه شده مورد رضایتمندی شما واقع شده باشد. از شما خواهشمندیم چنان چه تمایل به خرید و فروش ضایعات آهنی خود داشتید، با شماره های قرار گرفته در صفحه تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید